איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי

מידע על האזור של סניף סביון בקעת אונו  

גני יהודה

סביון

גַּנֵּי יְהוּדָה היה מושב בבקעת אונו ליד הערים יהוד, קריית אונו ואור יהודה, עד שהושמד במתקפה מתואמת מצד צבאות ערב, ערב מלחמת העצמאות.

היישוב הוקם בשנת 1950 בשם "אדמת יהודיה" עד ששונה שמו ל"גני יהודה". את היישוב חוצה נחל אונו (שראשיתו ביישוב סביון).

בעבר השתייך היישוב למועצה אזורית מפעלות אפק ועם איחודה לתוך מועצה אזורית דרום השרון השתייכה גני יהודה למועצה זאת. בשנת 2004 אוחדו סביון וגני יהודה למועצה מקומית אחת
 

סביון וגני-יהודה התקיימו עד שנת 2003 כשני יישובים נפרדים, כאשר סביון נוהלה על ידי המועצה המקומית ואילו גני יהודה, המושב השיתופי הסמוך, נוהלעל ידי ועד מקומי נבחר, עם שייכות מוניציפאלית למועצה האזורית דרום השרון. בגני-יהודה פעלה גם אגודה שיתופית חקלאית, שניהלה את כל הנושאים החקלאיים.

בחודש אוגוסט 2003 החליטה ממשלת ישראל, במסגרת החוק להבראת הכלכלה, על איחוד רשויות, ובמסגרת זו צורף גני-יהודה לסביון. האיחוד חל מיום הבחירות המוניציפאליות ב- 28.10.2003, ומאותו יום שתי הרשויות הפכו לרשות אחת – סביון.

סביון

סביון
סביון
תחום השיפוט כולל 4,500 דונם. כ-1,200 בתי אב.
מועצות גובלות: קרית אונו, גני תקווה, יהוד, כפר מעש ומגשימים.
  
המאפיינים את סביון הם הירק, הגנים היפים בכל מגרש, הנקיון והחזות הנאה והמטופחת.
שם היישוב "סביון" הפך לסמל איכות דיור, המנוצל על ידי חברות רבות בעת פיתוח שכונות או פרויקטים בתחום הבינוי. 
 
בסביון איכות חיים גבוהה, המתבטאת לא רק בסביבה הירוקה ובגודל המגרשים, אלא גם באיכות חיי הקהילה ביישוב ובמעורבותם הרבה של התושבים בחיי הקהילה.
היישוב מצטיין בשקט ושלווה, חינוך ברמה גבוהה, 5 גני-ילדים, בית ספר תשע שנתי, מוסדות תרבות, שבט צופים פעיל, חוגי העשרה וספורט ופעילות לגמלאים.
סביון היא פנינה בלב הארץ וריאה ירוקה במרכז המדינה. היישוב, הפך במהלך השנים למילה נרדפת לאיכות ויוקרה. יישוב איכותי, ששם את עיקר הדגש על חינוך, ביטחון ואיכות חיים.
סביון הינו היישוב הכפרי המטופח והאסטטי ביותר בארץ ומהווה פנינה של איכות וייחודיות במרכז הארץ. 
סביון מציעה איכות חיים גבוהה, הבאה לידי ביטוי גם בסביבה הירוקה וגם בחיי הקהילה ביישוב ומעורבותם הרבה של התושבים בקהילה. 
היישוב מצטיין בשקט ובשלווה, חינוך ברמה גבוהה, מוסדות תרבות, שבט צופים פעיל, חוגי העשרה ופעילות רבה לגיל הזהב. 
כיישוב קטן מתקיימים בסביון אירועים קהילתיים, המשלבים את ותיקי היישוב והילדים, משפחות וצעירים, שמוצאים במקום איכות חיים, לצד מפעלים חינוכיים, תרבותיים וספורטיביים מגוונים.

גבעת הברושים

סביון

החדשה,ריספלד

קריית אונו

פרדס רייספלד בקרית אונו הוא החלום הנדל"ני של רבים. המיקום, קרוב לרמת גן, לבית החולים שיבא ולפתח תקווה, הוא כמעט אידאלי עבור מי שעובד בגוש דן ורוצה לגור במקום בעל ניחוח כפרי ובסביבה הגדושה ב"ריאות ירוקות".

יחסית לפקקים ביציאה מהערים השכנות בבוקר, העובדה שהשכונה נמצאת כמעט על נתיב היציאה של קרית אונו לעבר כביש גהה, עוזרת מאוד לתושביה להגיע לעבודה בקלות יחסית, בין אם מדובר בתל אביב, ברמת גן או בראשון לציון.

השכונה משתרעת על פני 400 דונמים, שבשנות ה-90 עוד היו באמת פרדס. התכנון המרווח של הבניינים בשכונה הצעירה מאפשר לדיירים להרגיש משהו מהתחושה האינטימית של מה שהיה פעם כפר אונו - ישוב קטן, שהתחיל עם 40 משפחות במה שהיה השוליים הנידחים של גוש דן.

הבניינים, רובם בני 12 קומות מקיפים פארק גדול ומרווח, שבקצה אחד שלו הפרייה העירונית של קרית אונו, ובקצה השני בית ספר יסודי ואשכול של גני ילדים. עוד יתרון מבחינת השכונה הוא העובדה שקניון קרית אונו נמצא במרחק הליכה ממנה.

המחירים בפרדס רייספלד משקפים את הביקושים המתמשכים בכל מרכז הארץ. בשנים האחרונות נרשמו בשכונה עליות של 30%-40% לדירות 4 חדרים ושל יותר מ-40% על דירות הדופלקס.

עבר הירדן

קריית אונו
29 בדצמבר 2009 – 23:32 | מאת admin

עבר הירדן ממוקמת במערב קרית אונו, ממערב לרחוב צה"ל ומדרום לשכונת פרדס רייספלד.

בשנת 2004 חברת אזורים החלה לשווק את הדירות הראשונות בפרוייקט "אזורי קרית אונו", ובתוך שלוש שנים הוקמו שלושה קומפלקסים של בניינים בני חמש קומות וקוטג'ים. היום מאכלסות את השכונה כ-200 משפחות.

ב-2008 חברת אזורים החלה לשווק את שלב ב' של הפרוייקט – שני בניינים בני 9 קומות שיאוכלסו בקיץ הקרוב. כל הדירות בפרויקט נמכרו.

השכונה נמצאת בעיצומו של פיתוח מואץ – באפריל יסתיימו העבודות הפיתוח לגינה ציבורית כמו כן בשנת הלימודים הקרובה יפתחו בעבר הירדן שני גנים חדשים. ב-2011 יפתח בית ספר יסודי חדש.

בעבר הירדן ישנן שתי מדשאות פרטיות שיוצרים מרחבים שכונתיים אינטימיים ותורמים להתהוות של קהילה. פארק גדול עתיד לתחום את השכונה ממערב.

תושבי השכונה מקושרים ביום-יום באמצעות פורום אימיילים סגור לתושבים, מתעדכנים ומעדכנים בכל נושא רלוונטי, כגון המלצות על בעלי מקצוע ועדכונים עירוניים ושכונתיים.

פסגת אונו

קריית אונו
 • פסגת אונו - שכונה שבה יש בניינים לגובה, בה נמצא הספורטק, ונמצאת בצפון מזרח העיר.
 • - נמצאת בצפון מזרח של העיר קריית אונו הוקמה בין השנים 2003-2004 - כיום בתהליכי הרחבה נרחבים
 • אחת השכונות היא "פסגת אונו", שנבנתה בתחילת שנות ה-2000 ונמצאת עד היום בתנופת בנייה. מרבית תושבי השכונה הם בעיקר תושבי רמת גן, גבעתיים ומשפרי דיור מקריית אונו, והיא נחשבת לאחת השכונות היוקרתיות והאיכותיות בעיר.

   

   

   (צילום: בני דויטש)
   
   
   (צילום: בני דויטש)
   
   
   (צילום: בני דויטש)
   
  מיקום: שכונת "פסגת אונו" ממוקמת בקצה הצפון-מזרחי של העיר. היא תחומה בין הרחובות לוי אשכול ממערב, כביש מכבית 471 מצפון, סעדיה גאון מדרום ומערבית לרחוב אלון.

   

  אופי וכמות האוכלוסייה: האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה צעירה של משפחות וזוגות צעירים, מרביתם עם ילדים בגילאי הגן; לצדם אוכלוסייה מבוגרת יותר שבאה לדור בקרבת ילדיה. התפלגות הגילאים בשכונה מאופיינת באחוז גבוה מאוד של תושבים בשנות ה-30 לחייהם וילדים בטווח גילאי הגן והיסודי.

   

  קריית אונו מאופיינת באוכלוסייה עם דירוג סוציו-אוקונומי בינוני-גבוה - וכך גם בשכונת "פסגת אונו". המדד בשכונה עומד בממוצע על 8 מתוך 10.

   

   

   (צילום: בני דויטש)
   
   (צילום: בני דויטש)
   
   
   (צילום: בני דויטש)
  אופי המגורים: הבנייה בשכונה מאופיינת בבנייה רוויה של בניינים רבי קומות.

  מוסדות ציבור ושירותים: בשכונה ישנם מוסדות ציבור ושירותים כגון גני ילדים, בית ספר יסודי, בניין העירייה ועוד שירותים ומוסדות ציבור לרווחת

  השכונה. במרחק נסיעה קצר מהשכונה ניתן להגיע לקניון קריית אונו וכן לקריית החינוך ובה בתי ספר, חטיבת ביניים ותיכון.

  וקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: השכונה בנויה בסמוך לפארק ירוק וייעודי לשכונה. בסמוך לשכונה קיים גם מתחם הספורטק, הכולל מגרשי כדורסל, כדורעף, מסלולי הליכה וריצה ומגרשי ספורט וטניס לרווחת התושבים. בקרוב יוקם הקאנטרי קלאב, שייבנה בסמוך לספורטק העירוני ויכלול בריכות שחייה ומגרשי ספורט.

   

  במרחק נסיעה קצר מהשכונה ממוקם קניון קריית אונו, הכולל מגוון מסעדות, חנויות ואפשרויות בילוי. הקרבה לערים הסמוכות כתל-אביב, רמת גן ועוד, מאפשרת נגישות למגוון מוקדי בילוי גם מחוץ לעיר.

   

   (צילום: בני דויטש)

   
   (צילום: בני דויטש)
   
   
   (צילום: בני דויטש)
  (צילום: בני דויטש)

   

   

  תחבורה: מהשכונה יש תחבורה ציבורית סדירה ליתר חלקי העיר, ומשם תחבורה נוחה לערים נוספות במרכז הארץ. לנוסעים ברכב פרטי: השכונה קרובה לצירי תנועה ראשיים כמו כביש 471 (מכבית), כביש 4, כביש 40 ואף קרבה לכביש 6.

  תעסוקה: כביש 471 (מכבית) מקצר את הגישה לערים הסמוכות כגון פתח תקווה, רמת גן, תל-אביב וגישה נוחה אף ליציאה לירושלים. כמו כן, מיקומה של קריית אונו במרכז הארץ ונגישות לכבישים ראשיים, מאפשר מגוון אפשרויות תעסוקה ומקומות עבודה. בנוסף, הגישה הנוחה למרכז הרפואי שיבא מוסיף מקורות תעסוקה נוספים לתושבי השכונה.

   (צילום: בני דויטש)

   
   (צילום: בני דויטש)
   
   (צילום: בני דויטש)
  (צילום: בני דויטש)

   

   

  צפי פיתוח: השכונה נמצאת בשיאה של תנופת הבנייה בה, ובסופה תכלול כ-1,900 יחידות דיור, מתוכן אוכלסו כבר כ-900 יחידות דיור.

   

  מחירי קנייה ממצעים: דירת 4 חדרים בשכונה תעלה לכם בין 1.8-2 מיליון שקל; דירת 5 חדרים תעלה בין 2.3-2.7 מיליון שקל; ופנטהאוז בין 2.5-3.1 מיליון שקל.

   

  מחירי שכירות ממוצעים: דירת 4 חדרים בשכונת "פסגת אונו" תעלה לכם מדי חודש כ-5,000 שקל; דירת 5 חדרים כ-6,500 שקל; ופנטהאוזים בין 8,000-10,000 שקל.

   

הותיקה

קריית אונו
 • קריית אונו הוותיקה - הלב ההיסטורי של קריית אונו, ושם נמצאות השכונות הראשונות של העיר. בשכונה יש בית העייריה הישן, מרכז דראכטן, ועוד. השכונה נמצאת בצפון העיר.

מגדל המים

קריית אונו
 
מהמבוקשות בקריית אונו: שכונת "מגדל המים"
השכונה, הממוקמת בנקודה הצפונית ביותר בקריית אונו, סבלה מתדמית נחותה למדי בשל המרחק ממרכז העיר - אבל הבנייה המסיבית באזור, הבתים צמודי הקרקע וכבישי הגישה הנוחים הפכו אותה לאחת השכונות המבוקשות. ביקור שכונה
 
בתיה הראשונים של שכונת "מגדל המים" בקריית אונו נבנו לפני למעלה מ-50 שנה שנה בנקודה הצפונית ביותר בעיר, שעד אז הייתה מלאה בפרדסים. בשנותיה הראשונות של השכונה, שנבנתה במקור כשיכון פועלים, היא סבלה מתדמית נחותה יחסית בשל המרחק מבתיה למרכז העיר. עם זאת, לפני כ-18 שנה החלו להפשיר מגרשים בשכונה וכמות האוכלוסייה בה הוכפלה ויותר. במשך השנים, ובעיקר בגלל הבנייה המסיבית באזור, הפכה מגדל המים לשכונה מהמבוקשות בעיר.

מיקום: השכונה בנויה מעשרות בתים צמודי קרקע בחמישה רחובות: סעדיה גאון, דוד דבורה, רש”י, אלון והארז. אלה ממוקמים מדרום מזרח למגדל המים הצמוד לרחוב לוי אשכול, סמוך לגבול פתח תקווה, קריית אונו וגני תקווה.

 

 

שכונת מגדל המים. בתים צמודי קרקע (צילום: ירון ברנר)
אופי וכמות האוכלוסייה: שכונת מגדל המים נכללת באזור סטטיסטי, הכולל את שכונת פסגת אונו שגובלת בכביש מכבית (471) מצפון, ואזור מגורים התחום על ידי הרחובות לוי אשכול-יהודה הלוי-סעדיה גאון.

באזור סטטיסטי זה מתגוררים היום כ-5,000 תושבים, מרביתם זוגות צעירים עם ילדים בגילאי הגן. בשכונה מתגוררים רק כ-70 משקי בית, והיא מאופיינת בתושבים בוגרים יותר ובמשפחות בוגרות. המדד הכלכלי-חברתי בשכונה מאופיין כמדד 8 מתוך 10.

הכניסה לשכונה. זוגות צעירים עם ילדים (צילום: ירון ברנר)

הכניסה לשכונה. זוגות צעירים עם ילדים (צילום: ירון ברנר)

אופי המגורים: בתים צמודי קרקע.

מוסדות ציבור ושירותים: בתוך השכונה לא קיימים מוסדות ציבור ושירותים מעבר למרכז מסחרי קטן וקן של הצופים, אך הצמידות לשכונה החדשה "פסגת אונו" מאפשרת נגישות לגנים, לבית ספר יסודי, לקנטרי קלאב שבנייתו תחל בקרוב, לפארק שכונתי, למגרשי ספורט ולשירותים ומוסדות ציבור נוספים לרווחת השכונה.

 

כמו כן, עם בנייתה של השכונה החדשה "פסגת אונו" אף נבנו כבישי גישה נוחים יותר משכונת מגדל המים לשאר אזורי העיר וכן לערים הסמוכות. ישנה גישה נוחה מהשכונה לקניון קריית אונו ולשאר שירותים הניתנים לרווחת תושבי העיר כולה.

קן הצופים המקומי. יש גם מרכז מסחרי (צילום: ירון ברנר)

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: השכונה בנויה בסמוך לשכונת פסגת אונו, הנהנית מפארק ירוק שכונתי, ממתקני ה"ספורטק" ובעתיד גם מקנטרי קלאב אשר בנייתו מתחילה בימים אלה לרווחת התושבים. במרחק נסיעה קצר מהשכונה ניתן להגיע לקניון קריית אונו ובו מגוון מסעדות, חנויות ואפשרויות בילוי.

 

בנוסף, קריית אונו שוכנת בלב מרכז הארץ והקרבה לתל אביב, רמת גן וערים נוספות באזור מאפשרת נגישות למגוון מוקדי בילוי גם מחוץ לעיר במרחק נסיעה קצר. 

קניון קריית אונו. ממש בקרבת מקום (צילום: ירון ברנר)

קניון קריית אונו. ממש בקרבת מקום (צילום: ירון ברנר)

תחבורה: מגבולות השכונה יש תחבורה ציבורית סדירה לתל-אביב, לרמת גן ולפתח תקווה. לנוסעים ברכב פרטי: הגישה הנוחה (דקות בודדות של נסיעה) לכביש מכבית מאפשרת להגיע בקלות יחסית (שלא בשעות העומס) לכביש 4 ולכביש חוצה ישראל.

גישה נוחה לערי המרכז (צילום: ירון ברנר)

תעסוקה: בעבר הייתה הכניסה לשכונה דרך רחוב צר וקטן בדרומה. הכניסה החדשה, שנבנתה במערב השכונה, מקרבת את המתגוררים בה לכביש 471. הכביש מקצר את הגישה לערים הסמוכות, כגון פתח תקווה, רמת גן, תל-אביב ויש גישה נוחה אף ליציאה לירושלים.

 

מיקומה של קריית אונו במרכז הארץ והנגישות לכבישים ראשיים מאפשרים מגוון אפשרויות תעסוקה ומקומות עבודה. עם זאת, בקריית אונו אין אזור תעסוקה.

אין אזור תעסוקה בשכונה עצמה - אבל יש נוף (צילום: ירון ברנר)

אין אזור תעסוקה בשכונה עצמה - אבל יש נוף (צילום: ירון ברנר)

צפי פיתוח: למעט מספר מצומצם של מגרשים, בשכונה אין צפי לבניית בתים צמודי קרקע נוספים או יחידות דיור חדשות והיא רוויה מבחינת איכלוסה. הבנייה החדשה מתבצעת בשכונת "פסגת אונו" הסמוכה שאכלוסה בעיצומו. בימים אלו נבנים שם ארבע בניינים חדשים שיאכלסו כ-300 דירות חדשות ובעתיד צפויים לבנות שם כמה מאות דירות נוספות..

מחירי קנייה ממוצעים: מחיר ממוצע של בית בשכונה עומד על כ-3.2 מיליון שקל. עם זאת, מחירי הבתים בשכונה נעים בין 2.5 מיליון שקל לבתים ישנים ועד 4 מיליון שקל לצמודי קרקע חדשים.

מחירי שכירות ממוצעים: שוק השכירות במגדל המים כמעט ואינו קיים, מכיוון שרוב הבתים בשכונה מאוכלסים על ידי בעליהם. אלו שכן משכירים את נכסיהם עושים זאת בתמורה ל-6,000 שקל (לבית ישן) ועד 10,000 שקל (לבית חדש).

עליית מחירים: בשלוש השנים האחרונות עלו מחירי הדירות בשכונה בכ-40%.

 

קראון

קריית אונו
 • שכונת קיראון - קריית אונו - הוקמה בשנים 1962-1967 - נמצאת בצידה הדרומי של העיר, ומאופיינת בעיקר בבניינים של כ - 4 קומות
 • שכונה שתוכננה על ידי האדריכל ישראל לוטן, ומבוססת על בנייה לגובה עם הרבה שטחים ירוקים. נמצאת בדרום העיר

רימון

קריית אונו
 • שכונת רימון הוקמה בשנות ה 70 בדרומה של העיר ובקרב לסביון.
 • רימון - שכונה שנמצאת בדרום מזרח העיר, קרוב לסביון, ובה יש את המרכז המסחרי רימון

אונו הירוקה

קריית אונו

אונו הירוקה" הוא חלוץ פרויקטי הפינוי־בינוי בקנה מידה גדול בישראל. חברת מצלאוי הפכה מתחם מיושן בן עשרה בניינים, ובהם 170 דירות קטנטנות של 40–60 מ"ר, לשכונה מעודכנת בת 11 בניינים ובהם 513 דירות בלב קריית אונו. לדברי שוקי דוידוביץ', מנכ"ל החברה, כולם מרוצים: המדינה שמעודדת פרויקטים כאלו, הדיירים שהחליפו דירה מיושנת בחדשה רחבת ידיים, ומצלאוי - שהשלימה את שני השלבים הראשונים של הפרויקט עם רווח גולמי יוצא דופן של 42.47%, חלק משלב ג' ברווח גולמי של 28.8%, ורווח גולמי צפוי של 18.9% בחלק נוסף - ובסך הכל רווח גולמי משוקלל של 30%.

בפרויקט פינוי־בינוי היזם לא רוכש את הקרקע. האתגר הגדול שלו הוא להשיג את שיתוף הפעולה של הדיירים, להחתים אותם על הסכמים, לתת להם ערבות בנקאית על דירתם הישנה שתיהרס, לדאוג לשכר דירה לתקופת הבנייה, להובלה, ולהחזיר אותם הביתה - לביתם החדש שגדול פי שניים ופי שלושה מביתם הישן. "מדובר באמון", מסביר דוידוביץ'. "אדם הולך לתת לנו את הנכס הכי יקר שלו, שהוא עבד עשרות שנים כדי לרכוש אותו, והוא צריך לעמוד בחוץ ולראות איך היזם הורס אותו בדחפור. הוא חייב להאמין שבעוד שנתיים־שלוש הוא יקבל מאיתנו דירה אחרת".

  

פינוי בינוי בקרית אונו. מנכ"ל מצלאוי: "מדובר באמון"
   

 

מצלאוי עוסקת גם בבנייה למגורים שלא במסגרת פינוי־בינוי ובנדל"ן מניב, אבל עושה רושם שהיא התאהבה בנישה הזו ונהפכה לדומיננטית בה. החוליה החלשה בפרויקטים הללו - השגת האמון וההסכמה של הדיירים - הופכת לנקודת החוזק של מצלאוי, מפני שדווקא אלה מתאגדים כעת ופונים אליה ביוזמתם, מבקשים שתהרוס את בתיהם ותבנה חדשים תחתם. כעת החברה מטפלת ב־11 פרויקטי פינוי־בינוי בשלבים שונים.

קרית הסביונים

יהוד
שכונת הדגל של יהוד: ביקור בקריית הסביונים
שכונת קריית הסביונים ביהוד-מונסון אוכלסה לפני 20 שנה והצליחה לשמר את מעמדה כשכונה היקרה והמבוקשת ביותר בעיר. היא מאופיינת בזוגות צעירים שהגיעו מערי המרכז, והמחירים בהתאם: דירת 3 חדרים עולה כ-1.5 מיליון ש'
קרוב ל-20 שנה מאז אכלוסה של שכונת קריית הסביונים ביהוד-מונסון, הצליחה לשמור על מעמדה כשכונה היקרה והמבוקשת ביותר, ונחשבת לשכונת הדגל של העיר. היא אוכלסה בעיקר על ידי זוגות צעירים שהגיעו מערים אחרות במרכז הארץ (תל-אביב, רמת גן, גבעתיים ועוד) וכיום כוללת בעיקר משפחות צעירות.

 

קריית הסביונים השכונה נחשבת לשכונה יוקרתית, בעיקר בחלקה החדש ובייחוד באזור הקוטג'ים שלה. היא פונה לקהל איכותי, אמיד ובעלי יכולת כלכלית גבוהה - ומחירי הנדל"ן בהתאם.

 (צילום: ירון ברנר)

 
 
 (צילום: ירון ברנר)
מיקום: שכונת קריית הסביונים ממוקמת במערב יהוד. הגישה המרכזית אליה נעשית באמצעות כביש הרוחב 461, בין מחלף מסובים שעל כביש 4 (גהה) לצומת הטייסים, שמתחבר לכביש 40.

 

אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים היום כ-5,800 תושבים. האוכלוסייה מאופיינת כחברה צעירה, של משפחות צעירות עם ילדיהם בגילאי היסודי, חטיבות ביניים והתיכון. התפלגות הגילאים מצביעה על אחוז גבוה מאוד של אוכלוסיה בגילאי ה-40 לחייהם וילדים ונוער, לצד אחוז נמוך של אוכלוסייה בגילאי ה-20 או מעל גיל 70.

עם זאת, בשכונה מתגוררים גם זוגות מבוגרים, שרובם מכרו בית קרקע באחת מערי המרכז ועברו לגור בדירה בקריית הסביונים. המדד הכלכלי בשכונה הוא גבוה מאוד - 9 מתוך 10.

 (צילום: ירון ברנר)

 
 (צילום: ירון ברנר)
 

אופיהמגורים: הבנייה בשכונה מגוונת וכוללת בנייני מגורים בבנייה רוויה וכן קוטג'ים. האזור הוותיק יותר כולל בנייני מגורים של עד 8 קומות,

המרוכזים בעיקר סביב קניון סביונים. האזור החדש של השכונה כולל בנייני מגורים רבי קומות.

מוסדות ציבור ושירותים: בשכונה יש מספר רב של מוסדות ציבור ושירותים, כגון סניף קופת חולים, מרכז מסחרי ייעודי לשכונה, בית ספר יסודי "היובל", שתי חטיבות ביניים, גני ילדים רבים, מגרשי ספורט וכן שני פארקים ציבוריים, שהגדול ביניהם הוא פארק יצחק רבין. ילדי השכונה לומדים בתיכון של יהוד הנחשב איכותי ולומדים בו גם ילדים מסביון, גני יהודה ומושבי האזור.

 

מעל קניון סביונים יש מגדל משרדים ובו סניפי קופות חולים, סניף דואר ומשרדים שונים. בנוסף, מהשכונה יש נגישות נוחה לאזור התעשייה בדרום העיר, ובו מרכזי קניות גדולים כמו רסקו, וכן מרכז ביג שנמצא בהמשך כביש הגישה מהשכונה 461.

 (צילום: ירון ברנר)

 
 (צילום: ירון ברנר)
מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: השכונה נהנית משטחים ירוקים ופארקים רחבים. לשכונה יש מרכז מסחרי וקניון ייעודי, בו נמצאות חנויות, מסעדות ובתי קפה. את אלו ניתן למצוא גם במתחמי הקניות הגדולים באזור התעשייה הסמוך לשכונה. בשנים האחרונות הפכה יהוד למרכז גסטרונומי ונפתחו בה מסעדות פופולריות ובתי קפה איכותיים.

 

בנוסף, לעיר יהוד ולשכונה בפרט יש נגישות גבוהה לערים נוספות במרכז, בהן ניתן למצוא מתחמי בילוי ופנאי כמו תל-אביב, ראשון לציון וחולון. גם חופי הים נמצאים במרחק נסיעה קצר. בשנים הקרובות יעבור מרכז העיר תהליך התחדשות עירונית. מדובר בפרויקט "לוגאנו" שיכלול בניינים בסגנון אירופי עם כיכרות בסגנון איטלקי שיכללו חנויות, בתי קפה ומסעדות ויהוו את מרכז הבילוי המקומי של יהוד.

תחבורה: מהכניסה לשכונה קו תחבורה ציבורית לקריית אונו ולתל-אביב. לבאים ברכב פרטי: יהוד נמצאת במרכז הארץ ונגישה לכבישים ראשיים מרכזיים כמו כביש 4, כביש 40, כביש 461, כביש 471 וכביש 6.

 (צילום: ירון ברנר)

 
 (צילום: ירון ברנר)
תעסוקה: נוסף על אזור התעשייה הסמוך לשכונה, יהוד ממוקמת במרכז הארץ והשכונה קריית הסביונים ממוקמת על צירי תנועה מרכזיים וכבישים ראשיים. תנאים אלו מאפשרים גישה למקורות תעסוקה מחוץ לעיר, בערים הקרובות ואף המרוחקות יותר, בהן תל-אביב, רמת גן, ראשון לציון, אזור נתב"ג ועוד.

 

צפי פיתוח: על שטחו של מלון איוה הישן בשכונה מתוכננת בניית שישה מגדלים עם 300 יחידות דיור, 200 יחידות לדיור מוגן, מוסדות ציבור, מועדוני נוער, תרבות רווחה ודת. עם זאת, תוכנית זו זוכה להתנגדויות רבות בקרב תושבי השכונה וארגונים שונים, ולא ברור אם תצא לפועל. בנוסף, בסמוך לקריית הסביונים לכיוון כביש 461 יש עתודות קרקע, שתוכניות בנייה עבורן נמצאות בהליכי תכנון שונים.

 (צילום: ירון ברנר)

 
 
 (צילום: ירון ברנר)
מחירי קנייה ממוצעים: דירת שלושה חדרים בקריית הסביונים הכוללת ממ"ד תעלה לכם 1.4-1.6 מיליון שקל. דירת ארבעה חדרים בין 1.85-2 מיליון שקל. דירת חמישה חדרים בין 2.1-2.5 מיליון שקל ופנטהאוז בין 3-3.5 מיליון שקל. גם מחיר קוטג' בשכונה נע בין 3-3.5 מיליון שקל.

מחירי שכירות ממוצעים: דירת שלושה חדרים בקריית הסביונים תעלה לכם מדי חודש בין 4,200-4,500 שקל, דירת ארבעה חדרים בין 5,000-5,200 שקל, דירת חמישה חדרים בין 6,000-7,000 שקל, וקוטג' בין 8,000-9,000 שקל. לא היו לאחרונה עסקאות שכירות של פנטהאוזים בשכונה. 

נווה מונוסון

יהוד
נוה מונוסון-
נוה מונוסון היתה במשך שנים מועצה מקומית עצמאית בשם נוה אפריים מונוסון. בשנת 2003 אוחדנו עם העיר יהוד, במסגרת פרוייקט איחוד רשויות של משרד הפנים. מאז, מהווה היישוב חלק בלתי נפרד מהעיר המאוחדת, שקיבלה שם חדש: יהוד-מונוסון.
עם זאת, גם לאחר האיחוד, שומרת נוה מונוסון על עצמאות בנושאים קהילתיים פנימיים. עצמאות זו מעוגנת בחוק - נוה מונוסון הוכרזה כ"רובע עירוני" ע"י שר הפנים, בשנת 2006.

החיים הקהילתיים בנוה מונוסון, מנוהלים על ידי ועד רובע עירוני, המכונה בפי התושבים, "המנהלת". ועד הרובע העירוני פועל באמצעות מספר עמותות, המופקדות על פעילויות התרבות, החוגים, הבריכה, הספריה והצהרונים של היישוב

קרית ביאליסטוק

יהוד
פורסם ב-6 באפריל 2011, 15:30 במדור יהוד - אתרים
 
 
 
בצפון העיר יהוד, במקום בו נפגשים רחוב רמז, רחוב וייצמן ורחוב קפלנסקי, בפינה הצפון מזרחית של כיכר הוטראנים, בנוי קיר המציין את הכניסה אל קריית ביאליסטוק.
 
 
 
 
הקיר המעוגל בנוי בשולי רחבה מרוצפת גדולה. ברקע ניתן לראות את בתי קריית ביאליסטוק.  
 
 
 
 
במרכז הקיר מותקן שלט גדול ובו כתובת.    
 
 
 
 
קרית ביאליסטוק נבנתה בשנת 1950 ע"י יוצאי ביאליסטוק מכל רחבי העולם, להנצחת זיכרה של הקהילה המפוארת בביאליסטוק, פולין, שהושמדה בידי הנאצים במלחמת העולם השניה.
 
 
 
 
בצידו הימני של הקיר מותקן לוח ובו מראות מן העיר ביאליסטוק אשר בפולין. בחלקו העליון של הלוח ניתן לראות את בתי החרושת האופיניים לעיר התעשייתית, ובחלקו התחתון של הלוח מופיע בית הכנסת הגדול של ביאליסטוק.  
 
 
 
 
בצידו השמאלי של הקיר מותקן לוח ובו, מתחת לסמל העיר יהוד, רשום: הוקם על ידי ארגון יוצאי ביאליסטוק בסיוע עירית יהוד 2001.  
 

הוותיקה

יהוד

הגנים התלויים

יהוד

גנים

גני תקווה

שכונת גנים בגני תקווה היא פרויקט של 14 בניינים שנבנו על ידי שתי חברות קבלניות - נווה ואשדר. במרכז המתחם קאנטרי הכולל חדר כושר, בריכה וחוגים, כאשר כלל התושבים מחויבים להיות מנויים במקום - מעין סוג על עסקת חבילה.


שכונה, שאכלוסה החל לפני כחמש שנים ועדיין לא הושלמה בנייתה, הגיעו בעיקר משפרי דיור מגני תקווה ומשפחות מהערים השכנות ומיתר חלקי הארץ. עד לפני כ-30 שנה נחשבה גני תקווה יישוב חלש יחסית, עד שחברת אפריקה ישראל בנתה שם את שכונת "גבעת סביון" שאוכלסה במשפחות מבוססות ובאוכלוסיה חזקה יותר.

 

 

 (צילום: בני דויטש)
 

מאז נבנו ביישוב כמה שכונות מבוססות, בהן שכונת גנים, וגם באזורים הישנים יותר ישנה מגמה של התחדשות. אוכלוסייה חדשה שמעוניינת להתגורר בבתים צמודי קרקע רכשה בתים באזור הישן, וחלקם בנו במקום בתים חדשים ומודרניים.

 (צילום: בני דויטש)

 

מיקום: שכונת גנים ממוקמת בצפון גני תקווה, בין הטיילת מדרום לבין הרחוב דרך המלך, מערבית לדרך איילות ודרך הים. השכונה היא חלק מהשכונות הצפוניות החדשות של גני תקווה.

 (צילום: בני דויטש)

 
אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים כיום כ-600 משפחות, ובסוף אכלוסה היא אמורה למנות כ-750 משקי בית. האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה צעירה, עם משפחות צעירות לילדים בגילאי הגן והיסודי, ובשיעור גבוה מאוד של תושבים בגילאי ה-30 וילדים בגילאי הגן עד יסודי. זאת לעומת שיעור נמוך מאוד של תושבים בגילאי ה-20 לחייהם.

המדד הכלכלי-חברתי של תושבי השכונה הוא 7-8 מתוך 10. מדובר בתושבים מבוססים יחסית, אקדמאים ובעלי מקצועות חופשיים.

 

 

 (צילום: בני דויטש)
אופי המגורים: מאופיינת בבנייה רוויה, במבנים של 6-8 ו-16-17 קומות.
מוסדות ציבור ושירותים: בשכונה נבנו שני גני ילדים ומתקן משחקים מרכזי. בסמוך לשכונה מתוכנן מתחם של בריכות ביולוגיות הפועלות להשבת מים אפורים
(מי כיורים, אמבטיות מזגנים ומרפסות), והן מהוות אטרקציה מקצועית ונופית כחלק מפיתוח השטחים הציבוריים. מים אלו ישמשו להשקיית השטחים הציבוריים בשכונה ובסמוך לה.

השכונה בנויה בצמידות לקריית החינוך העתידית, שם ייבנה בית ספר תיכון וישולבו בו מגרשי משחקים פתוחים, קריית ספורט, ספרייה ציבורית, אודיטוריום וכל שימוש ציבורי אחר שיתאים לתפיסה התכנונית, אשר מגדירה את המתחם כמשרת את כל אוכלוסיית גני תקווה.

עם זאת, מדובר בשכונת מגורים שבה אין עסקים מסחריים, והיא נהנית ממוסדות ציבור ושירותים של גני תקווה כולה, בהם מרפאות, מרכזים מסחריים, מרכזים תרבותיים ועוד.

 (צילום: בני דויטש)

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: במרכז השכונה הוקם פארק של כשישה דונם, ולצדו מרכז פנאי הכולל בריכה מחוממת וחדר כושר. בנוסף לפעילויות הפנאי של השכונה, ניתן ליהנות ממוקדי הפנאי של גני תקווה, ובהם קאנטרי (נוסף), מרכז מסחרי גבעת סביון עם חנויות ומסעדות, היכל תרבות ומגרשי ספורט.

קניון קריית אונו נמצא בסמיכות ליישוב ומספק מוקד בילוי נוסף לתושבי גני תקווה. הנגישות והקרבה לערים תל-אביב, פתח תקווה, ראשון לציון ועוד מאפשרת נגישות למרכזי בילוי מחוץ לגני תקווה.

 

 (צילום: בני דויטש)

(תחבורה: גני תקווה שוכנת בסמוך לכביש מכבית (471), שמחבר בין כביש 4 לכביש 444 בואכה כביש 6. דרך כביש מכבית ניתן להגיע בקלות ובמהירות יחסית, הן לערים נוספות במרכז והן לדרכים מרכזיות לצפון הארץ ולדרומה. בשכונת גנים לא עוברת תחבורה ציבורית, אך במרחק הליכה סביר מהשכונה יש תחבורה ציבורית נוחה לפתח תקווה, לרמת גן, לגבעתיים ולתל-אביב.

מפה של שכונת גנים בגני תקווה (צילום: גוגל מפות)

מ

תעסוקה: הנגישות והקרבה למרכז הרפואי תל השומר ולאוניברסיטת בר אילן יוצרים מגוון אפשרויות תעסוקה לתושבי השכונה. עם זאת, עיקר מקומות התעסוקה שבהם עובדים תושבי היישוב נמצאים בערים הסמוכות כגון תל-אביב, פתח תקווה וראשון לציון.

 

 (צילום: בני דויטש)
 
צפי פיתוח: שכונת גנים נמצאת בשלב האחרון של בנייתה. במתחם המזרחי נבנה כרגע הבניין האחרון, במתחם המערבי מסתיימת בנייתם של שני הבניינים הצפוניים.

 

מחירי קנייה ממוצעים: דירת ארבעה חדרים בשכונה תעלה לכם כ-1.8 מיליון שקל. דירת חמישה חדרים תעלה לכם כ-2.2 מיליון שקל ופנטהאוזים יעלו לכם למעלה מארבעה מיליון שקל.

 

 (צילום: בני דויטש)

 
מחירי שכירות ממוצעים: דירת ארבעה חדרים תעלה לכם מדי חודש כ-5,500 שקל, ודירת חמישה חדרים תעלה לכם מדי חודש כ-6,500 שקל.

עליית מחירים: בשנתיים האחרונות הייתה בשכונה עליית מחירים מינורית.

 

גבעת סביון

גני תקווה

בשנת 1972 החלה חברת אפריקה ישראל להשקעות לבנות את אחד הפרויקטים הראשונים שלה - שכונת "גבעת סביון" ממערב ליישוב. באותה תקופה החל היישוב לעבור תהליך פיתוח נרחב, שבעקבותיו הוכפלו אוכלוסייתו ושטחו.

בשנת 1995 החלה בנייתה של שכונת מגורים חדשה במזרח היישוב בגבול עם כפר מעש. השכונה, הקרויה "גבעת סביון חדשה", כוללת בתים צמודי קרקע ומאופיינת בבנייה רוויה. במסגרת תוכנית זו הוקם מרכז תרבות הכולל היכל תיאטרון, גלריה בשם "מרכז הבמה

גבעת סביון החדשה

גני תקווה

מרכז

גני תקווה

רמת הדר

גבעת שמואל
שכונת רמת הדר
 נחשבת למבוקשת ביותר בגבעת שמואל. היא ממוקמת במזרח העיר ובנויה סביב קניון הגבעה ופארק רמון. רוב השכונה בנויה בבנייה רוויה ובחלקה המזרחי נמצאים בעיקר בתים צמודי קרקע.
       
 
ברמת הדר מתגוררים כ־8,000 תושבים, רובם זוגות מהציבור הדתי־לאומי. כמו כן מתגוררים בשכונה גם עולים מבלגיה ומצרפת, וסטודנטים שלומדים באוניברסיטת בר־אילן הסמוכה. מלבד הקניון, נהנים תושבי השכונה משירותי בנקים, סניף דואר, בית מרקחת, מסעדות ומסחר כללי.
הפארק הממוקם בלב השכונה משתרע על פני 30 דונם, ובנוסף ישנם בית ספר יסודי דתי, מבנה אולפנה שייפתח בספטמבר הקרוב, יותר מ־20 גני ילדים, כמה בתי כנסת ומקווה.

שכונת השחר

גבעת שמואל
שכונת השחר
 
היא שכונה קטנה בין השכונות הוותיקות בעיר, גובלת עם כביש 4 במערב, אוניברסיטת בר-אילן בדרום ובמזרח, וצומת קוקה קולה (מחלף גבעת שמואל) בצפון. שכונת השחר מכילה בתים פרטים (רובם ישנים למעט מספר וילות) וגינה ציבורית אחת.

רמת הדקלים

גבעת שמואל
רמת הדקלים
 
 היא השכונה הצפונית ביותר והחדשה ביותר בגבעת שמואל (הוקמה בשנת 1999 ועדיין מבוצעות בה עבודות בנייה), גובלת עם שכונת גיורא בדרום, כביש 4 (כביש גהה) במערב ופתח תקווה בצפון ובמזרח. רמת הדקלים מכילה בנייני יוקרה, וילות יוקרה, בתי-כנסת, מרכז בני-עקיבא, בית ספר, גינה ציבורית, פארק כושר ולאחרונה החלה בניית קאנטרי חדש.

רמת אילן

גבעת שמואל
רמת אילן
 היא השכונה הדרומית ביותר בעיר, גובלת עם כביש 471 בדרום, אוניברסיטת בר-אילן במערב ובצפון, ושכונת רמת הדר במזרח. רמת אילן מכילה מבנים ישנים אשר רובם בניינים בעלי 6-8 קומות והשאר בתים דו-קומתיים. בנוסף, שוכן בשכונה מרכז מסחרי הכולל בתוכו סופרמרקט, חנויות מקוונות, מסעדות ובתי-קפה. לאחרונה נבנה ברמת אילן בניין יוקרה בן 25 קומות המוגדר כעת כבניין הגבוה ביותר בגבעת שמואל

הוותיקה

גבעת שמואל

נווה סביון

אור יהודה
בתחילת שנות ה-90' החלה להבנות שכונה חדשה, נווה סביון, ובה 2,700 יחידות דיור. שכונה יפה, הטובלת בירק ובמרכזה פארק, מרכז מסחרי, מרפאה, בית ספר, גני ילדים, מעונות לגיל הרך ובית כנסת.
שכונה זו זכתה בשנת 1998 בפרס המצוינות בבנייה, בקטגורית שכונות מגורים, מטעם התאחדות הקבלנים והבונים בישראל. הפרס הוענק על ידי נשיא המדינה. 

נווה רבין

אור יהודה
שכונת נווה רבין היא אחת משתי שכונות מודרניות באור יהודה (השכונה נבנתה כשבמרכזה "פארק רבין", וסביבו שני מעגלי בניינים השוכנים ברחובות "צפריר" ו"ניצן". במעגל הפנימי נמצאים כיום 8
ניינים ושלושה בניינים במעגל חיצוני. במעגל החיצוני שכונת בתים פרטיים, בניינים משותפים נוספים ושכונת "אוריון" הנמצאת בתהליכי בנייה. בשכונה נמצאים מוסדות חינוך הכוללים גנים (צבר וברוש) וביה"ס היסודי על שם אהוד מנור.השכונה שוכנת בסמוך לכביש 412 מדרום, נווה מונוסון ממזרח, וכביש 461 מצפון.
השכונה הוקמה החל משנות ה-90 לאחר הפשרת קרקעות חקלאיות ומכירתן בצורת מדורגת בעסקאות "קומבינציה" מול הקבלנים.
בשלב א' נבנו 4 בניינים ראשונים ברחוב צפריר אשר יועדו לאוכלוסיית אור יהודה לשיכון זוגות צעירים. בשלב ב' נבנו זוג הבניינים ניצן 4 וניצן 6 על ידי חברת "בוני התיכון" וכן זוג הבניינים ניצן 12 וניצן 14 – אלו שווקו תחת השם "נווה הוד" כתת-שכונה בנווה רבין. כל אלה נושקים לפארק המרכזי במעגל הפנימי של המבנים בשכונה. במקביל החלה בנייה של מספר בניינים במעגל החיצוני של השכונה, בסמוך לנווה מונוסון.
בשנת הוקם ביה"ס היסודי אהוד מנור, ובסמוך לו גני ילדים, בית הכנסת השכונתי ומגרש ספורט. במהלך שנת 2010 נסללה יציאה ישירה אל כביש 412 לכיוון יהוד וראשון לציון.

האקדמאים

אור יהודה

תל השומר

רמת גן
תל השומר-
תל השומר הוא אזור בבקעת אונו, השייך מוניציפלית לרמת גן. במקום נמצאים שני מוסדות חשובים: המרכז הרפואי שיבא ומחנה דורי (בסיס תל השומר) של צה"ל.שכונת קריית קריניצי ברמת גן נחשבת לאחד האזורים היוקרתיים ביותר בעיר. היא כוללת באזור הסטטיסטי גם את השכונות תל השומר וגבעת הברושים, כאשר האזור הוותיק ביותר הוא תל השומר והחדש ביותר הוא גבעת הברושים. משולש השכונות ממקום מזרחית לכביש 4, כך שהוא שייך מוניציפאלית לרמת גן - אך פיזית מעט מנותק ממרכז העיר. המתחם סמוך לבית החולים שיבא ולבסיס תל השומר, ומאכלס לא מעט רופאים וקציני צבא.
שכונת קריית קריניצי ממוקמת בקצה הדרום-מזרחי של רמת גן, צפונית לבית החולים שיבא תל השומר. יחד עם גבעת הברושים ותל השומר (תל ליטווינסקי), המתחם גובל ממזרח ומצפון בשדרות בן גוריון, במערב בדרך שיבא ובדרום בשדרות עמק האלה וברחוב גילדסגיים
בשכונה מתגוררים היום כ-2,600 תושבים, 
 המדד הסוציו-דמוגרפי של תושבי השכונה הוא גבוה במיוחד ועומד על 9 מתוך 10.אופי המגורים: עיקר השכונה מורכב מצמודי קרקע, אך נבנו בה גם כעשרה בניינים של 7-8 קומות.
מוסדות ציבור ושירותים: בתוך השכונה ישנם מוסדות ציבור ושירותים, כגון מרכז קהילתי, סניף צופים, בית ספר, מרכז מסחרי, גני ילדים, סניף בנק, מרכול ושירותים נוספים ששוכנים במרכז המסחרי השכונתי.
השכונה נהנית משטחים ירוקים נרחבים. מרכז גמיון וקניון הצומת הסמוכים מהווים מרכזי בילוי ופנאי, מתחם של מסעדות וחנויות. בנוסף, השכונה ממוקמת במרחק נסיעה קצר לפארק הלאומי ולספארי וכן לקאנטרי קלאב המכביה.
לנוסעים ברכב פרטי מדובר בשכונה הסמוכה לצומת דרכים מרכזית במרכז. כביש 4, דרך אלוף שדה וכביש 'מכבית' המוביל לכביש 6 - מאפשרים לתושבים להגיע למגוון אזורים ברחבי הארץ בנסיעה קצרה ונוחה.תעסוקה: חלק מתושבי השכונה הם עובדי המרכז הרפואי שיבא תל השומר, הממוקם בצמידות לשכונה מדרום, וכן אנשי סגל מאוניברסיטת בר אילן, הממוקמת צפונית לשכונה. בנוסף, בשל הגישה הנוחה למתחמי תעסוקה רבים במרכז הארץ, תושבי השכונה עובדים במגוון מקומות עבודה באזור מטרופולין תל-אביב, 
צפי קריית קריניצי הולכת להתרחב בעתיד בכ-1,000 יחידות דיור נוספות בבנייה רוויה, עם צפי אכלוס של כחמש שנים. התוכנית עונה לשם "המשולש הגדול" או "משולש קריניצי", ומתוכננת בה דרך אזורית בין כביש מכבית ודרך שיבא, שמאפשרת גם העברת רכבת קלה אשר תהיה משוקעת בחלקה המרכזי..
 

קרית קריניצי

רמת גן
שכונת קריית קריניצי ברמת גן נחשבת לאחד האזורים היוקרתיים ביותר בעיר. היא כוללת באזור הסטטיסטי גם את השכונות תל השומר וגבעת הברושים, כאשר האזור הוותיק ביותר הוא תל השומר והחדש ביותר הוא גבעת הברושים.

משולש השכונות ממקום מזרחית לכביש 4, כך שהוא שייך מוניציפאלית לרמת גן - אך פיזית מעט מנותק ממרכז העיר. המתחם סמוך לבית החולים שיבא ולבסיס תל השומר, ומאכלס לא מעט רופאים וקציני צבא.

 (צילום: בני דויטש)

מיקום: שכונת קריית קריניצי ממוקמת בקצה הדרום-מזרחי של רמת גן, צפונית לבית החולים שיבא תל השומר. יחד עם גבעת הברושים ותל השומר (תל ליטווינסקי), המתחם גובל ממזרח ומצפון בשדרות בן גוריון, במערב בדרך שיבא ובדרום בשדרות עמק האלה וברחוב גילדסגיים.

 (צילום: בני דויטש)

(אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים היום כ-2,600 תושבים, ובסוף אכלוסה של עם זאת, באחרונה החלה מגמה של חזרה לשכונה על ידי צעירים שגדלו בה. המדד הסוציו-דמוגרפי של תושבי השכונה הוא גבוה במיוחד ועומד על 9 מתוך 10.

 (צילום: בני דויטש)

א (צילום: בני דויטש)

 

בנוסף, במתחם המרכז הרפואי שיבא תל השומר ממוקם קניון הצומת, ולא רחוק ממנו מרכז מסחרי גמיון. במתחמי קניות אלו ניתן למצוא חנויות, מסעדות ובתי קפה לרווחת תושבי השכונה.


 

 (צילום: בני דויטש)
צפונית לשכונה. בנוסף, בשל הגישה הנוחה למתחמי תעסוקה רבים במרכז הארץ, תושבי השכונה עובדים במגוון מקומות עבודה באזור מטרופולין תל-אביב.

 

צפי פיתוח: קריית קריניצי הולכת להתרחב בעתיד בכ-1,000 יחידות דיור נוספות בבנייה רוויה, עם צפי אכלוס של כחמש שנים. התוכנית עונה לשם "המשולש הגדול" או "משולש קריניצי", ומתוכננת בה דרך אזורית בין כביש מכבית ודרך שיבא, שמאפשרת גם העברת רכבת קלה אשר תהיה משוקעת בחלקה המרכזי.

 

בנוסף, באזור מתוכננת שכונת ענק שתיקרא, ככל הנראה, "שכונת האקליפטוסים" על שטח בסיס תל השומר - לכשיתפנה מהמקום - והיא עתידה לכלול כ-7,500 יחידות דיור חדשות.

 

 

 (צילום: בני דויטש)
 

 

מחירי קנייה ממוצעים: מחירי הבתים צמודי הקרקע בשכונה נעים בין 4.5-5.5 מיליון שקל. מחיר הדירות, שרובן ככולן בנות 4.5 חדרים, נע סביב 1.8 מיליון שקל.

 

מחירי שכירות ממוצעים: עבור בית צמוד קרקע בשכונה תאלצו לשלם מדי חודש בין 12-15 אלף שקל. דירה תעלה לכם בין 5,000-6,000 שקל בחודש. 

גבעת הברושים

רמת גן
שכונת קריית קריניצי ברמת גן נחשבת לאחד האזורים היוקרתיים ביותר בעיר. היא כוללת באזור הסטטיסטי גם את השכונות תל השומר וגבעת הברושים, כאשר האזור הוותיק ביותר הוא תל השומר והחדש ביותר הוא גבעת הברושים. משולש השכונות ממקום מזרחית לכביש 4, כך שהוא שייך מוניציפאלית לרמת גן - אך פיזית מעט מנותק ממרכז העיר. המתחם סמוך לבית החולים שיבא ולבסיס תל השומר, ומאכלס לא מעט רופאים וקציני צבא.
שכונת קריית קריניצי ממוקמת בקצה הדרום-מזרחי של רמת גן, צפונית לבית החולים שיבא תל השומר. יחד עם גבעת הברושים ותל השומר (תל ליטווינסקי), המתחם גובל ממזרח ומצפון בשדרות בן גוריון, במערב בדרך שיבא ובדרום בשדרות עמק האלה וברחוב גילדסגיים
בשכונה מתגוררים היום כ-2,600 תושבים, 
 המדד הסוציו-דמוגרפי של תושבי השכונה הוא גבוה במיוחד ועומד על 9 מתוך 10.אופי המגורים: עיקר השכונה מורכב מצמודי קרקע, אך נבנו בה גם כעשרה בניינים של 7-8 קומות.
מוסדות ציבור ושירותים: בתוך השכונה ישנם מוסדות ציבור ושירותים, כגון מרכז קהילתי, סניף צופים, בית ספר, מרכז מסחרי, גני ילדים, סניף בנק, מרכול ושירותים נוספים ששוכנים במרכז המסחרי השכונתי.
השכונה נהנית משטחים ירוקים נרחבים. מרכז גמיון וקניון הצומת הסמוכים מהווים מרכזי בילוי ופנאי, מתחם של מסעדות וחנויות. בנוסף, השכונה ממוקמת במרחק נסיעה קצר לפארק הלאומי ולספארי וכן לקאנטרי קלאב המכביה.
לנוסעים ברכב פרטי מדובר בשכונה הסמוכה לצומת דרכים מרכזית במרכז. כביש 4, דרך אלוף שדה וכביש 'מכבית' המוביל לכביש 6 - מאפשרים לתושבים להגיע למגוון אזורים ברחבי הארץ בנסיעה קצרה ונוחה.תעסוקה: חלק מתושבי השכונה הם עובדי המרכז הרפואי שיבא תל השומר, הממוקם בצמידות לשכונה מדרום, וכן אנשי סגל מאוניברסיטת בר אילן, הממוקמת צפונית לשכונה. בנוסף, בשל הגישה הנוחה למתחמי תעסוקה רבים במרכז הארץ, תושבי השכונה עובדים במגוון מקומות עבודה באזור מטרופולין תל-אביב, 
צפי קריית קריניצי הולכת להתרחב בעתיד בכ-1,000 יחידות דיור נוספות בבנייה רוויה, עם צפי אכלוס של כחמש שנים. התוכנית עונה לשם "המשולש הגדול" או "משולש קריניצי", ומתוכננת בה דרך אזורית בין כביש מכבית ודרך שיבא, שמאפשרת גם העברת רכבת קלה אשר תהיה משוקעת בחלקה המרכזי.

הגפן

רמת גן

מרכז העיר

רמת גן

שיכון מזרחי

רמת גן

מבוא נגבה

רמת גן

תל יהודה

רמת גן

רמת חן

רמת גן

שיכון וותיקים

רמת גן

רמת שקמה

רמת גן

יד לבנים

רמת גן

מרום נווה

רמת גן

בורוכוב

רמת גן

מרכז העיר

רמת גן

עלית

רמת גן

ראשונים

רמת גן

בורסה

רמת גן

שנקר

רמת גן

קרית קריניצי

רמת גן

פרטי התקשרות סניף סביון בקעת אונו  

יגאל רודה מנכל משותף מומחה לבתי יוקרה בסביון
רחוב הכלנית 5 בצמוד לקניון קרית אונו
03-5343959   052-2321675
03-5343965

צור קשר מהיר עם סניף סביון בקעת אונו  

Google Map
אפיק פרסום בניית אתרים