איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

תחזית נדלן בתי יוקרה ומגרשים בסביון לשנת 2023-2024 -יגאל רודה מומחה לבתי יוקרה בסביון  

התחזית לשנת 2023 בשוק בתי יוקרה, וילות,בתים ומגרשים בסביון היא שהמחירים יישארו יציבים ובתחילת 2024 הריביות ככל הנראה יתחילו לרדת ואז קצב העיסקאות יגבר, ומכאן תהיה עלייה במידה מתונה במחירים וזאת מ-2 סיבות עיקריות ,הסיבה הראשונה הינה היצע וביקוש, קצב הביקוש לבתי קרקע בסביון הינו מהגבוהים ביותר בחתך הקונים הפוטנציאלים,החלום הישראלי הוא "בית עם גינה".

יחד עם זאת שוק צמודי הקרקע באיזור המרכז בכלל ובפרט באיזור סביון בקעת אונו,מתנהל אך ורק ע"י מוכרים פרטיים, דהיינו אין יזמות,אין מנהל,אין מכרזים,אין קבלנים,אין התחדשות עירונית,אין תמא 38 ואין פינוי בינוי ,כל אלה קיימים בבנייה רוויה ולא בבתים פרטיים,לכן רק אם אנשים פרטיים מוכרים את ביתם יהיה היצע של צמודי קרקע, אי לכך תמיד הביקוש יגבר על ההיצע ומכאן שהמחירים ימשיכו לעלות.
הסיבה השנייה לעליית המחירים הינה ירידת הריבית הצפוייה לקראת שנת 2024, קונים פוטנציאלים שהיו על הגדר יחזרו לשוק ,כמו כן גם קונים פוטנציאלים שהפקידו סכומים נכבדים בבנק פיקדונות שקליים תמורת ריבית נדיבה ,יפנימו שהתמורה תהיה נמוכה מכיוון שהריבית תרד,כתוצאה מכך הקונים הפוטנציאלים יחזרו למעגל הרוכשים ובכך יעלה קצב העיסקאות בשוק בתי היוקרה,אחוזות ומגרשים בסביון ואיתו עלייה מתונה במחירים.

חשוב לציין כי בסביון מסתמנת תופעה בה מלאי המגרשים מצטמצם,וכל מגרש או בית ישן שנמכר יורד ממלאי המגרשים ובכך כמות המגרשים פוחתת וכמות הבתים המוכנים או בתים לשיפוץ גדלה,זהו עוד סמן לעלייה הצפויה במחירים.
לדוגמא: מגרשים של חצי דונם נמכרו במהלך שנת 2019 בין 4.6-5 מיליון ₪,היום המחיר המבוקש למגרשים של  500-550 מ"ר הינו 6.8-7.5 מיליון ₪,זה משקף עלייה של 20% במחירי הנדל"ן.
הכותב הינו יגאל רודה,מנכ"ל משותף בסניף הדגל סביון בקעת אונו,הפועל זה כ-3 עשורים,ומומחה בייצוג,שיווק ותיווך מקצועי של דירות יוקרה,בתי יוקרה,אחוזות ומגרשים בסביון,באם הינכם שוקלים לקנות או למכור נכס בסביון,התקשרו ליגאל רודה תיווך בסביון, אוהב את העבודה לשירותכם,הסיכוי הגבוה ביותר עבורכם לביצוע עיסקה 052-2321675
לגלריית נכסים נוספים היכנסו ליגאל רודה אל הנכס סביון:
http://el-haneches.co.il/index.php?type=branch&id=91
 
אפיק פרסום בניית אתרים