איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

מלבד המלחמה-הגורמים המשפיעים על ענף הנדלן כיום ובעתיד הקרוב  

תחום הנדל"ן ביישוב סביון ומחוצה לו,היה עד לשינוי מהותי במחצית הראשונה של 2023,שינוי זה מונע בעיקרו על ידי תנודות בריבית.פריצתה של מלחמה לאחר מכן, החריפה עוד יותר את האתגרים, גרמה לשיבושים באתרי בנייה ולירידה בהתחלות בנייה חדשות עם תחילת שנת 2024, שוררת אי הוודאות על הכלכלה ומעלה שאלות לגבי ההשלכות הפוטנציאליות של המלחמה המתמשכת על ענף הנדל"ן.
יגאל רודה, תושב סביון ומומחה מספר 1 לבתי יוקרה, מגרשים ואחוזות בסביון עם ניסיון של למעלה משלושה עשורים, שופך אור על המצב הנוכחי של שוק הנדל"ן בתקופה זו של סערה.
"בשנת 2024, ענף הנדל"ן מתמודד עם תקופה תובענית המאופיינת בשינויים בדינמיקה הכלכלית העולמית, הסלמה באינפלציה ועליית ריביות הן ברחבי העולם והן בישראל. גורמים אלו חוללו שינויים מהותיים בפרדיגמות התפעול של הענף בעשור האחרון", מדגיש יגאל רודה, השינוי הזה משפיע לא רק על רוכשי דירות פוטנציאליים אלא גם על יזמים ומוסדות פיננסיים המעורבים בעסקאות נדל"ן.
יחד עם זאת הפחתת הריבית בתחילת השנה על ידי בנק ישראל אכן נתנה איתות חיובי לשוק הנדל"ן. יתרה מכך, הפחתת הריבית הצפויה על ידי הבנק הפדרלי האמריקאי בהמשך השנה צפויה להעניק דחיפה נוספת לענף.
במבט קדימה, יגאל רודה מעמיק בגורמים שיעצבו את ענף הנדל"ן בעתיד הקרוב:
דינמיקת היצע וביקוש: מעבר לגורמי היסוד של היצע וביקוש, תחום הנדל"ן בישראל פועל יחד עם חסמים רבים. התהליך הארוך מתכנון ראשוני ועד סיום הפרויקט משתרע על פני עשור בישראל. המדינה מתמודדת עם אתגרים ייחודיים בעמידה בדרישות הדיור, והחוויות של 2023 מצביעות על התרחקות מיעדי הבנייה השנתיים. לדברי יגאל רודה, י גישה הוליסטית חיונית להתמודדות עם אתגרים אלו וזאת בהתחשב בפעילות הנוכחית של קבינט הדיור שעשויה להתברר כבלתי מספקת ואף עלולה להוביל לעלייה עתידית פוטנציאלית במחירי הדיור.

ביקוש עולמי: יגאל רודה מדגיש את ההשפעה החיובית הפוטנציאלית על הנדל"ן עם העלייה בביקוש מצד יהודים ברחבי העולם. הירידה בתחושת הביטחון והאנטישמיות הגואה בעולם עלולים לגרום ליהודים רבים לראות בישראל מקלט בטוח. למרות אי הוודאות הנוכחית, יגאל רודה משוכנע כי עם התבהרות והתייצבות המצב, נראה מספר לא מבוטל של יהודים מרחבי העולם שמעוניינים להשקיע ולהקים את בתיהם בישראל.
שיקולים פיננסיים: יזמיי נדל"ן עומדים בפני האתגר של הסתגלות לעידן חדש לאחר שנהנו מעשור של מימון נגיש בקלות. העידן הקודם היה עד לזרימה של הון בר השגה ומשקיעים נלהבים שחיפשו אפיקים חלופיים לתשואות. עם זאת מדגיש רודה כי  מגמות ריבית משתנות מעידות על סטייה מהשיעורים הנמוכים של העבר. יזמים חייבים להסתגל לעולם שבו לכסף יש מחיר, אלו  שלא יעשו זאת עלול לעמוד בפני אתגרים בשמירה על המיזמים שלהם. נזילות פיננסית נותרה שיקול קריטי בענף הנדל"ן של 2024.
השפעת המלחמה: יגאל רודה מציין שככל שההשפעה הכלכלית של המלחמה פוחתת בהדרגה, ההסתגלות החברתית למצב הביטחוני השורר בעיצומה. בעוד שהרחבת החזית הצפונית עשויה להציב אתגרים נוספים, השפעת המלחמה על הכלכלה הולכת ופוחתת. עם זאת, היעדר החלטה ברורה עלול להביא לירידה בביקוש באזור הדרום ולהותיר אי ודאות בצפון. יגאל רודה מדגיש כי מגורים מוגנים בסביבה בטוחה יהיו בראש סדר העדיפויות וישפיעו על היבטים שונים בענף הנדלן, לרבות הפרשי שכירות בין בתים מוגנות לבתים לא מוגנים,אסטרטגיות להגברת הביטחון בבתים, ושינויים אפשריים במבנים קיימים.
קיפאון בעקבות בחירות: כוחות היסוד המכוונים את תחום הנדל"ן - ביקוש והיצע - נותרו ללא שינוי. עם זאת לדברי יגאל רודה, ההיצע צפוי לחוות קיפאון בתחילת 2024 עקב הבחירות הקרובות לרשויות המקומיות. גורמים שונים תורמים לקיפאון זה, לרבות הגבלות חוקיות על ועדות בנייה שלושה חודשים לפני הבחירות, הפניית משאבים מוניציפליים במהלך ואחרי בחירות ושינויי מדיניות פוטנציאליים הנלווים לשינויים בהנהגת ראשות העירייה, המשפיעים על התקדמות יוזמות חדשות וקיימות כאחד.

לסיכום, יגאל רודה צופה שנה דינמית לשוק הנדל"ן בישראל בכלל ובסביון בפרט. בהתחשב בדינמיקה זו, צפויה התייצבות במחירי הדיור למחצית הראשונה של 2024, עם עלייה משמעותית במחצית השנייה. יגאל רודה צופה עליית מחירים ממוצעת ארצית של כ-5-6%, עם זינוק בולט עוד יותר של כ-8-9% באזורי מרכז הארץ. בעוד אי הוודאות נמשכת, המומחיות של יגאל רודה מספקת תובנות חשובות לניווט בענף הנדל"ן בסביון.
אם גם אתם רוצים להגשים את החלום בייחוד בתקופה זו ולרכוש בית יוקרה ביישוב סביון היוקרתי ולהיות חלק מקהילה חזקה הנהנת מעושר תרבותי,חינוך ברמה גבוהה,תחושת ביטחון והגנה,התקשרו עוד היום ליגאל רודה מומחה מספר 1 לבתי יוקרה בסביון 052-2321675
לגלריית נכסים נוספים היכנסו ליגאל רודה אל הנכס סביון:
http://el-haneches.co.il/index.php?type=branch&id=91

 
אפיק פרסום בניית אתרים