איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

סביון מאז ועד היום  

הישוב סביון נוסד על חורבות הכפר הערבי יהודייה (בשמו הקודם נקרא עבאסייה), שתושביו גורשו על ידי האצ"ל במלחמת העצמאות. היום זהו יישוב יהודי בשם סביון,
היישוב נוסד ע"י חברת אפריקה ישראל,הישוב נבנה כפרבר פסטורלי ושקט לאנשי עסקים העובדים בעיר,מרביתם היו עולים מיהדות ארצות הברית,בריטניה ודרום אפריקה שסייעו רבות בהקמת היישוב לרבות הקאנטרי סביון,שירותים קהילתיים ומוסדות ציבור
 
לדוגמא: מכירת בתים בסביון בזמן הקמת היישוב הייתה מאוד מאתגרת והדרך לשיווק ומכירת וילות ומגרשים בסביון הייתה על ידי כך שהציעו בתים ומגרשים בתשלומים נוחים בפריסה לשנים וכן נתנו בתים למנהלים בכירים שייכנסו ללא תשלום לבתים וישלמו כשתהיה להם אפשרות.
 
בית הראשונים שנמצא בקרבה למועצה מקומית סביון ברחוב השקמה 8, תפקד שנים רבות כספרייה של היישוב סביון,הוא נוסד בשנת 1882 על ידי ראשוני פתח תקווה שנמלטו ממקום מושבם בעקבות מגפת קדחת שהביאה למותם של רבים ממתיישבי פתח תקוה (בהקשר לימינו ניתן להשוות את מגפת הקדחת דאז  לנגיף הקורונה העולמי כיום) הם הגיעו אל הכפר הערבי יהודייה (עבאסייה) ושם הקימו מושבה חקלאית שכללה בתי מגורים,בית מרחץ ובית כנסת לרווחת התושבים.
בית הראשונים הינו השריד היחידי מהמושבה החקלאית שניצל ושוחזרבבית קיימים שני חדרים,סלון,מרתף וכן תצוגה של צילומים מימיה הראשונים של המושבה. כמו כן,בבית קיימת חצר קטנה ובה אוסף של רעפים שהיו בשימוש בראשית ההתיישבות היהודית בארץ ישראל, חצר זו מוקפת קיר אבנים הכוללים  פתחים קטנים ששימשו גם לתצפית וגם להגנה מפני אוייבים ותוקפים.
 
בית הראשונים  שוחזר בשנת 1972 על ידי  תושב היישוב האדריכל הידוע משה בן חורין ז"ל שבנוסף היה גם מהנדס בהשכלתו.חשוב לציין שבעת השחזור נמצאו קליעים רבים בקירות הבניין והחצר.
 
מגיפת הקדחת שפקדה את מרבית מתושביה של המושבה הצעירה פתח תקווה ,שוב מזכירה לנו בימים אלה את מגפת הקורונה שפושטת בארצנו ובעולם כולו.
בעקבות מגפת הקורונה,אשר גרמה למותם של רבים בארץ ובעולם כולו והביאה לידי סגר ובידוד בארץ ובעולם, מגפת הקורונה גרמה לידי כך שרבים מהתושבים אשר גרים בבניינים, עזבו את מקום מגוריהם הסואן והגבוה לטובת בתים צמודי קרקע ביישוב איכותי ופסטורלי,בו השהות נוחה יותר בימי בידוד וסגר.
 
כמו כן ,בעקבות הסגר הושבתו ההפלגות הטיסות, ננעלו השמיים ושדות התעופה למעברים בין מדינות, לאחרונה יגאל רודה מבחין בתופעה של עלייה בדרישה של לקוחות המעוניינים לשכור או לקנות בית יוקרה הכולל בריכה ושאר FACLITIES ,לרבות בישוב סביון גני יהודה, שישמש כבית נופש או בית מגורים בעקבות מגיפת הקורונה, לקוחות שכבר בחרו באפשרות זו ומתגוררים בבתי קרקע ווילות על מגרשים רחבי ידיים יקלו על שהותם מפני סגר  או בידוד אפשרי בזמן המגפה.
יגאל רודה מציין שהעלייה בדרישה לבתים צמודי קרקע בעת מגפת הקורונה הינה כלל ארצית דהיינו מורגשת דרישה גם לבתי קרקע בלב הארץ,מושבים,בפרברים וכן בישובים בצפון ובדרום הרחוק.
אפיק פרסום בניית אתרים