איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

בנייה ירוקה ביישובי יוקרה  

הבנייה הירוקה המכונה גם בנייה בר קיימא הינה אפקטיבית מאוד בקרב וילות בתי יוקרה נחלות ואחוזות שקיים בהם גג רעפים או גג שטוח. בנייה ירוקה הינה בנייה בה משתמשים בחומרים ידידותיים לסביבה ובתכנון המאפשר חיסכון מקסימלי באנרגיה תוך ניצול משאבי הטבע כגון: השמש, אור ,הגשמים וכן מי שופכין (מים אפורים)  וזאת במטרה ליצור סביבת מגורים איכותית, בריאה ונוחה תוך הימנעות (עד כמה שניתן) בפגיעה באיכות הסביבה ובשימוש במשאבים טבעיים מתכלים וכן חיסכון בעלויות תחזוקה ועלויות תפעול והשקיה כגון:חשמל סולרי, חימום מים סולרי גם לבריכות שחייה, שימוש במיי שופכין להשקייה, אגירת פסולת רטובה לדישון הקרקע והצמחים ושימוש בפנאלים סולריים לתאורת לילה.

בנייה ירוקה מומלצת בייחוד לעשירים או לבעלי הון שמעוניינים לבנות בסביון וילות פאר או אחוזות וזאת בכדי למקסם ולהוזיל את עלויות התחזוקה וההוצאות השוטפות וזאת ע"י ניצול משאבי הבנייה הירוקה כגון:
1. שימור משאבים טבעיים.
2. הקטנת הפגיעה בסביבה.
3. הגדלת היעילות האנרגטית של הבית.
4. שיפור איכות האוויר (בתוך הבית ומחוצה לו).
5. הקטנת החור באוזון
הבנייה הירוקה מתחילה משלב התכנון הראשוני והעמדה של הבית  ועד לשלב המגורים עצמם, הבנייה נעשית בשיתוף פעולה מלא בין היזם, האדריכל, יועץ סולרי וכן כל צוות המתכננים וזאת תוך התחשבות בתנאי האקלים והסביבה לשם יצירת סביבת מגורים בריאה,נוחה וחסכונית.
לקוחות שמעוניינים לבנות אחוזות בסביון נוטים לחשוב כי בנייה ירוקה הינה יקרה ובעלת עלויות גבוהות,תפיסה זו שגויה מכיוון שעל פי מספר מחקרים שנעשו מסתבר כי גם אם עלויות התכנון והבנייה הינם גבוהות יותר אך אם מסתכלים לאורך שנים, השקעה זאת מוחזרת BIG-TIME על ידי חיסכון בהוצאות כגון חשמל, מים, חימום בריכה סולרי או חשמלי או ע"י פנאלים חשמליים, אגירת מי שופכין לצורך השקיה, איסוף פסולת רטובה לצורך דישון, ולדוגמא אחת מיני רבים הם דודי השמש שרוב בתי האב בארץ משתמשים בו,בייחוד בווילות ,בתי יוקרה, נחלות ואחוזות.
חשוב לציין שכתוצאת משימוש ביתרונות של הבנייה הירוקה עלות האחזקה יורדת משמעותית .

בשנת 2011 קידמו תקן לכל סוג בנייה המודד את איכות הבנייה על פי פרמטרים של בנייה ירוקה ומדורג מכוכב אחד עד 5 כוכבים וזאת במטרה ברורה לקדם כמה שיותר ולעודד ערים ופרוייקטים שישתמשו וייבנו על פי התקן של בנייה ירוקה,בשנים האחרונות הבנייה הירוקה תופסת תאוצה בייחוד בישובי יוקרה ובעיקר בסביון ששם המגרשים לבניית אחוזות הינם בגדלים של בין 3-5 דונם ואף עשרה דונם, גם רשויות גדולות מאמצות את התקן ואף מחייבות יזמים בבנייה ירוקה ושימוש במי שופכין כתנאי לשם קבלת היתר בניה ,חלק מהרשויות והערים הכינו נהלים כגון אוגדן סביבתי כמודל לבנייה רצויה .מודל זה יחול על היזם ועליו להגיש תוכנית המציגה כיצד המבנה המתוכנן מתעד להיות חסכוני בצריכת אנרגיה ומים תוך שמירה על סביבת מגורים איכותית נוחה ובריאה.
 הבניה הירוקה מעניקה יתרונות רבים לבעלי הבתים וילות נחלות ואחוזות כדלקמן:
א. הוצאות תפעול נמוכות
ב. איכות חיים טובה מאוד ונוחות גבוהה של סביבת הבית פנים וחוץ.
ג. מכירות גבוהה של הבית,ערכם של בתים ירוקים גבוהה מזו של בתים "רגילים" וכל זאת ללא עלויות נוספות בהשוואה לבנייה רגילה.
דהיינו: וילות ובתי יוקרה שנבנו על יסודות הבנייה הירוקה או אפילו שרק מותקנות בהם מערכות חסכוניות כגון:חשמל סולרי, חימום סולרי, מיחזור מים במבחן התוצאה הוילות הנ"ל נמכרות בפרק זמן קצר יותר וכן במחירים גבוהים יותר בקירוב לבין 5%-10% . בבתי יוקרה ובוילות בסביון ניתן להשתמש בבנייה הירוקה גם לאחר הבנייה ,לדוגמא: בהרבה מבתי היוקרה יש גגות שניתן להוסיף עליהם את מערכות הסולריות ללא פגיעה בעיצוב האדריכלי.
 באם הינכם מעוניינים לראות ולסייר בוילות ובתי יוקרה בסביון שנבנו על יסודות תקן הבנייה הירוקה אני יגאל רודה אשמח להיפגש 052-2321675
 
אפיק פרסום בניית אתרים