איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

החיים בסביון ארוכים יותר  

לפי מחקר שנערך בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, תוחלת החיים הממוצעת בישראל עומדת על 82.6, כאשר תוחלת החיים בערי המרכז הארץ גבוהה יותר, לעומת ערים הנמצאות במחוז הצפוני והדרומי של המדינה. מבין הערים הגדולות נמצא שרמת גן נמצאת בראש הטבלה עם תוחלת חיים ממוצעת של 84.6 ובין הערים הבינוניות מובילה העיר מודיעין עילית עם תוחלת חיים של 87.6. אך למרות הנתונים החיוביים והמרשימים שמוצגים כאן בקרב הערים המרכזיות, תוחלת החיים הממוצעת בישובים יוקרתיים לרבות סביון-גני יהודה גבוהה בין 10%-15% יותר מאשר בערים מרכזיות.

הרוב יניחו כי הפרש התוחלות לטובת ישובים יוקרתיים נובע מהפער הסוציו אקונומי בין תושבים אלה לתושבי הערים. הרי ידוע כי לאנשים מבוססים יותר יש נגישות לרפואה ברמה גבוהה בהרבה מזו הבסיסית שהממשלה מספקת לכל תושבי המדינה. אך זהו רק פרמטר אחד מיני רבים שמנבא את הפער הזה ויש לקחת בחשבון גם משתנים אחרים כגון מאפייני סביבה, גישה לבי"ח חולים שיבא שנחשב כמוביל ברפואה מתקדמת ומחזיק צוות רופאים מהטובים בארץ ובעולם, גישה לאורכי תנועה ראשיים, קרבה לבתי קפה, מרכזי קניות ועינוגים כגון בית התרבות בסביון ומרכזי קניות וקניונים בבקעת אונו.

ראשית, בישובים יוקרתיים כל השירותים הקהילתיים, כולל שירותי הרפואה נמצאים בקרבת מקום ובנוסף יש מוקדי שירות ביטחון שנותנים מענה מהיר מאוד כאשר יש איזשהו אירוע בטחוני כזה או אחר. שונה מאוד מהמצב בערים מרכזיות שבהן הזמנת ניידת יכולה להתעכב זמן רב. דוגמא בולטת לכך היא בישוב סביון שבו יש שוטר קהילתי,רכבי בטחון ומשמר השכונה שמפטרלים בישוב גם בשעות לא שגרתיות ובכך משרים אווירה של בטחון בקרב תושבי הישוב. חשוב לציין כי ברדת החשיכה שערי הישוב נסגרים ומוצבים אנשי בטחון בשערים וכאשר יש אירוע בטחוני או אירוע פלילי, שערי הישוב נסגרים ואין יוצא ואין בא. התנהלות כזו מרתיעה גורמים עוינים שבאים לנסות לפרוץ. דרך טובה מאוד ללכידת פורצים.
 
בנוסף לכך, בישובים יוקרתיים אין העמסה של תחבורה ציבורית, מה שמפחית באופן ניכר את כמות העשן והפיח הנפלטים ואת רמת זיהום האוויר בישובים אלה, לעומת ישובי המרכז. יתרה מכך, ניתן לראות בבירור כי בישובים אלה, ישנם ריבוי של עצים, בין עם אלה עצים שנשתלים ע"י הועדה המקומית או בין עם הם נשתלו באופן פרטי בבית יוקרה או באחוזה. כידוע, העצים מייצרים חמצן נקי בתהליך שנקרא פוטוסינתזה ובכך מסננים רעלים המצויים בחמצן. מכאן שיש קשר חיובי בין ריבוי עצים לבין אוויר נקי יותר.

יתרה מזאת, ישובים יוקרתיים מאופיינים בפסטורליות גבוהה שנוצרת כתוצאה ממיעוט של רמזורים, מצוקת חניה נמוכה, שקט ברחובות וצפיפות נמוכה. משתנים אלה מגבירים את תחושת השלווה והרוגע של תושבי הישובים היוקרתיים, מה שמשפיע באופן ישיר על רמת איכות החיים ועל תוחלת החיים בפרט. סביבה רגועה ושלווה בהחלט תורמת לירידת הלחץ והסטרס בקרב בני האדם ונכון לתקופה המודרנית גורמים אלה הם דומיננטיים מאוד ביצירת מחלות ובעיות רפואיות בקרב בני אדם.
מאפיין נוסף שמבדיל ישובים יוקרתיים ממרכזי הערים הוא תחושת הקהילתיות המצויה בישובים אלה. תחושה זו באה לידי ביטוי במרכזים הקהילתיים המוכרים, בתי הקפה השכונתיים, מרכז התרבות של הישוב ובית הכנסת המקומי. כל אלה יוצרים תחושה של אחדות וקהילתיות בקרב התושב, מה שבדרך כלל לוקה בחסר בערים גדולות ומודרניות שבהן בדרך כלל יש תחושה של ניכור ובדידות. אין ספק כי תחושת רוממות הרוח שמספקת הקהילתיות תורמת בעקיפין לעליה בתוחלת החיים.
יגאל רודה, מתווך שמתמחה בבתי יוקרה ואחוזות בסביון, מסניף אל הנכס- סביון, מזמין כל מי שרוצה ליהנות מהעושר התרבותי ומהיתרונות האדירים שיש לישוב סביון בתרבות מגורים ואיכות חיים גבוהה ובכך גם את תוחלת החיים שלו ושל בני משפחתו.

יגאל רודה- מומחה למכירת בתי יוקרה בסביון- אל הנכס תיווך יוקרה
קוטג'ים, נחלות, אחוזות, וילות ואף מגרשים לבניה
03-5343959
052-2321675
לקריאת כתבות נוספות
http://el-haneches.co.il/index.php?type=info_page&page_id=645

 
אפיק פרסום בניית אתרים