איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

האם כדאי לחתום על זכרון דברים בתהליך מכירה של דירות חדשות או בתים ברמת אפעל, וילות, קוטג'ים או מגרשים?  

 
במידה ורוצים לקנות או למכור בתים למכירה ברמת אפעל, בין אם עסקינן בבתים פרטיים מסוג וילות, קוטג'ים, או אף מגרשים או דירות חדשות או בתים פרטיים להריסה או לשיפוץ ועוד.

בשלב הסופי מגיעים לשלב חתימה על חוזה ולעיתים עולה ההצעה לחתום על זכרון דברים, רצוי להבין שאם רוצים לקנות בתים, וילות, מגרשים או דירות ברמת אפעל ורוצים לחתום על זכרון דברים, אז חשוב לדעת שחתימה על זכרון דברים במקרים מסויימים עשויה גם להוות חתימה על הסכם משפטי מחייב.
 
אם ניהלתם משא ומתן לקניה של בתים ברמת אפעל, רמת גן וסיכמתם מחיר, מועד פינוי, תנאי תשלום ובדקתם את כל הבדיקות עם אנשי המקצוע המתאימים, עורכי דין ברמת אפעל או שמאים ברמת אפעל והגעתם למסקנה שתרצו להתקדם בעסקה, אז דעו כי חתימה על זכרון דברים עשויה להוות הסכם משפטי מחייב.

ומה נקבע בפסיקה, לאו דווקא לגבי בתים פרטיים, וילות, קוטג'ים או מגרשים ברמת אפעל?

בפסיקה נשאל,

האם זיכרון דברים יוצר קשר משפטי מחייב, או שהקשר החייב היחידי הוא מתי שייכרת החוזה המשפטי האמיתי? האם זכרון דברים הוא רק שלב במשא ומתן?
בהתאם לנקודת מבט זו, עריכת זכרון הדברים כשלב ביניים במשא ובמתן לא

באה אלא כדי להעלות על הכתב את שהצדדים כבר הסכימו ביניהם, מתוך הבנה כי הסכמה זו אין בה גמירת הדעת הסופית לשכלולו של המשא והמתן בין הצדדים. זכרון הדברים מהווה, לפי קו מחשבה זה, רק "חומר גלמי" ואינו אלא שלב במשא ובמתן שטרם נסתיים (ראה ע"א 407/66  בלומה הולצמן (רייך) נ' שלמה איגר, פ"ד כא(1) 288, 294); ע"א 202/67 בלוטמן נ' אשכנזי, פ"ד כא(2) 699). בהתאם לנקודת המבט האחרת, הצדדים באו לכדי הסכם ביניהם, תוך שהם סיימו את המשא והמתן ביניהם עם עריכת זכרון הדברים. עם זאת הם מבקשים לא להסתפק בהסכם זה, אלא הם מבקשים לתת לו חותם פורמלי ופרופסיונלי. זכרון הדברים מהווה, לפי נקודת מבט זו, "הסכם גמור ומוחלט" היוצר את הקשר המשפטי בין הצדדים וזאת אף אם החוזה הפורמלי לא יצא אל הפועל (ע"א 305/63 פרידלבסקי נ' הלר, פ"ד יח(1) 98; ע"א 868/75 לנדמן נ' קפלן, פ"ד לב(1) 146).
 
מהו המבחן שלפיו יקבע לאיזו משתי הקטגוריות הנזכרות נופל זיכרון דברים פלוני? בעניין זה קבעה פסיקתו של בית משפט זה שני מבחנים מצטברים. המבחן האחד הוא כוונתם של הצדדים ליצור קשר חוזי מחייב ביניהם עם ההסכמה על זיכרון הדברים; המבחן השני הוא קיומה של הסכמה בזיכרון הדברים על הפרטים המהותיים והחיוניים של העסקה שביניהם.

פרטים מהותיים: זהות הצדדים, מהות העסקה, מחיר, תנאי תשלום, פרטי הנכס

פרטים לא חיוניים: מועד ההעברה בטאבו; על מי חלים המיסים; פיצויים קבועים מראש; הצהרה כי הנכס נקי מכל שיעבוד ותחילתה של ההצמדה
על סמך חתימת זכרון דברים ניתן לרשום הערת אזהרה

מועד החתימה:

מועד החתימה על זכרון הדברים הוא המועד הקובע מבחינת רשויות המס, מבחינת המועד שממנו נספרים הימים לעניין החיוב במס.
זאת נכתב בפסק דין רבינאי נ' חברת מן השקד, פס"ד שלומדים אותו בשיעור הראשון בדיני חוזים בפקולטות למשפטים.


מאמר זה אינו משפטי
ואם תרצו לדעת עוד על מכירה של בתים ברמת אפעל, בכמה נמכרו וילות ברמת אפעל, או האם יש קוטג'ים משופצים למכירה ברמת אפעל או מה מחיר דירות חדשות שמוצעות למכירה במסגרת פרוייקטים יוקרתיים ברמת אפעל והאם יהיו בקרבה לאשכול חינוך, התקשרו עוד היום,
אל הנכס- תיווך רמת אפעל
03-5343959
https://el-haneches.co.il/index.php?type=branch&id=5#
 
אפיק פרסום בניית אתרים