איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

שיפוץ הבית בחכמה עשוי להוביל למכירה במחיר גבוה יותר  

שיפוץ בית יוקרה לפני מכירה עשוי להפוך את הנכס לאטרקטיבי ולהוביל ליותר קונים פוטנציאלים כך שערכו ומידת ההתעניינות בו תגדל ובסופו של דבר גם תגדל התמורה בעת המכירה. 
לדברי יגאל רודה מומחה לבתי יוקרה בסביון ,שיפוץ בית יוקרה בהשקעה של כ- 3%-1% ממחיר המכירה ,ישדרג את הנכס באופן משמעותי ,וניתן יהיה לקבל תמורה גבוה ביחס להשקעה.במרבית המקרים הרוכשים מעדיפים לקנות בית יוקרה מעוצב ומוכן לכניסה מיידית ,באופן שיוכלו להמשיך בשגרת חייהם ללא היסחי דעת וללא הוצאות נוספות.
רודה מציין שחשוב לזכור שלא כל שיפוץ ולא בכל תנאי או מקרה יתרמו לעליית שווי הנכס. חשוב לדעת מתי משתלם לשפץ, איזה שיפוץ לעשות, באיזה שלב ואם בסופו של דבר זה אכן יעלה את שווי הנכס,במקרים מסויימים עלות השיפוץ ,לא תגולם בשווי הנכס הסופי ובסופו של דבר תגרום להפסד לבעל הנכס.לדוגמא : בית שמחירו כ-8 מיליון ₪ ויושקע בו כמיליון ₪ בשיפוץ ועיצוב.לא מחייב שמחיר המכירה יהיה 9 מיליון ₪ - לכן יש לשפץ נכון וחכם על מנת להבטיח את התמורה בעת המכירה.

בעלי נכס שמעוניינים לשפץ את ביתם הינם בעלי נכס שמעוניינים לגור בו ולשדרג אותו ובכך לעלות את איכות חייהם וכן בעלי נכס שמעוניינים למכור את ביתם ולקבל תמורה גבוהה ביותר עבורו.
ישנם אפשרויות רבות ומגוונות לעיצוב ושיפוץ בית יוקרה-החל מתיקונים ושינוים, צביעת הקירות, HOME-STAGING  הלבשת הבית באביזרי נוי, טקסטיל ואביזרי תאורה,החלפת ריהוט וכלים סניטריים ועד לשיפוץ מהיסוד כולל תשתיות חשמל,צנרת,שבירת קירות,ובעצם תכנון מחדש של הנכס,ברור שעלות השיפוץ הינה בהתאם לסוג השיפוץ ,וכן שווי הנכס לאחר השיפוץ יהיה בהתאם לסוג השיפוץ עלותו ואיכותו.
רודה מדגיש כי בחירת סוג השיפוץ המתאים לערך הנכס, היא זו שתוביל לרווח כספי,ולחילופין השקעה לא נכונה בשיפוץ תוביל להפסד כספי ולתוצאה שלילית,על מנת להגיע לרווח כלכלי ולעליית שווי הנכס יש לבצע שיפוץ נכון וחכם וזאת ע"י כך שיתאים  לטעמם של רוב האנשים ולא יושפע מאופנות מתחלפות, שיפוץ חכם יכול להוביל לעליית של כ-30%-50%  משווי הנכס,כמו כן בעת השיפוץ ניתן להוסיף אלמנטים כגון:מערכת סולרית על גג הבית,חימום מים בגז,מיזוג חסכוני,כל אלה יכולים לעלות את שווי ההשקעה לעד כ-130% בעת מכירת הנכס.לעומת זאת,כאשר העיצוב והשיפוץ יהיה מושפע מאופנה מסויימת ויקלע לטעמם של חלק קטן מהרוכשים,שווי ההשקעה בסופו של דבר יניב רק כ-12%-15% בהשבחת הנכס.
כאשר מדובר בבית יוקרה חדש הכולל את כל הFACITILIES והשדרוגים, מחירם ייכלל במחיר המכירה, לכן כל שינוי שייעשה לאחר מכן, כמעט ולא יורגש בשווי הנכס,מכיוון שעלותו הראשונית כבר כללה את השדרוגים העיקריים.

על מנת לדעת איזה סוג שיפוץ נכון לנכס, רודה ממליץ להיעזר בחוות דעת של בעלי מקצוע המתמחים ב:עיצוב,שיפוץ,אדריכלות וסטייג'ינג ע"פ חוות דעת זו יוכל בעל הנכס להכיר את מאפייני השוק והסביבה. לדוגמא ביישוב סביון מתאפיין בבתי יוקרה מפוארים ואחוזות מרהיבות, בדגש על שטחי אירוח ובילוי כגון:בריכת שחייה,מגרש טניסKITCHEN-GARDEN,  ,עמדת ברביקיו,איזורי חוויה מרווחים,כמו כן חשיבות רבה למטבח מעוצב ומשודרג ,סלון XL,חדר משפחה,HOME-OFFICE  ,חדר לאופר,לכן בהתאם לכך,השיפוץ יהיה בהתאמה.לדוגמא:בניית בריכת שחייה,יחידה נפרדת,עיצוב פנים וחוץ הכולל מדשאות,גינה מרשימה,מטבח,סאונה,מתקנים ועוד.
 דוגמא לשיפוץ נכון:זוג מבוגר שקנה בית פרטי הכולל 7 חדרים,הזוג המבוגר תיכנן לשפץ את הבית ולהפוך את מרבית החדרים לאיזורי חוויה ואירוח ולהשאיר רק 2 חדרי שינה, אך בהמלצתו של המתווך רודה וכן של בעלי מקצוע  נוספים, השיפוץ ועיצוב הפנים נעשו כך שבמידה ובעלי הבית ישקלו למכור את הבית,אזי בשיפוץ קל ובהשקעה מועטה הקונים החדשים יוכלו להחזיר את הבית ל-7 חדרים.
סוגייה זו של האדריכלות והשיפוץ הנכון תוביל בסופו של דבר למקסום מחיר הנכס בעת המכירה,כי הקונה החדש יקבל גם בית משופץ וגם 7 חדרים.
באם הינכם שוקלים למכור או לקנות בית בסביון,התקשרו ליגאל רודה מומחה לבתי יוקרה בסביון 052-2321675
 לגלריית נכסים מלאה היכנסו למיני סייט אל-הנכס סביון
http://el-haneches.co.il/index.php?type=branch&id=91


 
אפיק פרסום בניית אתרים