איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

יוזמה ויזמות במקומות עבודה  

יזמה אישית הדרך לקידום
מה בין תומס אלווה אדיסון לכישורים ומיומנויות חיוניים בעולם העבודה המשתנה של המאה ה-21 והצלחה של ארגון?
היררכיה ארגונית, הגדרת תפקיד, תיאור תפקיד, מודעה לגיוס מועמדים, קביעת ראיון עבודה, קליטת מועמד מתאים, חניכה נכונה-  הכל חשוב.

גיוס מועמד מוכשר שמגיע עם ידע וניסיון ויתרום רבות לחברה זה נהדר וגם קליטת מועמד חדש עם פחות ניסיון אבל עם ניצוץ בעיניים ופוטנציאל(אולי הטאלנט החדש הגיע J  ) גם עובד.
היכרות של התפקיד הטכני עצמו חשובה מאד ואף יכולה להוביל לביצועים מעולים בעבודה, אך זה לא הכל, ישנם הרבה דברים נוספים שמובילים להצלחה.
יוזמה ויזמות כיחידה אחת הינה אחת התכונות החשובות בעובדים ומשמשת אבן דרך בפיתוח וצמיחת החברה ומקדמות את החברה עוד צעד אחד לכיוון חדשנות, ניצול הזדמנויות והצלחה בשוק תחרותי.

תומס אלווה אדיסון היה גדול הממציאים בארצות הברית, ואולי בעולם כולו. הוא המציא את נורת החשמל, את הפטיפון, פיתח את הטלגרף וידו רב לו בהמצאות רבות אחרות. איך הגיע לשורת ההמצאות הזאת? אדיסון שנולד ב-1874, היה בצעירותו פקיד צנוע במשרד טלגרף מקומי. אבל הוא לא ישב וחיכה שיציע לו לעשות משהו. הוא יזם, חקר ופיתח המצאות אחדות. אדיסון מכר לאיש עסקים את המצאתו הראשונה, העברת כמה שיחות בבת אחת בקו טלגרף. הקונה שילם 40 אלף דולר, הון עתק באותם ימים. אדיסון הבין שיזום יכול להפוך אותו למיליונר, הוא פרש מעבודתו הפקידותית, פתח מעבדה ופיתח המצאות בזו אחר זו.
תומס אדיסון הוא אולי הדוגמא הטובה ביותר לכוחו של יזם. אם תשב בשקט ותחכה שיציעו לך הצעה קוסמת, קרוב לוודאי שלא יקרה כלום, עליך ליזום, לחפש ולחקור.
אמנון שעשוע בן 62, הוא פרופסור למדעי המחשב, תחילה בטכניון וב-20 שנים האחרונות באוניברסיטה העברית. הוא היה יכול לשבת בנחת על משכורת טובה ולחכות לגיל הפנסיה. אבל שעשוע החליט ליזום משהו חדש.
הוא ידע שפקקי תחבורה, הקושי הגובר משנה לשנה להגיע ממקום למקום, הוא אחת הבעיות הרציניות של העולם המודרני. שעשוע פיתח-עם שותף- את "וויז", מכשיר העזר האלחוטי הניזון מלוינים, ומדריך מאות מיליוני נהגים, אולי מיליארדים, בכל העולם, איך לנסוע בדרך הטובה ביותר.
שעשוע הקים לשם כך את חברת מובילאיי, המובילה בתחום זה בעולם. זה עתה גייסה החברה בבורסה 300 מיליון דולר, וחלק זה מגיע לכיסו של שעשוע, היוזמה הפכה אותו ממרצה במוסד האקדמי למולטי מיליונר.
זיו שילון הוא אחד הפצועים הקשים של צה"ל במלחמות ישראל. לאחר השיקום היה יכול לשבת בנחת על פנסיה נוחה שצבא מעניק ללוחמיו שנפגעו. שילון החליט שלא די בכך. מנסיונו האישי ידע, מהן הבעיות של חייל בשיקום, הן בצד הרפואי והן בצד הכלכלי, והן בצד החברתי והנפשי. הוא הקים חברה הנותנת סיוע לחיילים רבים.
העובדה שלא היה מוכן לשבת בנחת על תגמולים חודשיים, אלא ליזום דבר חדש, עוזרת לחיילים רבים.
במישור אחר לחלוטין, חי פעם לפני יותר מ-70 שנה, בחור חרדי צנוע במצרים. גם הוא כאחרים, היה יכול להסתפק במשכורת צנועה של רב קהילה ובאהדת חסידיו.
אבל הוא החליט להסתער קדימה, לכתוב חיבורים הלכתיים מבריקים, לחדש הלכות, להפליא בחידושי תורה והלכה. לאן זה הביא אותו? זהו הרב עובדיה יוסף, שהגיע לדרגת הרב הראשי לישראל, ונחשב לגדול הדור. הוא הפליא בחידושי תורה נועזים שרבנים רבים לא היו מוכנים "להסתכן" בהם. גאל עגונות רבות ופתר את בעיית יהדותם של העולים מאתיופיה. הרב יוסף העז ונכנס לתחומים אחרים שחששו לעסוק בהם. הוא לא חיכה שהשאלות יבואו אליו, אלא זינק לתוכן. תמונה ומילה שלו מצליחים, גם עשר שנים לאחר פטירתו, להביא מאות אלפים שיצביעו בבחירות בעד מפלגת ש"ס.
ליאת מסר הצטרפה לפני שנים לחברת הבניה והתשתיות ב.ס.ר, התחילה בתור פקידה. היא פעלה בתחום איכות הבניה וכח האדם. היא לא חיכתה להצעות, אלא יזמה פעילויות בתחומים אלו.
ליאת מסר התקדמה משלב לשלב והיום היא סגנית מנכ"ל של ב.ס.ר, שהיא אחת מחברות הבניה והתשתיות הגדולות בארץ. עתידה לפניה- כל עוד תמשיך ליזום ולחדש.


קישור לסיליבוסים של הקורס:
https://drive.google.com/drive/folders/1C8i3RaFOt4ga4yvPWZHi2cWerIM5BB9V?usp=sharing 
לשון זכר כמוה כלשון נקבה
 
 
 
אפיק פרסום בניית אתרים