איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

רוצים למכור בית בנווה מונוסון? אין זמן טוב כמו ההווה למקסום המכירה.  

 
רוצים למכור בית בנווה מונוסון? אין זמן טוב כמו ההווה למקסום המכירה.

הביקוש לבתי יוקרה בשכונת נווה מונוסון גדול, אך ההצע מועט ומספר נכסים שישנם למכירה במחיר מבוקש גבוה בעשרות אחוזים מתקופה של לפני כשנתיים ולכן כמעט אין עסקאות בתקופה האחרונה- אומרת המתווכת ויועצת הנדל"ן קרן אוזלבו, מחברת התיווך אל הנכס.

עם זאת ,לדבריה, עתה הוא מועד טוב להתחיל ולמכור נכסים, במקום מסיבות שיובהרו בהמשך.
נווה מונוסון היא שכונה ביהוד שאינה צמודה לישוב העיקרי, והיא נחשבת לאחד מאזורי המגורים המבוקשים בארץ, זאת גם לפי ניתוח הנתונים המיוחד של אתר יד 2 שבו נקבע ששכונה זו היא אחת מחמשת השכונות המבוקשות באזור המרכז. יש בה כאלף ומאתיים בתים,וילות וקוטג'ים, עם שתי כניסות בלבד וכבישים פנימים שלא מיועדים למעבר לשכונות אחרות. איכות החיים והשירותים הנלווים עומדים על רמה גבוהה. מסיבה זו נעשו בה אשתקד עסקאות רבות. השנה ירד היקף הפעילות.

מדוע? אוזלבו מסבירה:"הקורונה שינתה משהו. משפחות מבוגרות מעדיפות להשאר בביתן ולא לעבור לדיור מוגן. הם מבקשים לשפץ ולפתח את הבית ואת הגינה, ולא לחפש בית חדש. מכירת הבית מחויבת במס שבח והיטל השבחה גבוה. יורשים מעדיפים להשכיר, או לא לעשות דבר, בצפיה לעליית מחירים.
כדוגמא למצב השוק מספרת אוזלבו, כי באחרונה ניהלה משא ומתן למכירת בית בין 230  מ"ר על מגרש בן 750 מ"ר, שיצא לשוק לפני חמישה חודשים. במגעים עם קונים בכח דובר על מכירה בשבעה  מיליון שקלים. אולם קונים בכח סברו שהמחיר גבוה מדי והעסקה לפי שעה לא יצאה לפועל.

אוזלבו: בעסקאות מעטות אחרונות, הושכרו בתים בני 200 מ"ר על מגרשים בני 600 מ"ר, ב 12 אלף ₪ לחודש. לפי תשואה של 2.5 עד 3 אחוז, מעידות עסקאות כאלו על שווי של חמישה עד חמישה וחצי מליוני שקלים. כמובן בית ומגרש גדולים יותר ישיגו מחירים גבוהים עוד יותר.

הביקוש גבוה. רבים מגיעים מחוץ לישוב ומבקשים לקנות בית בשכונה היוקרתית. בנוסף, יש לדעת כי בשנים האחרונות נבנו במקום 10 מגדלי מגורים, ובהם שש מאות ועשרים דירות בנות ארבעה עד חמישה חדרים. כמה וכמה מבעלי דירות אלו מבקשים לשפר את רמת חייהם, גם בגלל גידול המשפחה, ולקנות בית שיאפשר להם להשאר בשכונה הטובה. מסיבות אלו- ביקוש גבוה מול הצע נוכחי אפסי-כמעט, מעריכה אוזלבו שתוך תקופה קצרה יתחילו המחירים לעלות אף יותר. העצה לבעלי הבתים החושבים על שינוי בחייהם, להתחיל כבר עכשיו בהכנות למכירת הבית וליצור קשר עם עו"ד ומתווך, כדי להשיג עסקה טובה.

אל הנכס היא רשת סוכנויות תיווך לנכסים בפריסה ארצית. כל הפועלים מטעמה מקנים שירות מקצועי, מעולה, אמין, איכותי ואדיב, אל הנכס מתמחה במכירת נכסים בהצלחה -30 שנה.

03-5343959
 

אפיק פרסום בניית אתרים