איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

כשהריבית עולה, הלקוחות קונים מגרשים בסביון  

 בעקבות עליית הריבית חלה תפנית וחלק נכבד מהקונים הפוטנציאלים החלו לקנות מגרשים במקום וילות ובתי יוקרה, כך אומר המתווך יגאל רודה, מומחה לבתי יוקרה בסביון (רשת אל-הנכס) מזה כ-3 עשורים.רודה מסביר: "הריבית על מימון עיסקאות נדל"ן מגיעה עתה ל- 7.5% והיד עוד נטויה, וילות בנות 250-300 מ"ר על מגרשים בני 500 מ"ר ויותר, עולות 11-12 מיליון שקל ולעיתים אף יותר, תלוי בגודל המגרש והבית ובאיכותו.עליית הריבית מייקרת מאוד את המשכנתא, בת 5-6 מיליון ש"ח.
במקרה מסוים הידוע לי, עליית הריבית העלתה את ההחזר החודשי של המשכנתא מ-24 אלף ₪ ל-31 אלף ₪ לחודש!"
התוצאה היא, שבחודשים האחרונים ניכר שינוי בשוק וקונים ומשקיעים מעדיפים לרכוש מגרש ולא בית. מדוע?
יגאל רודה: " המגרש עולה כמובן הרבה פחות מבית, המשכנתא נמוכה ומשלמים פחות ריבית, מס רכישה על מגרש הוא בין 6%-5% במקום 10%-8% על בית ,בהתאם למחשבון מס רכישה.
שיקול נוסף הוא, מי שקנה מגרש אינו מקבל בית מוכן, הטעון לעיתים קרובות שיפוצים והתאמות אישיות וגם הריבית על מימונם עלתה, הקונה מחליט מתי לבנות ואיך לממן ויכול לחכות עד שהריבית תתחיל לרדת".
יצויין, שמגרש ועליו בית ישן, העומד להריסה, דינו כדין מגרש ולא כדין בית.
יגאל רודה מספר על עיסקה אופיינית הנוגעת לנכס מן היקרים בסביון: "משקיע, פעיל בשוק ההון, נשוי עם שלושה ילדים, קנה מגרש גדול 1.25 דונם, במקום טוב. הוא שילם 10.5 מיליון שקל, זאת לאור עליית מחיר הנכס ב- 19% בשנתיים האחרונות! על המגרש בית ישן העומד להריסה ולכן הנכס נחשב כמגרש, איש שוק ההון מתכנן לבנות בית חדש מודרני, בהשקעה של 7.5 מיליון שקל ואולי יותר, הוא לא ממהר, יש למשפחה היכן לדור, הבית המתכונן ייבנה בהדרגה בשלוש השנים הקרובות והמשקיע מעריך שבמשך התקופה תשוב הריבית ותרד".
מה עושים בינתיים? מי שרוצה לדור בסביון, מבלי להיות קורבן לריבית העולה? רודה מספר "אנשים אלו שוכרים בית, הנה דוגמא אחרונה: בית בן 250 מ"ר על מגרש בן 500 מ"ר הושכר לשנתיים, דמי השכירות הם 30 אלף ₪ לחודש, השוכר מקווה שבעוד שנתיים תרד הריבית ואז יוכל לקנות בית.
באם הינכם שוקלים לקנות או למכור נכס בסביון,התקשרו ליגאל רודה אוהב את העבודה לשירותכם,הסיכוי הגבוה ביותר עבורכם לביצוע עיסקה 052-2321675
לגלריית נכסים נוספים היכנסו ליגאל רודה אל הנכס סביון:
http://el-haneches.co.il/index.php?type=branch&id=91

 
אפיק פרסום בניית אתרים