איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

הגדרת זכיינות בישראל  

הגדרת זכיינות בישראל:

הזכיינות היא שיטה עסקית שבה "המזכה", הכוונה לבעל סימן המסחר הרשום ביומן סימני המסחר ובמקרה שלנו רשת סוכנויות תיווך נדל"ן אל- הנכס,מקנה אישור לשימוש בסימן המסחר "אל"-הנכס" לתקופה קצובה של כמה שנים, ולעיתים אף עם אפשרות להארכה "לזכיין".

זכיינות היא שיטה עסקית אשר מאפשרת שימוש של הזכיינים בסימן המסחר. לדוגמה, לעניין זה של רשת סוכנויות תיווך "אל-הנכס",אשר מלווה לו מוניטין מצוין בשוק התיווך במקרקעין כך שהזכיינים נהנים ממותג טוב שלרוב הושקעו בו סכומי כסף גבוהים בפיתוחו וקידומו.מעבר לשימוש במוניטין קיים של הרשת המזכה, קיים עניין רב של הרשת אשר מוכרת זכיינות בפעילות הזכיינים ובקידום עסקיהם,שכן הרשת המזכה נהנית מתשלומים שוטפים אשר נקראים תמלוגים. מכאן, ההיגיון העסקי והרצון לפתח ולגרום לזיכיון לשגשג.
השימוש בסימן המסחר לאותה תקופה קצובה כפוף למגוון כללים, תנאים, סטנדרטים והמון תועלות וערך מוסף שמקנה "המזכה" "לזכיין" בתקופת הזיכיון.

לדוגמה, ידע, כלים, שיטת עבודה, דרך מסודרת ולימוד העסק בכפוף לתכניות הכשרה מסודרות וערוכות שהמזכה מקנה לזכיין בכדי לקדם את עסקו.לרוב על סמך הצמדות למודל מצליח ובמקרה שלנו, משרד תיווך מצליח. הזכיינות היא שיטה נפלאה לבעל  מודל מצליח, קרי המזכה, להתרחב ולפתח נקודות מכירה רבות על סמך ניסיון עבר של בניית אותו מודל/ עסק מצליח ושל הזכיין להקים עסק עצמאי בבעלותו. זאת באמצעות הפעלת הזיכיון, מבלי "להמציא את הגלגל", אלא ללמוד מבעל הניסיון והידע וליהנות מרשת קשרים מצליחה, מוניטין טוב ועוד. לרוב, תשלום עבור זיכיון הינו בצורת תשלום ראשוני שנקרא "דמי זיכיון ראשוניים" ותשלום חודשי שוטף של "תמלוגים חודשיים" המועברים ישירות למזכה על ידי הזכיין- על כך יורחב בהמשך.

העסק אשר מוקם במסגרת הזיכיון הוא בבעלות פרטית וניהול עצמאי של הזכיין. אך, כחלק מרשת מזכה אשר מקנה מוניטין טוב, ליווי, תמיכה, הכשרות,סדנאות והמון הקשבה, הזכיין תמיד ירגיש חלק ממשפחה ואף פעם לא לבד.
 

אפיק פרסום בניית אתרים