איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

​מדוע גיוס סוכני נדל"ן לצורך בניית זיכיון מצליח מוגדר כמשימה עליונה של הזכיינים?  

מדוע גיוס סוכני נדל"ן לצורך בניית זיכיון מצליח מוגדר כמשימה עליונה של הזכיינים?

יש לשים לב כי אחת הבעיות הגדולות ביותר אשר עומדת בפני הזכיינים אשר רכשו זיכיון של רשת תיווך מזכה מוכרת, מקצועית ואיכותית ככל שתהיה  ושל מנהלי משרד תיווך פרטיים,
אשר אינם רכשו זכיינות בישראל של רשת תיווך נדל"ן, הינה במציאת סוכני תיווך נדל"ן טובים ואיכותיים.
בכנסים רבים ומקצועיים תמיד עולה הטענה שגיוס כח אדם בכל תחום, ולאו דווקא בתיווך מקרקעין, היא משימה קשה. כולם רוצים לגייס את העובדים הטובים והאיכותיים ביותר.
בתחום התיווך במקרקעין, על אף שלרוב שלבחינת המתווכים שנערכת בבנייני האומה בירושלים ניגשים בכל רבעון כ- 2000 נבחנים, אשר חולמים להוציא את רישיון התיווך הנכסף ולעבוד בתיווך,
זכיינים רבים של רשתות תיווך בישראל ובכלל ומנהלי משרדי תיווך פרטיים בפרט, נתקלים בבעיה של גיוס כח אדם לתחום התיווך במקרקעין.
 
הסיבה לכך היא שמעטים הם האנשים אשר יהיו מוכנים לעבוד ללא משכורת בסיס, ביטחון תעסוקתי ותנאים סוציאליים. הכוונה לפלח האוכלוסייה שמעוניין לפתוח עסק עצמאי בתיווך נדל"ן,
גם אם משתלב במשרד תיווך של רשת מזכה אשר מוכרת זיכיונות לתיווך נדל"ן ומופעלת על ידי זכיינים, עדיין העבודה בתיווך מקרקעין, גם בשוק התיווך הישראלי בארץ ובעולם,
הינה מאופיינת בעבודה של עצמאיים.
זכיינים ברשת תיווך מזכה ובפרט זכיינים אשר רכשו זכיינות בישראל  ברשת התיווך "אל-הנכס" השכילו להבין שמפני שלאדם הממוצע לרוב, יש התחייבויות כספיות ואישיות,
אשר כוללות החזקת משפחה, משכנתא, הוצאות שוטפות ועוד.

הפעילות מטעם רשת מזכה, אשר מומחית ומוכרת זיכיונות לתיווך נדל"ן, לפי דרך ושיטת עבודה מסודרת , אמנם מקצרת את תהליך ההכשרה של סוכני תיווך הנדל"ן אם היו בוחרים
כמובן לעבוד לבד, אך עדיין תהליך ייצור עסקת תיווך במקרקעין, אפילו מטעם משרד תיווך אשר פועל לפי שיטת הזכיינות, לוקח זמן.
כמובן זאת מבלי להתייחס "לכוכבים", אותם סוכני תיווך נדל"ן כל כך מוכשרים שמייצרים עסקאות מכירה גם בחודשים הראשוניים וגורפים לכיסם ולכיסי הזכיינים,
אשר מפעילים את משרדי התיווך עמלות יפות.

 סוכני תיווך במקרקעין אשר פועלים  במשרדים אשר מופעלים בזכיינות ברשת "אל-הנכס" הינם  נחשבים לעצמאיים לכל דבר ועניין. הם אינם מקבלים משכורת בסיס ותנאים סוציאליים, כפי שציינו לעיל. הם אינם מקבלים החזר הוצאות דלק וטלפוניה ולעיתים משלמים בעצמם על הפרסומים בעיתון ובמדיות השונות (תלוי באיזה משרד). כך שסוכני התיווך במקרקעין משקיעים כספים  טרם קבלת הכנסות ועמלות תיווך מהעסקאות, כעולה מפתיחת עסק עצמאי. כפי שציינו קודם לכן, סוכני תיווך מקרקעין ממוצעים ששורדים בענף התיווך במקרקעין, מתחילים להרוויח בין 3-6 חודשים, זאת תלוי כמובן ביכולת למידתם, כישרונם, זמנם ומרצם.

לדעתנו, כולם יכולים להצליח בעבודה בתיווך במקרקעין, כל עוד יהיו בעלי תכונות אופי מסוימות, כפי שכבר ציינו, ויכולת ורצון ללמוד לבצע וליישם תהליכי עבודה שילמדו אותם הזכיינים בישראל אשר עברו את "תכנית ההכשרה לזכיינים". קהלים מעניינים, אשר גם יכולים להצליח בתיווך מקרקעין או להפוך לזכיינים מצליחים הינם, גם אך לא רק, יוצאי כוחות הביטחון אשר יש להם פנסיה מסודרת או מורים אשר בקיאים בהעברת מסרים ופרזנטציות. בקיאות מסוג זה יכולה לקצר להם מהותית את זמן ההכשרה וזמן למידת המקצוע. כמובן שאלו דוגמאות לקבוצות קטנות אשר יכולות להוות קהלי יעד טובים לסוכנים פוטנציאלים בתיווך נדל"ן וזכיינות .

אלו שירצו לעבוד בתיווך מקרקעין יודעים שעליהם להיות בעלי אותו "אוויר כלכלי לנשימה" הנדרש מסוכני תיווך במקרקעין בכלל וסוכני תיווך במקרקעין אשר פועלים במסגרת זיכיון לתיווך נדל"ן בפרט.
נציין כי התועלת הנוספת היא, שתוך פרק זמן קצר יאחזו בידם סוכנים פוטנציאלים אלה ברישיון התיווך הנכסף שיתקבל אחרי שייגשו למבחן המתווכים בבנייני האומה בירושלים.
כמו כן, חלקם של  אותם סוכני תיווך נדל"ן פוטנציאלים שיעברו את מבחן המתווכים של משרד המשפטים ויבחרו ללמוד קורס שיווק נדל"ן במרכז להכשרה מקצועית "אל-הנכס", יגיעו לאחר שהם מכירים את השיטה הנכונה לעבודת התיווך ויוכלו לגשת ישר להליך הנבת הרווחים וקטיפת הפירות של עמלות התיווך בהקדם.
ישנן שיטות רבות ומגוונות נוספות לגיוס סוכנים עבור זכיינים אשר מפעילים משרד תיווך בזכיינות. לדג' ניתן לפנות לאנשי שירות כדוגמת מלצרים, בנקאיים, ספרים, עובדים בקניון ובתחנת רכבת או כל אדם שבאים איתו במגע במהלך היום יום.  לעיתים יכול להיות מדובר בהרבה אנשים,  ולעדכן אותם בכך שהננו מגייסים סוכני תיווך נדל"ן. לשאול אם הם מכירים מישהו שרוצה לעבוד בתחום התיווך נדל"ן – סה"כ המטרה טובה.
 בד"כ אנשים ישמחו לעזור לאנשים מהמעגלים הקרובים שלהם למצוא עבודה, ובמיוחד עבודה מעניינת ומרתקת כמו של סוכני תיווך נדל"ן, או אפילו אנשים שירצו לרכוש זיכיון בתיווך נדל"ן. נציין, מניסיוננו רב השנים, אלו שמגיעים לעבוד כסוכני תיווך נדל"ן, הם אלו שיודעים, סבורים ובטוחים שרוצים לעבוד בתחום עיסוק זה וגם לרוב יודעים במה כרוכה העבודה בתיווך נדל"ן, או ששילמו עמלת תיווך למתווכים במקרקעין וקסמה להם האפשרות לפתח קריירה בתחום.
זכיינות בישראל בתחום התיווך במקרקעין לרוב כרוכה בגיוס קצת שונה של אנשים, שכן פתיחת זיכיון כרוכה בהקמה, ניהול ובניית משרד תיווך מקומי, והזכיינים הם אלה שמפעילים ומגייסים את הסוכנים.
דוגמה נוספת לגיוס של אנשים אשר מעוניינים לפתח קריירה בתחום התיווך במקרקעין הוא קיומו מפגש בנושא פיתוח קריירה. מטרתו של מפגש  זה הוא להציג את המשרד המנוהל בזכיינות, תחומי עיסוקו, שיטת העבודה, היתרונות בעבודה בתחום התיווך במקרקעין והצעה לאנשים להצטרף כסוכנים ואולי אפילו כזכיינים בתחום התיווך במקרקעין כחלק מהרשת המזכה. יתר על כן, כמו בכל עסק, ניתן לשווק בעיתונות ובתחום השיווק הדיגיטלי.
 
יש לשים דגש גדול על גיוס הסוכנים, הלא הוא המנוע להפעלת זיכיון מצליח בתיווך במקרקעין  ולגייס כמה שיותר סוכנים, שכן אחוז הנשירה בענף התיווך במקרקעין הוא גבוה יחסית.
יתר על כן, מומלץ בחום לגייס סוכני תיווך במקרקעין שזוהי עבודתם העיקרית, כלומר לא מומלץ שהעיסוק בתיווך במקרקעין יהווה עיסוק משני או נלווה לעבודה עיקרית, שכן הזמן הוא המשאב העיקרי של כל איש מכירות באשר הוא. סוכני תיווך במקרקעין הם בראש ובראשונה מקדמי עסקאות. ככל שישקיעו יותר זמן בעבודה בתחום, בכפוף לניהול זמן נכון, כך יגדילו את הסיכויים לסגור עסקה.

סיפור הצלחה נוסף שלנו מצוי דווקא בעיר חולון, של סוכנת שלנו בשם שילה פרזאן, אשר תוך פחות משנה הגיעה להישגים מאד מרשימים. כאשר נשאל מה היה ההבדל בינה לבין סוכנים אחרים ענתה:"לי לא צריכים להגיד מה לעשות, אני שואלת, לומדת וחוקרת. עבורי, אין דבר אשר עומד בפני הרצון, הלקוחות לא מגיעים מהשמיים אליי לפתח המשרד, אלא זו אני שמבצעת שלל פעולות בכדי להגיע אליהם."
 
אפיק פרסום בניית אתרים