איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

מה המיקום הנכון לפתיחת עסק בשיטת זכיינות  

מה המיקום הנכון לפתיחת עסק בשיטת זכיינות

 
מיקום למשרד תיווך, מיקום לזיכיון בתיווך נדל"ן, מיקום מנצח למשרד תיווך אשר מופעל על ידי זכיינים, האם משנה מה המיקום של משרד תיווך במקרקעין שנרכש מרשת מזכה ושולם עליו דמי זיכיון ראשוניים או לא?
אם השאלה הייתה נשאלת לגבי זיכיון של רשת לבתי קפה, התשובה לדעתנו הייתה  חד משמעית. מקום מרכזי לזיכיון עם תנועה של הרבה אנשים עשוי להוביל להצלחתו של הזכיין או הצלחתה של הזכיינית, כמובן לצד ניהול נכון ועוד הרבה קריטריונים.
בתחום התיווך במקרקעין תמיד עולה השאלה, עוד לפני רכישת הזיכיון להפעלת משרד תיווך במקרקעין מטעם הרשת המזכה, והיא "איפה?". נניח שאזור הזיכיון כבר נבחר, הכוונה לאותו אזור שבו יהיה תחום הפעילות של רוכשי הזיכיון להפעלת משרד תיווך במקרקעין. הכוונה היא  לגבי היכן כדאי לפתוח את המשרד תיווך במקרקעין. האם כדאי לפתוח ולהפעיל משרד תיווך מקרקעין בבעלות זכיין או זכיינית, שהמשרד יהיה בעל שטח קטן או אפילו גדול במקום מרכזי כדוגמת קניון או מרכז מסחרי שבו החשיפה ללקוחות הינה גבוהה, אך דמי השכירות שיש לשלם עבור המשרד, לצד דמי הניהול והוצאות נוספות הינה יקרה יותר? או לחילופין האם כדאי לפתוח ולהפעיל משרד תיווך במקרקעין אשר מופעל בזכיינות ובעל שטח גדול ומרווח או שטח קטן בקומה גבוהה, ולאו דווקא במקום מרכזי אשר יוכל להכיל, או לא, הרבה מקום לשולחנות ולציוד משרדי עבור סוכני תיווך במקרקעין אשר יפעלו מטעם הזיכיון. כך יהיה פוטנציאל גדול יותר לסגירת עסקאות, מפני שבמשרד הקטן נניח שלא יהיה מקום ליותר משני שולחנות, אשר יהיו מיועדים לשימוש הסוכנים מעבר לשולחן המזכירות או המנהלים, לעומת בין 10 ל-15 שולחנות אשר יכולים לשמש סוכנים במשרד גדול לדג'.
כלומר שני הקריטריונים, בין היתר, שצריך לשקול בבואנו לפתוח משרד תיווך בזכיינות של רשת סוכנויות תיווך "אל הנכס" הם מיקום וגודל.
הויכוח הנ"ל, מניסיוננו, לא נפתר עד היום. פתרון עדיין לא נראה באופק, שכן שתי השיטות הוכחו כמובילות להצלחה ולרווחה כלכלית.
 
 
אפיק פרסום בניית אתרים