איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

השקעות בנדל"ן  

השקעות בנדל"ן- לא רק דירות, האם זכיינות בתחום הנדל"ן, מהווה "נכס מניב"?

משקיעי נדל"ן, אויבי הציבור? לא בטוח.

יש הטוענים שמשקיעים אשר קונים נכסים בנדל"ן למטרת השקעה, מהווים אחד הגורמים שמעלים את מחירי השוק.
אך כמו שאומרים, "לכל מטבע יש שני צדדים", משקיעי הנדל"ן לא חייבים להיות "הציידים" שבבעלותם עשרות דירות, משקיעי הנדל"ן יכולים להיות גם זוגות צעירים שקונים דירה או נכס מקרקעין במטרה להשכיר אותו ולשכור במקום דירה אחרת שידם יכולה להשיג.
או לחילופין אנשים אשר קונים נכסים במטרה שתהיה להם תוספת לפנסיה וכיוצא בזאת.
 
בתקופה ששוק הנדל"ן בוער, שוק התיווך בנדל"ן  בוער לא פחות, האם ישנה חלופה שאינה רכישת נכס  נדל"ן להשקעות בנדל"ן? התשובה היא בהחלט חיובית, זכיינות ברשת תיווך נדל"ן היא אפיק השקעה מאד מעניין שלא הרבה אנשים מכירים ואם כבר זכיינות בישראל – זכיינות נדל"ן, האם כדאי לרכוש זיכיון ברשת תיווך ישראלית או ברשת תיווך  אחרת או האם כדאי לרכוש זכיינות ברשת תיווך נדל"ן בעלת מספר סניפים אך איכותית שמונעת מהגדלת המקצועיות וההון האנושי או שכן שווה לרכוש זכיינות בישראל מרשת תיווך נדל"ן, קרי חברה מזכה אחרת.
ב- 15.6 התקיים כנס זכיינות לשנת 2016 שהועבר על ידי המרכז לקידום זכיינות בישראל, בכנס נכחו מאות יזמים, אנשי עסקים, עורכי דין , יועצים עסקיים ועוד, אשר לכולם מכנה אחד משותף אחד- "זכיינות בישראל".

אם כך, מהי זכיינות? הזכיינות היא שיטה עסקית מצוינת לחברה בעלת סימן המסחר קרי רשת תיווך הנדל"ן המזכה להתפתח ולהגיע למקומות בארץ שלא היה ביכולתה או ברצונה לפתוח נקודת מכירה בבעלותה, קרי משרד תיווך נדל"ן במיקומים ספציפים,  ולזכיינים לפתוח עסק עצמאי מבלי להידרש להמציא את "הגלגל" ולקבל במסגרת תכנית הכשרה מסודרת של עתודה ניהולית את הידע, והכלים הנדרשים בכדי לפתח את העסק, לצד ליווי בהקמה הלוגיסטית ובהקמה העסקית והנאה משימוש בסימן מסחר ומוניטין טוב.

זכיינות בנדל"ן, האומנם?

לא רבים האנשים שיודעים זאת, אך אפיק השקעה מעניין לא פחות הוא בהקמת עסק בתיווך נדל"ן  אשר פועל בשיטת הזכיינות.
"קיימים כל מיני עסקים בחברות מזכות אשר מוכרות זכיינות בישראל, בתחום בתי הקפה, מסעדנות, ביגוד וכמובן בתקופה שבה המוצר היקר ביותר הוא נדל"ן, גם זכיינות בשוק התיווך בנדל"ן מהווה אלטרנטיבה מעולה להשקעה, שכן פתיחה של משרד תיווך אינה כרוכה במלאי עסקי של מוצרי מדף מתכלים, אלא המוצר הוא השרות שהמתווכים נותנים ללקוחות, עמלת המתווכים הינה נגזרת משווי המכירה של העסקה, תפקיד הזכיינים הוא לקלוט, להניע ולנהל יחידות רווח, קרי סוכנים בתחום המכירה וההשכרה בנדל"ן הן בתחום המגורים והן בתחום המסחרי" מספר מוטי נחום, מנכ"ל ובעלים של הרשת המזכה רשת סוכנויות תיווך "אל-הנכס".


האם זכיינות מהווה "נכס מניב"?
"התשובה לכך היא חיובית, שכן הרעיון של הקמת עסק  לדג' מסוג זכיינות בתיווך נדל"ן, ברשת ישראלית מזכה לתיווך נדל"ן שמה שמניע אותה הוא הרצון לצמיחה איכותית, התפתחות וחדשנות הוא גם להנות מעצם העובדה  שכל זכיינות נוספת שנמכרת מעלה את שווי הזיכיונות הקיימים, בלי קשר לעסקאות שמיוצרות על ידי יחידות הרווח קרי סוכנים וסוכנות, שבחרו בעבודה בתיווך נדל"ן שמנוהלים על ידי הזכיינים" ממשיך ומספר מוטי נחום.מה חשוב לפני שרוכשים זכיינות של רשת תיווך נדל"ן מזכה בתחום התיווך נדל"ן?
כמו בכל עסק, הפוטנציאל העסקי נגזר מאזור הפעילות ולכן, מיקומים אטראקטיבים לפתיחת עסק בתחום הזכיינות בנדל"ן הם קריטים להצלחה, שכן עסקת נדל"ן היא עסקה שמונעת מצורך של האנשים לרכוש נכסים, אנשים צריכים מקום לגור בו ואלו מקומות שמתבצעות הרבה עסקאות נדל"ן.

לא זו אף זו, חשוב להבין, שכמו בכל עסק, יושר, הגינות, מומחיות, מקצועיות איכות וכמובן גם יצירתיות מובילים להצלחה ואלו ערכי היסוד שמהווים את המנוע לכל עסק טוב, כאשר מועמד או מועמדת מגיעים ומתעניינים ברכישת זיכיון בתחום התיווך בנדל"ן,  חשוב להעביר להם את המסר ששיטת העבודה של המתווכים בישראל חייבת להיות מותאמת לצרכנים בישראל ברוח הדברים הללו ומעבר לכך שלקוחות לעיתים מעדיפים לרכוש שירותים או מוצרים מחברות ישראליות, חלק מהשייכות לרשת תיווך ישראלית "כחול לבן" מהווה יתרון אדיר לזכיינים שבסופו של יום רוכשים זיכיון.

בנוסף,  לא רבים האנשים שמבינים שרמת המקצועיות של המתווכים היום בישראל היא גבוהה בעשרות מונים ממה שהייתה בעבר  זאת ניתן ללמוד מבחינת הרגולטור והפסיקה הרלוונטית בנושא.
מתווכים בישראל הם עסק עצמאי לכל דבר ועניין, מתווכים מקצועיים, שמתייחסים ברצינות לתהליך ההכשרה, עוברים קורס שיווק נדל"ן מסודר, משננים תסריטי שיחה, מבינים בעצמם את הערך המוסף של המתווכים בתהליך המכירה, יודעים  לבצע את כל הבדיקות המקדמיות שחייבים לבצע לפני שמוכרים או קונים דירה, מומחים בהעברת משאים ומתנים ברמה מקצועית גבוהה לצד שמירה על האינטרסים של הלקוחות, אלופים בזיהוי צרכים ומוטיבציות קניה ורגישים לצרכי הלקוחות, אנשי שיווק ופרסום טובים, ואף "מגשרים ופסיכולוגים" הם אלה שבסופו של יום יסללו אבני יסוד טובות ויציבות להקמת עסק טוב להרבה שנים קדימה. והם אלו שבסופו של יום גם ירוויחו את עמלת התיווך הנכספת וגם יקבלו מכתב המלצה בסוף והרוב המכריע כמובן נרכש וניתן ללמוד ממדריכים טובים, גם חשוב לשאול איזה וותק ומה המיומנות ורמת המקצועיות של מי שעומד בראש הפירמידה.

כמה מתווכים בנדל"ן אתם מכירים שעוברים סדנאות מקצועיות לשיפור השרות ללקוחות והעלאת הרמה המקצועית על בסיס חודשי? זאת מעבר לקורסים הבסיסים של הכנה לבחינת המתווכים של משרד המשפטים וקורס שיווק נדל"ן?
שאלה טובה וזה בהחלט מה שצריך לבדוק לפני שרוכשים זכיינות ברשת  תיווך מזכה אשר מוכרת זכיינות, מה היקף ההכשרה של הזכיינים, כמה בדיוק ישקיעו בי בשוטף אחרי סיום תקופת ההכשרה, שאלות חשובות נוספות שכדאי לשאול הוא מה הפוטנציאל ליצירת רווח מרשת הקשרים של הזכיינים ברשת ואיך היחסים הבינאישיים שביניהם מהווים מקור לסגירת עסקאות,
 
כותבת הכתבה היא  עו"ד שרון הר זהב- מנהלת המרכז להכשרה מקצועית "אל – הנכס" ומומחית בהכשרות מקצועיות לסוכני נדל"ן ומלמדת קורס הכנה למבחן המתווכים של משרד המשפטים ברשת "אל-  הנכס"
www.el-haneches.co.il "אל - הנכס"- רשת סוכנויות התיווך המקצועית בישראל, כי הדרך "אל-הנכס" מתחילה איתנו .
ליעוץ בנושא פיתוח קרירה בתחום התיווך והזכיינות , ניתן לפנות למרכז הכוון תעסוקתי בתחום התיווך והזכיינות של רשת סוכנויות תיווך "אל-הנכס" 1700-702-777


 
אפיק פרסום בניית אתרים