איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

מתווכים במקרקעין בעסקת נדל"ן- בעד או נגד  

מתווכים במקרקעין בעסקת נדל"ן- בעד או נגד


רוצים לקנות או למכור נכס נדלני? האם כדאי לבד או עם מתווכים?

חשוב להבין שתנאי הסף לקבלת רישיון התיווך במקרקעין אינם גבוהים, יש הטוענים שקל מדי להיות מתווכים ואין סטנדרטים גבוהים.
 ישנם סוכני נדל"ן  "שמנסים את מזלם" להרוויח בענף התיווך  בזמן שהם עובדים במשרה אחרת, דבר אשר יוצר זילות למקצוע. הם למדו עבור מבחן המתווכים של משרד המשפטים במינימום זמן ולאו דווקא "לוקחים על עצמם משימה" לצמוח ולהמשיך ללמוד, דבר שנדרש בתחום כה דינמי אשר דורש מקצועיות של העוסקים בו. יש שיגידו לכם שהם "מומחי איזור מסויים" או שישלפו לך כרטיס ביקור שכתוב עליו "סוכנים בכירים".

השאלה היא: מי מודד את המומחיות בדיוק? יתכן שבמצב הכי מפתיע תגלו שאפילו אין לסוכנים רישיון תיווך.
קרה לכם פעם שיצאתם לראות בית דרך מתווך אשר בעל הבית הקנה לו את האפשרות לייצג אותו ואת הדירה? ולא יכל לשתף אותך באינפורמציה מינימלית לגבי סכום הארנונה או וועד בית?

הפועל היוצא שיתכן שחתמתם 2% פלוס מע''מ עבור "נהג מונית"  שעיסוקו להראות דירה שמופיע ביד 2  "בתצורת" מתווך שלא טרח לשאול מה הכי חשוב לך בדירה ובשכונה? ובירר לעומק מוטיבציות קניה וצרכים.
מצד שני, לעיתים קיימים מתווכים אשר מחתימים על מסמך  בלעדיות את בעל הנכס ומסתפקים בתליית שלט על גבי הנכס לצד פעולת שיווק "קטנה" נוספת, דבר אשר לא בהכרח עשוי להביא את התוצאה הראויה.

אציין כנגד  שיש גם מתווכים איכותיים ומקצועיים בשוק ורק צריך לדעת לאתר אותם.

 השבוע התכנסה וועדת הביקורת של לשכת המתווכים בעיר מודיעין וכיושבי כיושבת ראש וועדת הביקורת הגיעה אלי תלונה חמורה ביותר.

במקרה זה ולטענת המתלוננים: לאחר החתימה על טופס הזמנת שרותי תיווך עמם המתווכת שלחה לקוחות לדירה בלי להגיע בכלל!  ובנוסף, באיחור לבית פתוח שהיא קבעה.

מבחינת פעולות השיווק, תלתה שלט על A4 בקיר אבן ירושלמי עם סלוטייפ  ושיתפה פעולה עם מתווכים מקומיים לצורך הבאת לקוחות.

לטענתם, המתווכת פעלה להוריד את מחיר הנכס, באמצעות  האשמות "שביתם לא שווה", המטבח קטן, הגינה צפופה והשיפוצים שעשו השנה לא מספיקים לטעם של ימינו. רחוק מהנאמר בעת חתימת הבלעדיות.
כמו כן, הלקוחות טענו שטרם החתימה על טופס הזמנת שרותי התיווך המתווכת הבטיחה להגן על מחיר הבית בלמנוע דיבור ישיר עם הלקוח שרק רוצה לגלות את הקו האדום אדום של המוכר.
בימים אלה, הנושא בבדיקה.
אז, מה אתם צריכים לבדוק כאשר אתם בוחרים לעבוד עם מתווכים?

 1. בחינת סטנדרטים: יש לבדוק מה הסטנדרטים שמנהל המשרד מציב לסוכניו וזאת הסיבה שלפני שנתיים כבר קבעתי סטנדרטים קשוחים לסוכנים שלי .חלק מהסטנדרטים הינם: שכל סוכן יהיה בעל רישיון ועובד רק בנדל'ן מטעם משרדי ולא במקצוע אחר.

כולם עברו הכשרה בקורס שיווק וממשיך ללמוד מטעם הרשת בסדנאות מקצועיות פעמיים בשבוע במשרדנו ! בנוסף הם משתתפים בקורסים פעם בחודש למען עדכון ושיפור שירות עם שאר הרשת. כולם חברי לשכת המתווכים בעירנו! מומחה באיזור הוא סוכן שהכין תיק אזור מפורט ועבר מבחן בעל פה שכולל שאלות על מסגרות לימוד,בתי כנסת, מכירות האחרונות שהתבצעו ועוד .
סוכן בכיר הוא סוכן שעובד אצלנו שנה,ועבר 10 מבחנים שחלקם בשטח וחלקם בכתב. לדוגמה,יש מבחן בשיווק דיגיטאלי ועל העיר מודיעין העתיקה ותכנון בניית העיר המודרני.אני אישית בוחנת את הסוכנים שלי בשטח בפרזנטציה מול בעלי הבית ,הצגת בית לקונים וניהול בית פתוח.
2. פעולות שיווק: יש לבדוק מה פעולות השיווק שהמתווכים מציעים. חשוב להבין שהמתווכים צריכים להיות אנשי השיווק הטובים ביותר של הלקוח המוכר ולעשות פעולות שיווק שלאו דווקא המוכר יכול לעשות לבד.  האם בחירה  בשיווק ישיר, עקיף, דיגיטלי או משולב. משרדי היה הראשון להתמקד בשיווק דיגיטאלי וזה לצד פרסום שבועי בשני עיתונים מקומיים. היינו הראשונים גם להעביר את רוב תקציבי הפרסום מהעיתונות הכתובה והשיווק המסורתי לשיווק הדיגיטלי . לקוחותינו רוצים מידע יותר נגיש ומיידי.לכן אנחנו שוב הראשונים לפרסם בעיתון אינטרנטי מודיעינט.וכדי שתקבלו את המכירות האחרונות בעיר אנחנו עורכים את מדור הנדל"ן עבורכם שתקבלו את המידע כמה חודשים לפני הופעתו באתר רשות המיסים, אשר אליו מועברים נתוני העסקאות וזאת לצד תכנית שיווק מאסיבית שנבחנה בקפידה.

לסיכום, עבודה עם מתווכים עשויה להיות הזדמנות נפלאה לחוויה חיובית למכירה וקניה של נכסים ובאמצעות ניהול משא ומתן מקצועי אף להסגר לשביעות כל הצדדים אשר גם לרוב משאירים מכתבי המלצה בסוף, רק עליכם לדעת לבחור נכון.
אל הנכס מודיעין מכבים רעות.Making The Difference. והסיבה פשוטה.אנחנו רוצים לעשות ביזנס איתך. ואנחנו דורשים מעצמנו להיות שווה את זה.
 
 
 
 
                   ג'ולי ארג'מני הזכיינית של אל הנכס מודיעין מכבים רעות
 
אפיק פרסום בניית אתרים