איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

מה הצעד הראשון שיש לבצע בטרם רכישת דירה?  

עבודה בתיווך נדל"ן, מה הצעד הראשון שיש לבצע בטרם רכישת דירה?
רוכשי דירות רבים מקפידים לבחון מגוון דירות, טרם קבלת ההחלטה הסופית לרכישת הדירה הנכספת המועדפת על ידם.
רוכשי הדירות לעיתים אף ממהרים לחתום על "זיכרון דברים", אשר במקרים מסוימים יכול להוות הסכם משפטי מחייב וכובל לכל דבר ועניין, זאת עוד בטרם ביצוע בחינה קפדנית ומקיפה של הדירה.
אשר על כן, טרם חתימה על מסמך משפטי מחייב, בראש ובראשונה על רוכש הדירה לעיין בנסח רישום מקרקעין אשר מוכר גם בשם המפורסם "נסח טאבו", אותו ניתן לקבל בלשכת רישום המקרקעין.
לצורך הצפייה בנסח הטאבו על הרוכש להצטייד בנתוני הנכס אשר כוללים את מספרי הגוש, החלקה ובבית משותף גם את מספר תת החלקה.
במידה ורוכש הדירה אינו מכיר את המספרים הנ"ל, עליו להיכנס "למערכת מידע על רישום מקרקעין" באתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון ולאתר את מספר הגוש והחלקה באמצעות הקלדת כתובת מגורים.
החשיבות של בחינת נסח הטאבו היא עצומה, שכן נסח הטאבו טומן בחובו מידע בדבר הזכויות הקנייניות בדירה: לרבות תיאור הנכס, זהות הבעלים בנכס, הערות אזהרה, משכנתאות, עיקולים, זיקת הנאה, זכות קדימה, הפקעות וכו'.
ברכישת דירה בבית משותף ילמד אותנו נסח הטאבו גם על קיום "תקנון מצוי" או "תקנון מוסכם", אשר לרוב יכולים ללמד אותנו על הזכויות והחובות של הדיירים בבית משותף.
לאור האמור, קיימת חשיבות עליונה לעיון בנסח הטאבו אשר יכולה לחסוך לנו עגמת נפש רבה, שכן לא פעם מוכר ניסה למכור את דירתו ואף חתם על "זיכרון דברים" עם קונה, זאת ללא ידיעת אשתו, אשר בסופו של יום גם סירבה לחתום על הסכם המכר הסופי והשאירה את הקונה עומד מול שוקת שבורה. כך גם במקרים שבהם כבר נחתם הסכם מחייב עם קונה אחר, אשר מיהר לרשום את זכותו בספרי המקרקעין באמצעות רישום הערת אזהרה לטובתו ובעל הדירה מנסה למכור את דירתו בשנית.
לסיכום, הצעד הראשון שיש לבצע בטרם רכישת דירה הוא לבחון את נסח הטאבו. בכדי לעשות זאת, ניתן גם לפנות למשרדינו לצורך קבלת הסבר על הנפקת נסח הטאבו דרך אתר האינטרנט של האגף לרישום והסדר מקרקעין של משרד המשפטים.
 
 
 
אפיק פרסום בניית אתרים