איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

שש סיבות טובות לפתח קרירה שנייה בענף התיווך במקרקעין ולהוציא רישיון תיווך מעל גיל חמישים  

שש סיבות טובות לפתח קרירה שנייה בענף התיווך במקרקעין  ולהוציא רישיון תיווך מעל גיל חמישים

היציאה לפנסיה או לפרישה מוקדמת מלווה בלא מעט חששות: איך סדר היום ישתנה, איך תשתנה רמת ההכנסה ומה לגבי העניין והשגרה שעבודה מסודרת מייצרת.
מפורטות להלן  שש סיבות טובות אשר מסבירות למה כדאי לפתח קריירה שנייה בתחום התיווך במקרקעין לנשים וגברים שהם מעל גיל 50.


1. הכנסה פוטנציאלית :

העבודה בתיווך היא עבודה על בסיס הצלחה, אבל עמלת התיווך הנגזרת מהעסקאות היא מאד גבוהה שכן עמלת התיווך נגזרת מהמחיר שבו בסופו של יום נמכר הנכס.
עמלת התיווך יכולה להתקבל ממכירה או השכרה של נכס מקרקעין ובמקרים הנפוצים דירה או בתים צמודי קרקע, או במקרים שבהם יש למתעניינים לעסוק בענף התיווך רקע קודם
עם ליווי הסכמים מסחריים, או רצון להתפתח גם בתחום המסחרי-ניתן לעבוד גם במכירה או השכרה של נכסי מקרקעין מסחריים, כגון חנויות, משרדים, דיור מוגן, מרכזים לוגיסטיים וכד'.
עמלה מקובלת שמתווך מרוויח ממכירה של נכס למגורים יכולה להיות 2%+מע"מ, או במקרה של "השכרת נכס למגורים לעיתים חודש שכירות מכל צד", מספרת גילה רודה סוכנת תיווך מורשית,
שחגגה השנה את יום הולדתה ה-73 ואשר עובדת במשרד תיווך "אל הנכס סביון- קריית אונו".
גילה ממשיכה ואומרת: "טיפלתי בלקוח בעל עיסוק מאד מכובד, הוא פנה אלי ורצה מחיר אסטרונומי עבור הבית שלו, הבאתי לו לקוחה ששילמה לו את מלוא המחיר ואף הסכימה לתנאי הפינוי
שלו לנכס שהיה שנתיים, שזה הרבה מעבר למקובל ואותו פרופסור מכובד ואשתו היו מאושרים ושילמו לי את העמלה באהבה גדולה וגם כתבו עבורי מכתב המלצה בסוף.
הוא ואשתו אמרו לי:"את הפכת לנו את הליך מכירת הבית לחוויה".
אין דבר כיף מזה מלעבוד, להצליח ולהרוויח, מי לא אוהב להרוויח?! העבודה בתיווך ברשת "אל-הנכס" והפועל היוצא, העמלה שאני מרוויחה, פותחת בפני המון אפשרויות כלכליות לעזור
יותר מבחינה כספית לילדים, לנכדים ואפילו לפנק יותר את הנינים".

 

2. השתלבות במשרד לפי שיטת זכיינות ויצירת עניין:

"מעבר לתגמול הכספי, העבודה בתיווך יוצרת אינטראקציות רבות יומיומיות המרחיבות את המעגלים העסקיים. יתרה מכך, עניין רב משום שנפגשים עם אנשים חדשים. פעם  הייתי בצד המשתמש בשירותים הללו ועכשיו אני  בצד שיוצר את השירות. העיסוק בתיווך הוא קודם כל בשביל להרוויח כסף, אבל לא רק. המהות היא תהליכי השפעה חיובית על האנשים, להביא אותם לשינוי עמדות באשר לשרותי תיווך. היופי הוא החשיפה להמון אנשים, חבר'ה צעירים, משפרי דיור, משקיעים ופנסיונרים. לכל אלה אני מסייע להגשים את החלום על פי מידותיהם". כך מספר אביגדור זיידמן שחוגג את יום הולדתו ה60 בשנה הבאה, ועובד כסוכן תיווך במשרד אל הנכס TLV בתל אביב הנמצא בקמפוס של מעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב. 
 

3. לוח זמנים גמיש בשיטת זכיינות:

היופי בעבודת התיווך הוא שהמתווכים במקרקעין אחראים על לוח הזמנים שלהם, מתחילים את היום מתי שהם רוצים ואיפה שהם רוצים וכך גם מסיימים אותו. העיסוק בעבודה המשלבת גמישות גדולה יכולה לפנות זמן לסייע לילדים, לטפל בנכדים ולפתח גם תחביבים.
העבודה בתיווך מאופיינת על ידי עבודה של עצמאיים. "נכון שישנן הרבה משימות לבצע, כמו טלפונים ללקוחות, קביעת פגישות עם לקוחות מוכרים ותיאום סיורי נכסים עם לקוחות קונים, אבל סה"כ לוח הזמנים מאד גמיש", מספר שי אנקורי, מנהל "אל-הנכס TLV" בתל אביב. 

 
4. ניהול טכנולוגי

כולם יודעים שהיום קיימים כללי פרסום חדשים, רוב העסקים מתקדמים ומנסים לגייס לקוחות באמצעות שימוש במדיות דיגיטליות, כמו באמצעות פרסום אורגני או ממומן במנוע החיפוש גוגל, בפייסבוק או במדיות נוספות, אך קיימים אנשים רבים שעדיין יש להם פער גדול בנושא. 
את גילה עניין זה לא ממש מטריד. גילה מספרת שדווקא במשרד התיווך שבו בחרה להשתלב, "אל הנכס-סביון בקעת אונו", יש מזכירה מקסימה בשם אורית שמסייעת לה בכל העניין הטכנולוגי: פרסומים, מצגות לדירות, שיתופים בפייסבוק ובמגוון אתרים ובמדיות הפרסום השונות. כל שנותר לה הוא לבוא ולקחת את שמות הלקוחות. "בכל מקרה לא נשארתי מאחור", מספרת גילה, יש לי פייסבוק, whats up ואפילו בwaze- אני משתמשת."
 

5.עבודה עם אנשים:

חשוב להבין שהעבודה בתיווך היא עבודה עם אנשים. המתווכים אינם משכנעים את הלקוח המוכר למכור (הוא כבר החליט שהוא רוצה למכור), ואינם משכנעים את הלקוח הקונה לקנות (הוא גם החליט שהוא רוצה לקנות), אלא מציעים את היכולות האישיות והכישורים בשל היותם פועלים ברשת מקצועית אשר נותנת להם חממה, גיבוי, ידע, כלים, שיטת עבודה ופלטפורמה פרסומית – ובגדול, את השירות שלהם.
"מי שלא אוהב עבודה עם אנשים, העבודה היא לא בשבילו. לדוגמה, היה לי מישהו שהכווין אותי להחנות את הרכב באזור נטול חניה ובעקבות שיחת חולין קצרה גיליתי שבמקרה הוא גם מחפש דירה לקנייה, והפכתי אותו להיות לקוח שלי. היכולת להתחבר לאנשים ולעשות טוב לאנשים, עובדת בכל תחום", מספר אביגדור.
 

 
6. ניסיון חיים ככלי עבודה:

"הלקוחות המוכרים והקונים, בבואם לבצע עסקת מקרקעין, מגיעים ממקום שהם כעת הולכים לבצע את העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שיבצעו בכל ימי חייהם. אם בצד השני, בתפקיד המתווך, קרי איש המקצוע שילווה אותם בתהליך, יעמוד מישהו עם ניסיון חיים שקנה ומכר דירה או יותר מזה בחייו, שחווה תהליך זה בעצמו – זה יכול להוות רק יתרון.
לא פעם מגיעים אלי חבר'ה צעירים וחיילים משוחררים, שרוצים להשתלב בענף התיווך ולא עובר ראיון אחד מבלי שאני נשאל, למה שמישהו שרוצה למכור את הדירה שלו ייתן הזדמנות לבחור צעיר שעוד לא מכר דירה בחייו. אינני אומר שחבר'ה צעירים לא יכולים להצליח, יש לנו דוגמאות מוכחות ששליטה באינפורמציה, מקצועיות והצמדות לשיטת עבודה יכולה להוביל להצלחה, אבל בהחלט ניסיון חיים תורם ומסייע בעסקים בתחום התיווך", מספר מוטי נחום, מנכ"ל, מייסד ובעלים של רשת "אל – הנכס".

"לא תמיד צריך לדבר בשפה של הצעירים. אפשר לדבר ברמה של אחריות, הבנה, הזדהות ואמפתיה. בחור צעיר שרוצה לקנות דירה מגיע עם ההורים, וההורים אוהבים יותר לדבר עם מישהו בעל ניסיון חיים". ממשיך ומספר אביגדור.

"קודם כל, אני כל פעם נפגשת עם לקוח אחר, זה מאד מרגש אותי ומעניין אותי, יש לי לקוחות שבגיל של הילדים שלי ויש לי לקוחות בגיל של הנכדים שלי ואני ממליצה להם בדיוק מה שהייתי ממליצה לילדים ולנכדים שלי", מספרת גילה.


זה הגיל או התרגיל?
 

פיתוח קרירה בענף התיווך מעל גיל 50 יכולה להיות התחלה חדשה ומרעננת לקריירה מדהימה ומרתקת, אשר כוללת סיוע לאנשים מכלל קצוות האוכלוסייה להגשים את החלום; רכישה או מכירה של בית.
אז מאיפה מתחילים? מוצאים משרד תיווך אשר מקנה סביבת עבודה חמה ותומכת, מאמן שיוכל להוביל ללמד ולהקנות שיטה ותכנית עבודה, ואם רוצים פונים למרכז להכוון תעסוקתי
של רשת סוכנויות תיווך "אל- הנכס", אשר מקנה פגישות יעוץ חינמיות, אשר כוללות מידע מעשיר ומקיף לאנשים אשר רוצים לפתח קריירה בענף התיווך ואפשרות להשמה בקרוב למקום מגוריהם.כותבת הכתבה היא  עו"ד שרון הר זהב- מנהלת המרכז להכשרה מקצועית אל הנכס ומומחית בהכשרות מקצועיות לסוכני נדל"ן ומלמדת קורס הכנה למבחן המתווכים של משרד
​המשפטים ברשת "אל-  הנכס"
www.el-haneches.co.il "אל - הנכס"- רשת סוכנויות התיווך המקצועית בישראל, כי הדרך "אל-הנכס" מתחילה איתנו .
ליעוץ בנושא פיתוח קרירה בתחום התיווך, ניתן לפנות למרכז הכוון תעסוקתי בתחום התיווך של רשת סוכנויות תיווך "אל-הנכס" 1700-702-777
 

 
אפיק פרסום בניית אתרים