איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

6 דברים חשובים שצריך לדעת לקראת מבחן המתווכים  

שישה דברים שחשוב לדעת לפני שנגשים למבחן המתווכים:

חיילים משוחררים רבים בוחרים לעבוד בענף המכירות, כסוכני שטח, נציגי מכירה טלפונית וכו, זאת בשל העובדה שהשכר המלווה בבונוסים מהמכירה הוא גבוה, אך לא מעט מהם אחרי תקופה קצרה בוחרים לעשות "בדק בית" ולחשב את הבונוסים שקיבלו מהחברה שעבדו בה ומבינים שברגע שבחרו לעבוד בענף המכירות, לעיתים מרכיב השכר העיקרי הוא הבונוסים בגין המכירה ולאו דווקא שכר הבסיס.
רבים החיילים המשוחררים מגיעים למסקנה המתבקשת שאם כבר למכור מוצר אז עדיף למכור את המוצר הגבוה ביותר ושאם ברצונם לפנות לדרך עצמאית ולפתוח עסק עם סיכון נמוך, ללא שכר וללא מלאי עסקי שצריך "להפטר ממנו" עם עמלות גבוהות עדיף לפתוח עסק בתחום התיווך. רבים מהחיילים המשוחררים מציבים לעצמם מטרה להוציא רישיון תיווך ולהפוך לסוכני תיווך מקרקעין במדינת ישראל.
"לא מעט חיילים משוחררים רכשו את חומרי הלימוד  ולאחר מספר ימים התקשרו למשרדי הנהלת רשת "אל – הנכס" ואמרו כי החומר הלימודי הרבה יותר מסובך ממה שחשבו ושהם צריכים שמישהו יסביר להם את החומר. כמובן שהם יודעים שהמטרה שלנו כרשת מזכה של משרדי תיווך שמחפשים אנשים אשר רוצים לפתח קרירה מעשירה בתחום התיווך והמטרה שלהם על מנת שיעברו את הבחינה  ועוד בפעם הראשונה היא משותפת, שכן ברצוננו להכניס אותם לבניית תהליכי עבודה נכונים בשטח באחד ממשרדי רשת "אל - הנכס" כמה שיותר מהר " מספר מוטי נחום, יו"ר ובעלים של רשת סוכנויות תיווך "אל – הנכס".
טעות נפוצה של רבים היא להקל ראש במעבר של בחינת התיווך במקרקעין ולכן לפני שניגשים לבחינה, חשוב לצאת עם כמה טיפים חשובים לדרך.
 1. בדיקה שעומדים בתנאי הסף:

  רגע לפני שרוכשים את ספרי הלימוד, מפנים את השבתות ומציבים לעצמכם את המטרה הנכספת- מעבר של בחינת המתווכים, עליכם לבדוק שהנכם עומדים בקריטריונים להוצאת רישיון תיווך אשר מופיעים בחוק המתווכים, כגון שהנכם אזרחי מדינת ישראל או תושבי חוץ שניתן היתר כדין לעבוד בישראל, מעל גיל 18, אינכם פושטי רגל ובמידה ויש עבר פלילי צריך לבדוק לגופו של עניין.
 2. רישום למבחן ואגרות בחינה:
  הדבר השני שצריך לעשות הוא לבדוק מתי המועד הקרוב של מבחן המתווכים, מבחן המתווכים מתקיים ארבע פעמים בשנה בבנייני האומה בירושלים. לרישום לבחינה ממועד למועד יש "זמן חלון" קצוב בין תאריכים מסוימים  להירשם ולא ניתן להירשם אחרי שעבר המועד להרשמה. ניתן להירשם בקלות דרך האתר באינטרנט של רשם המתווכים ולשלם את האגרה, ניתן כמובן גם להתעדכן על התאריכים במשרדי התיווך של "אל – הנכס" ובמרכז להכשרה מקצועית של "אל-הנכס" במשרד הראשי.
   
 3. המבחן:

  מבחן המתווכים הוא מבחן אמריקאי אשר מונה 25 שאלות אמריקאיות(שאלות רבות ברירה) אשר בהן צריך לבחור את התשובה הנכונה ביותר.
  "השאלות לרוב מבלבלות וחוץ מידיעת החומר צריך גם להתמודד עם הבנת הנקרא, יש תלמידים שעל אף הבנת הנושא לפעמיים טועים שכן השאלה הייתה מסורבלת, במסגרת הלימוד צריך להקנות כלים להתמודד גם עם החומר וגם עם הבנת הנקרא" אומרת עו"ד אתי אפשטיין- מרצה במרכז להכשרה מקצועית "אל – הנכס".
   
 4. למידה עצמית או קורס תיווך:

  למידה עצמית לא פעם יכולה להיות מתסכלת, מעייפת ולעיתים קרובות אף משעממת
  ,הלימוד למבחן יכול להיות מעניין ומרתק, תלוי איך מתייחסים אליו, החומר למבחן כרוך בלימוד של חוקים בתחום התיווך, חוזים, הגנת הצרכן, מכר דירות, מקרקעין, מיסוי, תכנון ובניה, הוצאה לפועל ועוד, לצד הגדרות ומושגי יסוד אשר קשורים לרשות מקרקעי ישראל, משכנתאות וכו... יש אפשרות לקרוא את החומר ויש אפשרות ללמוד את החומר באופן ציורי ומעניין  אשר כולל מגוון מרתק של פסקי דין אשר מתארים סיפורים אמיתיים ועסקאות אמיתיות, מקרי בוחן ואפשרות לתלמידי הקורס להביא את המקרים שנתקלו בהם במהלך החיים ותתפלאו לשמוע, לכל אחד יש סיפור.
  הכל עניין של איך מעבירים את החומר, לדג' אם יש בחוק המתווכים התייחסות לחובת ההגינות והזהירות הנדרשת מהמתווך, ניתן ללמד זאת בדרך סיפורית אשר טומנת בחובה מוסר השכל, נספר לדג' על זוג צעיר שרכש בית למגורים ואף הדגיש למתווכת שמעוניין לרכוש בית ללא פגמים וללא הפתעות, בסופו של יום בוצעה עסקה והזוג קנה את הבית ולימים התברר לו שחלק גדול מהבית נבנה באופן לא חוקי והועבר להם צו הריסה, המתווכת במקרה זה הייתה אחראית, הרעיון ללמוד מהפרקטיקה.
 5. תרגול-תרגול-תרגול:

  אציין שאחרי שנים רבות של לימוד בקורסי ההכנה השונים של המרכז להכשרה מקצועית "אל – הנכס" ברחבי הארץ, ראיתי המון סוגים של תלמידים שהיו חיילים משוחררים וחלקם עם בעיית קשב וריכוז. האומנות היא לדעת לשמור על הקשב של כולם, ליצור דינמיקה טובה עם הכתה, לדבר בגובה העיניים, להקסים אותם עם סיפורים מעניינים, בחיוך ועם עיניים נוצצות, תוך מתן מקום עבורם להביא את "האני" שלהם ולהתייחס גם  למה שמעניין אותם בתהליך על רקע העברת החומר ולהכין אותם נפשית כבר מהשיעור הראשון שכולם בסופו של יום כולם עוברים את הבחינה וביחד, אנחנו את הצד שלנו נעשה, לימוד והכנה ברמה הגבוהה ביותר ואף נלווה אותם ביום הבחינה בירושלים, מה שנותר לתלמידים לעשות הוא רק לתרגל את החומר באמצעות פתירת המון שאלות הכנה למבחן בדומה לשאלות הנשאלות במבחן המתווכים ופתירת בנק גדול של מבחנים קודמים של מבחן המתווכים שהם מקבלים מאתנו.
  "בסופו של יום מה שזוכרים זה הסיפורים" אומרת גלית, תלמידה שניגשה למבחן בשנת 2015.
  ברגע שהתחלתי לתרגל מבחנים מספר המבחנים הגדול שקיבלתי מחברת "אל – הנכס", כל החומר החל "לשקוע", סה"כ השאלות מתארות סיפורים שיכולים להיות באמת או שהשאלות בכלל מבוססות על מקרים אמיתיים, מי יודע?!" מספרת חן תלמידה שעברה את המבחן, בחיוך.

   
 6. הכנה נפשית:

  מבחן מטבע הדברים יכול להיות מלחיץ, למבחן מומלץ להגיע מוקדם ולא ברגע האחרון, להגיע אחרי שפותרים את כל המבחנים וזוכרים את מוסרי ההשכל מהתשובות, מצטיידים בטיפים וכלים להתמודדות עם מבחן אמריקאי.
 

כותבת הכתבה היא  עו"ד שרון הר זהב- מנהלת המרכז להכשרה מקצועית אל הנכס ומומחית בהכשרות מקצועיות לסוכני נדל"ן ומלמדת קורס הכנה למבחן המתווכים של משרד המשפטים ברשת "אל-  הנכס"
www.el-haneches.co.il "אל - הנכס"- רשת סוכנויות התיווך המקצועית בישראל, כי הדרך "אל-הנכס" מתחילה איתנו .
ליעוץ בנושא פיתוח קרירה בתחום התיווך, ניתן לפנות למרכז הכוון תעסוקתי בתחום התיווך של רשת סוכנויות תיווך "אל-הנכס" 1700-702-777

 
 
 
 
 
 
 
 
אפיק פרסום בניית אתרים