איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

עבודה בתיווך נדל"ן בגיל השלישי  

פיתוח קריירה חדשה בתיווך נדל"ן- עבודה בתיווך נדל"ן בגיל השלישי
יום בחייה של גילה רודה
 

אני אוהבת את המשפחה שלי,
אני אוהבת לקום בבוקר להתלבש, להתאפר ולצאת מהבית,
אני אוהבת את הלקוחות שלי,
אני אוהבת את העבודה שלי ולהרוויח כסף!
 
אלו המילים שמנחות את גילה יום יום. זאת לצד תחושות הנלוות לכך, משפחה תומכת, צוות משרדי מחבק במשרד התיווך "אל הנכס- סביון בקעת אונו", שבו היא עובדת, והמון הדרכות והכשרות שמועברות מטעם המרכז להכשרה מקצועית "אל-הנכס". כל אלה מלווים אותה להצלחה בעבודה ובעסקים.
 
גילה רודה, סוכנת נדל"ן מורשית עם רישיון תיווך מקרקעין ועובדת במשרד "אל הנכס סביון - בקעת אונו". עיקר עיסוקה של גילה הוא מכירת בתים צמודי קרקע בעיר יהוד וקריית הסביונים.
לא רבים יודעים זאת, אבל גילה היא אחת מסוכנות התיווך הטובות ביותר בארץ ברשת סוכנויות תיווך "אל הנכס", רשת אשר מונה משרדי תיווך נדל"ן בפריסה ארצית בשיטת הזכיינות, ומונה עשרות סוכנים ברחבי הארץ. ונחשו מה, גילה חגגה השנה את יום הולדתה ה-73.

בסוף חודש דצמבר התקיים נשף היהלומים, הערב השנתי הנוצץ של החברה, ערב של הכרה והוקרה, ערב שבו התחרו המון חבר'ה צעירים בשלל קטגוריות עבור הישגיהם בשנה האחרונה: מבחינת עמידה ביעדים, עמידה בנהלים, מצטיינים רבעוניים ושנתיים ועוד שלל קטגוריות. גילה, שלא נשארה חייבת, זכתה בשני פרסים ועלתה על הבמה עם חיוך אדיר שרוע על פניה, שלא השאיר אף אחד אדיש בקהל. כנראה, שבסופו של יום, גם הלקוחות מבינים שאי אפשר להתווכח עם רצון טוב, ניסיון חיים ודבקות במטרה. כנראה שהחברה הצעירים, בקטגוריית הפרסים שזכתה גילה, יצטרכו לחכות לשנה הבאה.


הראיון החל בשעה 12:00 בצהריים, בזמן שגילה שמרה על נכדתה הטרייה שנולדה בשעה טובה לפני שבוע.

גילה, איך את מתחילה את הבוקר?
"אני מתחילה את הבוקר בשעה  06:00. בעלי יעקב ואני נשואים באושר רב כבר 54 שנה, והוא כל בוקר מפנק אותי עם כוס קפה. לאחר מכן, אני מאזינה לחדשות הבוקר, ואח"כ אני מיד מתחילה להכין שיעורי בית. אני מסדרת את לוח הזמנים שלי להיום, ורושמת לי עם מי עלי לדבר, עם מי עלי לקבוע פגישות להיום, איזה נכסים עלי להראות לקונים וחזרה טלפונית ללקוחות. בקורסים ובהכשרות של החברה שאני עובדת בה, מלמדים אותי שיטת עבודה באמת מסודרת ואיך לקבוע סדר עדיפויות לפעולות ביום"
 
 

מה את מציעה ללקוחות:

 
"אני מציעה ללקוחות שלי את השירות הטוב ביותר שיוכלו לקבל, מעל ומעבר לציפיות שלהם, אפשרות לקנות בתים בשכונות מבוקשות, לפי הסכום שהם יכולים להרשות לעצמם – ככה לימדו אותי.
אני לוקחת לקוח קונה ולא מראה לו בית וזהו, בזה מסתכם תפקידי- מה פתאום, אני שולחת את הלקוח לבנק לברר על משכנתא, בודקת כמה הון עצמי יש, האם באמת יש יכולת כלכלית לבצע את העסקה. הדבר הראשון שלמדנו בקורס תיווך של "אל- הנכס", זה לא להביא לקוח קונה שאין לו כסף ללקוח המוכר כמועמד לקניית הבית. איך אוכל לנהל ככה משא ומתן? איך תיסגר עסקה?
מקצועיות היום זה שם המשחק.

בנוסף, זה שאני חלק מרשת סוכנויות תיווך מקצועית וישראלית זה מאד עוזר לי. לקוחות "פותחים את הדלת הרבה יותר בקלות. אני מאד גאה "ברשת אל – הנכס", ישר אני אומרת "גילה מתיווך אל - הנכס". במשרדי, שממוקם בקניון קריית אונו, שמעת פעם על משרד תיווך שנכנס ושמופעל מתוך קניון? הם מעבירים לי הרבה לקוחות. את יודעת איזו תנועה יש בקניון? מוציאים לי כרטיסי ביקור, מלווים אותי, נותנים לי פלטפורמה פרסומית של פרסום בעיתונות ארצית, מקומית, עיתוני עסקים, יש לנו אפילו מזכירה מקסימה במשרד שאף עורכת לי מצגות, סרטים והיא אלופה בשיווק דיגיטלי – כל זאת מהווה ערך מוסף אדיר ללקוחות שלי."האם את זמינה 24/7?
"לגמרי, יכולה גם בעשר בלילה לדבר עם לקוחות."

למה?
"לא חסר מתווכים, אם לא אהיה זמינה הלקוחות ילכו למתחרה שלי".

איך הילדים מגיבים לעובדה שאת יוצאת לעבוד בתיווך, במקום לשבת ולשמור להם על הילדים כל היום?
"קודם כל, אני מוכנה להקשיב להם. אני אוהבת אותם מאד, אבל אני גם אוהבת את העבודה שלי ואת הלקוחות שלי. אני יכולה לעשות הכול: גם לפנות זמן לילדים ולנכדים שלי וגם לתת מענה ללקוחות שלי."

איך בגילך, כאשר אנשים רבים בוחרים לפתח תחביבים, ללכת למועדונים, את בוחרת לעבוד?


"אני חושבת שצריך למצוא את האיזון. פעם בכמה זמן אני גם יוצאת להצגה ומוצאת זמן לבלות.
בעבודה בתיווך אני כל פעם נפגשת עם לקוח אחר, זה מאד מרגש אותי ומעניין אותי. יש לי לקוחות שהם בגיל של הילדים שלי ויש לי לקוחות שהם בגיל של הנכדים שלי, ואני ממליצה להם בדיוק מה שהייתי ממליצה לילדים ולנכדים שלי.
לדוגמה, שמרתי אתמול בייביסיטר על הנכדה שלי וקבעתי עם לקוח בשמונה בערב. הלקוח, ברגע שראה אותי, אמר לי שאני נראית יותר צעירה מהתמונה שלי שבחרתי לפרסומים, שאחראית הפרסום במשרד "אל-הנכס" דאגה להפיץ בפייסבוק. הוא אמר לי בחיוך להחליף תמונה, תמיד כיף לקבל מחמאות.
גם לסביבת העבודה שלי במשרד "אל- הנכס" יש תרומה מאד חזקה לכך. ברגע שהשתלבתי במשרד, שעובד לפי שיטת עבודה מסודרת, פרסום חכם, אנשים נחמדים, ליווי והכוונה, אוזן קשבת, מנהל מקצועי ומומחה מדהים, שבמקרה הוא גם הבן שלי, שמעלה לי את המוטיבציה מדי יום. כמו גם, שיתופי פעולה עם סוכנים וסוכנות מקסימים במשרד – מבחינתי רק השמים הם הגבול."מה משך אותך לעבודה בתחום  התיווך?
"אני אוהבת את הלקוחות שלי. אני מרגישה כמו חברה שלהם, כמו משפחה שלהם והכי חשוב אני מרוויחה כסף ואני אוהבת כסף. מי לא אוהב כסף?! זה פותח בפני הרבה אפשרויות כלכליות לעזור לילדים, לנכדים ולנינים."
 
האם את ממליצה לאנשים בגיל השלישי לעבוד בתיווך?
"בהחלט כן, אני מרגישה שאם לא הייתי עובדת בתיווך, הייתי מתבזבזת. הייתי כל יום הולכת לבת הזאת ולכלה הזאת וכולם היו עובדים, חוץ ממני. בכלל, ב"אל-הנכס" לוקחים אנשים יד ביד, מכוונים ומלווים אותם. גם אם אין ניסיון קודם בנדל"ן, הם יכולים להוביל אנשים להצלחה. הם מאד חמים וסובלניים, וההכשרות ברמה מאד גבוהה ומתאימות לכולם, יש להם אפילו קורס שמלמד איך להוציא רישיון תיווך."
 
ספרי לי על מקרה שהגשמת לאנשים את החלום:
"היה לי לקוח אחד אחד שחיפש לקנות בית פרטי יפה, ולא היה לו את התקציב הזה. הצעתי לו בית הרוס שמתאים לתקציב שלו, והצעתי לו לשפץ. לא רצה, הזמנתי אותו אלי הביתה, אני גרה בבית של 60 שנה ואני שיפצתי אותו בעצמי עם אדריכל ושיפוצניק ואני לא מחליפה אותו עבור שום וילה חדשה. הלקוח ראה את הבית שלי, התרשם עמוקות ואז הוא באמת קנה, שיפץ בעצמו והיה מאושר. בסוף הפנה אלי קרוב משפחה שלו שאמר לי "תמצאי לי גם בית כזה".

מקרה נוסף הוא שטיפלתי בלקוח שהוא פרופסור מאד מכובד שרצה למכור את הבית שלו. הוא פנה אלי לראשונה ורצה מחיר אסטרונומי שיותר גבוה ממחיר השוק. הבאתי לו לקוחה ששילמה לו את מלוא המחיר, ואף הסכימה לתנאי הפינוי שלו לנכס שהיו שנתיים, שזה הרבה זמן יחסית. אותו פרופסור מכובד ואשתו היו מאושרים ושילמו לי גם את מלוא העמלה באהבה גדולה.  הם גם כתבו עבורי מכתב המלצה בסוף. הם אמרו לי:"את הפכת לנו את הליך מכירת הבית לחוויה".


האם את חושבת שאנשים מעל גיל 60-70 יכולים לעבוד בתיווך?"
"בהחלט כן. נכון שהעבודה תובענית, אבל יש יתרונות. אני אוהבת להיות עסוקה, יש לי המון עניין,
אני תמיד לבושה ומאופרת. חלק מהפגישות שלי עם לקוחות מתנהלות בבית קפה, מי לא רוצה להתלבש, לצאת מהבית, לשבת בבית קפה  עם הלקוחות וגם לעשות כסף?!

ומה עם המאמץ הפיזי?
"טיפלתי במכירה של קוטג', שיש לו מרתף, שתי קומות ועלית גג.
במקרה הזה, קודם כל ירדתי למרתף, עשינו הפסקה, דיברנו בסלון ואז עלינו במדרגות. אני עליתי במדרגות עוד לפני הלקוחות שלי, ואמרתי להם "אחרי". הם חייכו ואמרו לי: "מאיפה את מביאה את המרץ הזה."
ב"אל-הנכס" לימדו אותי תמיד לחייך.
 
האם יש לך פייסבוק/ האם את פעילה באינטרנט?
"יש לי אי מייל, פייסבוק, whats up,  waze, אני מדברת עם אנשים בחו"ל,
אבל במסגרת שירותי המשרד שאני מקבלת "באל –הנכס", דואגים לי לכל הפרסומים ומלמדים אותי כל מה שאני צריכה לדעת."

נאלצנו לעצור את הראיון לרגע, מפני שגילה קיבלה טלפון מבנה, שי. אבא טרי שמתקשר לברר שהכול בסדר עם ילדתו החדשה, "הכול בסדר, אל תדאג, האכלתי אותה ועכשיו היא ישנה", גילה הרגיעה אותו, ואיחלה לו יום נפלא.מה הלקוחות שלך היו אומרים עליך?
"בעסקה האחרונה, לאחר ניהול המשא ומתן ותשלום עמלת התיווך, נשלח מכתב למנהל המשרד שלי מטעם הלקוח המוכר
ושם נכתב: " הדירה הזו, מכרתי אותה פעמיים, לפני שלוש שנים ועכשיו שוב. המתווכת הזו היא "תותחית", אבל היא לא עושה הנחות בעמלה."
הלקוחה הקונה אמרה לי, גילה את אלופה. שינית לי את התפיסה לגבי תחום התיווך, נעימה, עדינה וניהלת את המשא ומתן בצורה מצוינת ובלי הנחה בעמלה.
לקוח אחר מעסקה אחרת סיפר לי שהלקוחות בקריית הסביונים אומרים שאני הכי חזקה מכל המתווכים, מבוגרים וצעירים כאחד.
אנשים משלמים לי באהבה, אני לא מבזבזת להם את הזמן. לגבי הלקוחה הקונה שסיפרתי עליה, הראיתי לה רק שני בתים, והבית השני התאים לה כמו כפפה ליד.

היופי שלעבוד ברשת כמו שאני עובדת בה ובמשרד שבו בחרתי להשתלב ברשת הוא שהם מביאים לי הרבה לקוחות: קונים ומוכרים.
מה התכונות החזקות שלך ואיך הן משרתות אותך בעבודה?
"יכולת חיבור לאנשים, נמרצות, יכולת דיבור אבל קודם כל לימדו אותי ב"אל–הנכס" להקשיב. אני מקשיבה ועונה על כל השאלות והצרכים של הלקוחות ואני נותנת להם פתרון.
לקוח אמר לי השבוע :"אני רוצה לקנות את הבית, אבל אשתי אומרת שהבית גדול ואני אצטרך להוציא כל שבוע 300 ש"ח על עוזרת".  אמרתי לו, נו מה אתה רוצה, אתה רוצה  שאשתך תוציא את הנשמה ותנקה. תיקח עוזרת, 300 שקל, שווה לך.  בגלל העוזרת לא תקנה בית מרווח ותגור בבית קטן שעוד שנתיים תחליף אותו עוד הפעם, שוב תשלם עו"ד, מתווך ומס רכישה? הוא השתכנע, ואשתו כבר היום הלכה לעירייה לעשות את הבדיקות שלה."
 
איך בעלך משתף פעולה. עם העבודה שלך?
"יעקב בעלי עוזר לי. רושם טלפונים, הוא המנהל שלי, אנחנו נשואים באושר רב כבר 54 שנה".

האם הגיל שלך מהווה נקודת חוזקה או חולשה בעבודה בתיווך?
"נקודת חוזקה. אני מדברת עם האנשים בגובה העיניים, כמו הילדים שלי.
מה שאציע לך, אציע לך אציע לבן שלי.
קוראים לי גברת גילה, אני אומרת להם: "תקראו לי גילה".


גילה, מה הרגשת באמת בלב, שקראו את שמך להגיע לבמה בנשף היהלומים, הערב הנוצץ השנתי של כל סוכני וזכייני רשת "אל-הנכס" ובני משפחותיהם:
"הרגשתי שזה ממש כיף. מיליון דולר. אין דבר יותר מדהים מהכרה והוקרה. לזכות "אל – הנכס", תמיד אפשר להגיד שגם בעבודה של עצמאיים אני תמיד מרגישה חלק ממשפחה. אבל האמת, אני רגילה. לפני שנתיים קיבלתי חמישה גביעים.
וזוהי רק ההתחלה מבחינתי".


כותבת הכתבה היא  עו"ד שרון הר זהב- מנהלת המרכז להכשרה מקצועית אל הנכס ומומחית בהכשרות מקצועיות לסוכני נדל"ן ומלמדת קורס הכנה למבחן המתווכים של משרד המשפטים ברשת "אל-  הנכס"
www.el-haneches.co.il "אל - הנכס"- רשת סוכנויות התיווך המקצועית בישראל, כי הדרך "אל-הנכס" מתחילה איתנו .
ליעוץ בנושא פיתוח קרירה בתחום התיווך, ניתן לפנות למרכז הכוון תעסוקתי בתחום התיווך של רשת סוכנויות תיווך "אל-הנכס" 1700-702-777
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אפיק פרסום בניית אתרים