איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

רוצים לקנות מגרשים בסביון או בפרט מגרש במיקום נפלא או נחלה מעניינת ששייכת למקבץ משקים חקלאיים וכן נחלות בסביון גני יהודה? או לקנות בית בנוי כמו אחוזה mansion, וילה, קוטג', רגע לפני בדיקה של בתים למכירה בסביון, נחלות וגם מגרשים יש להכיר את תכניות בנין העיר  

 קניה של בתים למכירה בסביון, נחלות וכן מגרשים טעונה בדיקות מקדמיות וזאת אף אם קונים נחלה בודדת, מגרש או בתים בנויים כמו אחוזה, קוטג' או וילה. אם אתם רוצים לקנות מגרשים בסביון או בפרט מגרש במיקום נפלא או נחלה מעניינת ששייכת למקבץ משקים חקלאיים וכן מספר נחלות בסביון גני יהודה? או לקנות בית בנוי מיוחד ויוקרתי כמו אחוזה mansion, וילה VILA, קוטג', דעו לכם כי בדיקה של בתים למכירה בסביון, נחלות ואף מגרשים כרוכה בבדיקה של תכניות בנין העיר(תב"ע).

מה מקור המושג תכנית בנין עיר(תב"ע)?
תכנית בניין עיר הינו מושג שהמקור שלו הוא בפקודה.
פקודת בניין ערים ומאיזו תקופה?
לא פחות ולא יותר, פקודת בנין ערים קיימת מתקופת המנדט הבריטי.

במקור מושג זה של תכנית בניין עיר שימש לתאר תכניות אשר נוגעות לתחום התכנון והבניה.
וזה היה השם של תכנית או תכניות שנכתבו והוכנו בהתאם לאותה פקודה מנדטורית.

מה הקשר זאת לבין רכישה של מגרשים בסביון, נחלות, בניה, היתרי בניה, גרמושקה או קניה של בתים למכירה בסביון ובאופן פרטני אחוזה, וילה או קוטג'?
בחוק התכנון והבניה, תשכ"ה- 1965 במדינת ישראל קיימת התייחסות למושג תכנית מתאר,
אין שום אזכור למושג תב"ע(תכנית בנין עיר), אך בפועל המושג תב"ע מוכר מאד ולרוב משתמשים בשפה במושג זה וזאת במקרים שרוצים להתייחס לתכנית מתאר או תכנית מפורטת.
יתכן שאם הייתם שואלים את אבשלום קור, התייחסותו הייתה שונה .

לרוב, שימוש במושג תב"ע הינו לצורך התייחסות לכל ההגבלות התכנוניות אשר קיימות באזור ספציפי מכח תכניות שונות, זאת מבלי להתייחס לתכנית ספציפית.
ונמחיש באמצעות דוגמא. נניח שברצוננו לקנות מגרשים בסביון או מגרש בסביון או נחלה או נחלות, משקים חקלאים וכדומה וברצוננו לבנות אחוזה מפוארת, וילה מעוצבת או קוטג' שכן קיים מגרש בודד עם נוף פסטורלי.
יש לבדוק את התב"ע או כפי שלמדנו במאמר זה הכוונה לתכנית המתאר או תכנית מפורטת או לכלל התכניות שחלות, מבלי להתייחס לתכנית קונקרטית וכן להגבלות התכנון אשר חלות במקום.
יתכן שלפי התב"ע נגלה כי אסור לבנות במרחק של חמישה מטרים מהכביש.

יש להבין, אם ברצוננו לקנות מגרש בסביון, אחוזה, נחלה, וילה, קוטג' מפואר או באופן כללי, בתים למכירה בסביון, נחלות או מגרשים. חייבים לבדוק את התב"ע.
ממה תב"ע מורכבת?
כפי שציינו לעיל, תב"ע והכוונה לפי חוק התכנון והבניה לתכנית מתאר או תכנית מפורטת מורכבת משני חלקים:
  1. תקנון: תקנון הינו מסמך משפטי אשר מורכב ממלל ובפרט ממילים, שורות ופסקאות.
    המלל בתקנון כולל את הסוגים השונים של השימושים שניתן לעשות בשטח נשוא התכנית ובנוסף מה ההגבלה וההגבלות אשר חלות מבחינת בניה.
    לצורך קלות הדוגמא, אם קונים מגרש או מגרשים או רוצים לבנות על נחלה או נחלות יש לקרוא את התקנון בעיון ולדעת מה סוגי השימוש בקרקע וכן מה הגבלות הבניה.
    לדוגמא אם ברצוני לבדוק פרטים על מגרש בסביון בתב"ע ולקרוא את התקנון, יש להבין כי התקנון עשוי להתיר בניה למגורים,  או בניה למסחר, או בניה למלאכה,או אף בניה של מוסד ציבורי או מוסדות ציבור ולגביהם לקבוע מה היקף הבניה שניתן לבנות או הגבלות.
    תקנון גם מגדיר סוגים שונים של שימושים אחרים כמו שטח פתוח או שטחים פתוחים, כביש או כבישים וכדומה.
  2.   תשריט: חשוב להבין שהינו סוג של מפה, תרשים, תרשים סכמטי שכולל את הקרקע, הכוונה למגרש או במילים אחרות השטח שעליו חלה תכנית בנין העיר,  התשריט מציג את השטח שעליו חלה תכנית בנין העיר וכיצד שטח זה יראה עם מימוש התכנית,  בתשריט קיימים צבעים שונים שמסמלים את השימושים השונים שהתקנון מתיר באותו שטח שתכנית בנין העיר חלה עלה עליו.

בנוסף לשני החלקים תקנון ותשריט, תכנית בנין עיר כוללת גם נספחים שונים לדוגמא: נספח תחבורה, נספח של שמירה על הסביבה וכיוצא בזאת.
אז אם הנכם מתעניינים לשמוע פרטים על בתים למכירה בסביון, בתים להשכרה בסביון, נחלות או מגרשים ובפרט, קוטג' למכירה בסביון, או על קוטג'ים למכירה, בתים למכירה עם בריכה, בתי יוקרה למכירה בסביון, אחוזות למכירה בסביון, וילות בסביון למכירה, מגרשים לבניה עצמית בסביון, מגרש בסביון למכירה, תיווך בסביון, נדל"ן סביון, נחלות בסביון גני יהודה למכירה או נחלה למכירה בסביון.


התקשרו עוד היום.
נשמח לתאם פגישה עמכם,
יגאל רודה- מומחה למכירת בתי יוקרה בסביון- אל הנכס תיווך יוקרה
קוטג', קוטג'ים, נחלה, נחלות, אחוזה, אחוזות, וילה, וילות ואף מגרשים לבניה
03-5343959
052-2321675
לקריאת כתבות נוספות
http://el-haneches.co.il/index.php?type=info_page&page_id=869
לגלריית הנכסים המלאה
http://el-haneches.co.il/index.php?type=branch&id=5
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
אפיק פרסום בניית אתרים