איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

מהו היתר בניה ומה צריך לדעת לבדוק שבוחנים מגרש למכירה או שרוצים לקנות מגרשים בסביון? בתים למכירה בסביון מושגי יסוד.  

 
חשיבות ההיכרות עם המושג היתר בניה חשובה מאד ומדוע? שכן צריך לדעת מספר דברים לפני שקונים מגרש או מגרשים בסביון? בתים למכירה בסביון לרוב הינם בתי יוקרה, אך ניתן גם לבנות בתים יפים או מיוחדים על מגרש או על מגרשים בסביון ובשביל לעשות כן, יש להכיר את מושגי היסוד.

מהו היתר בניה?
היתר בניה ניתן על ידי וועדה מקומית לתכנון הבניה או ניתן על ידי רשות הרישוי בגין המקרים הבאים:
הקמה, הריסה או הקמה מחדש של בנין.

תוספת לבניין חדש או שינוי בקיר חיצוני, אך לא הכוונה לשינוי פנימי שאינו נוגע לצד החיצוני, אינו פוגע בחזית, במראה או בשלד, אינו פוגע ברכוש המשותף, צנרת או ציוד אחר אשר משרת דירות אחרות אם עסקינן בבניין ודירות, אך למעט שטח של מרפסת שסגרו אותה כדין או שינוי מספרי של יחידות דיור.
עבודות במגרש, מגרשים, קרקע או בנין שנקבעו שיש לקבל עבורם היתר בניה בתקנות העבודה.
התוויה, סלילה או סגירה של דרך

יש להבין שאם סטיה מהוראות התכנית ולא יתקבל היתר הבניה, הוועדה המקומית תתיר בקשה להקלה ו/או לשימוש חורג.
צריך להבין, אם תרצו לקנות מגרשים בסביון או באופן ספציפי מגרש בסביון גני יהודה ולבנות וילות, קוטג'ים, אחוזות מפוארות או באופן פרטני, וילה עם בריכה, קוטג' בתכנון אדריכלי, או אחוזה ארכיטקטונית, יש להבין מהו היתר בניה.

היתר הבניה בפועל הוא האישור החוקי שמתקבל מטעם הוועדה המקומית לתכנון ובניה שמאפשר לבנות על מגרשים או על מגרש והכל לפי חוק.
היתר הבניה טומן בחובו את זכויות הבניה כפי שנקבעו בתב"ע או בתב"עות (בתכנית בנין העיר או בתב"עות אשר חלות על אותם מגרשים בסביון או מגרש ספציפי).
בכדי להגיש היתר בניה לצורך בניה על מגרש או מגרשים יש להתקשר עם בעלי מקצוע מתאימים כמו אדריכלים, אדריכלי רישוי או מהנדסים לצורך הכנה של תכנית ההגשה לפי חוק התכנון והבניה.
יש להוכיח בעלות על הנכס, בעלות על מגרש בסביון או מגרשים ניתן לבדוק בספרי המקרקעין בלשכת רישום המקרקעין בטאבו ואם יש בעלי זכויות נוספים גם הם צריכים להיות חתומים.
יש להגיש מפת מדידה שחתומה על ידי מודד מוסמך.

יתכן שיצטרכו לצרף אישורים נוספים כמו של פיקוד העורף לעניין תקינות מרחב מוגן, חישובים של תכנון שלד, כיבוי אש, חברת חשמל לחדרי טרנספורמציה.
וכן יש לקחת בחשבון תשלום של אגרות והיטלים אגרות בניה, היטלי ביוב והיטל השבחה.

כל המפורט במאמר זה בנושא מגרשים בסביון אינו משפטי וחובה לפני רכישה של מגרש או מגרשים בסביון או בתים בסביון להתייעץ עם אנשי המקצוע המומחים.
הרשימה כאמור אינה מלאה ויש עוד שלל דברים שצריך לדעת על הוצאת היתר בניה, תשלומים, אישורים והתהליך.

יגאל רודה- מומחה למכירת בתי יוקרה בסביון- אל הנכס תיווך יוקרה
קוטג'ים, נחלות, אחוזות, וילות ואף מגרשים לבניה
03-5343959
052-2321675
לקריאת כתבות נוספות
http://el-haneches.co.il/index.php?type=info_page&page_id=918
 
אפיק פרסום בניית אתרים