איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

מגרשים בסביון אדריכלות, בניה, עיצוב ומה שביניהם, בניה על מגרש בסביון או בתים למכירה בסביון? בחירה בין מגוון חלופות טובות.  

 
מגרשים בסביון כרוכים בתכנון אדריכלי, לרוב על ידי אדריכלי צמרת אשר עוסקים בתכנון בתי יוקרה, בניה בשימוש במיטב חומרי הגלם, עיצוב פנים ברמה גבוהה והתוצאה הינה שהבחירה בין מגרש בסביון לבניה עצמית או בתים למכירה בסביון הינה בחירה בין מגוון חלופות טובות.

עיצוב בתים בסביון שנבנים על מגרשים כולל שימוש בכלים טכנולוגים, הנדסאים וכן מידה גדולה של יצירתיות מותאמת לצורך.

בתים למכירה בסביון נבנו על בסיס אלמנטים פסיכולוגים שנלקחו בחשבון, לדג' תרומה של אור השמש והחשיבות של שימוש בתאורה טבעית בית כתורם לשיפור איכות החיים, בניה אקולוגית לצד שימוש בידע טכני והנדסאי.

בתי יוקרה בכלל וכאלו כמו אחוזה, וילה או קוטג' שנבנו בשטחי מגרשים בסביון, נחלה או נחלות, לרוב מאופיינים באסתטיקה רבה אשר מאופיינת ביוקרה ויוקרתיות.
יש להגדיר כל חלל וחלל בבית היוקרה הבנוי על שטח המגרש או על שטח מגרשים בסביון, לחשוב על השימושים של כל חלל וחלל, שלבי הבניה של החללים, שימוש בחומרי הגלם, כמו חיפויי קיר מיוחדים, פרקטיים בחדרים, בחינה תרמית ואקוסטית או לדוגמא הקמה של יקב יין באחוזה מפוארת, חייב לשמור על טמפרטורה מיוחדת, או חדר קולנוע בשטחי אחוזה בסביון חייב להיות מתוכנן מבחינת גודל ואקוסטיקה וכמובן יש לקחת בחשבון שיקולי תקציב אם קיימים.

כפי שציינו לעיל אם ברצונכם לקנות מגרשים בסביון לבניה עצמית ולבנות, יש להגדיר האם תרצו לבנות אחוזה בסביון ולשים לב לאסתטיקה, או וילה בסביון עם בריכה ולשים לב לתכנון בהתאמה לצורך של החללים בבית וזאת לפרטי פרטים וכמובן בשלב שני רכישת תכולה יוקרתית מתאימה ואקססוריז יוקרתיים. או תכנון קפדני של קוטג' בסביון תוך שימת דגש לתכנון החללים בבית עם דגש לצרכים פיזים וצרכים נפשיים, רצונות ושיקולי תקציב.

כפי שבוחנים בתים בנויים לקניה מסוג בתים למכירה בסביון, כך יש לבחון גם מגרש או מגרשים בסביון גני יהודה, בראיית המיקרו אשר יותר כוללנית לבין ראית המקרו שהיא יותר פרטנית ברזולוציה נמוכה לפרטי פרטים.

ולהבין, בתים למכירה בסביון הינם בתי יוקרה ומאופיינים בבניה של צמודי קרקע, בתי יוקרה בסביון הינם בתים יפים, בתים מיוחדים ובתים מפוארים.
ולכן כאשר רוצים לקנות מגרש או מגרשים בסביון, לרוב עושים כן במטרה לבנות בתי יוקרה.

ובשביל לעשות כן, יש להתקשר עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בענף האדריכלות ולקבל שלל המלצות על אדריכלים ומעצבי פנים, אדריכלי נוף ואשר בעלי ידע גם בתכנון והנדסה.
חשוב מאד עת תכנון בניה על מגרש או מגרשים בסביון לשים לב לתכנון אסתטי יוקרתי, מבנה מנוצל באופן מקסימלי בהתחשב ביצירת שימושים פונקציונלים והכל תוך תשומת לב מלאה אשר מושתתת להקשבה ללקוחות אשר רוצים לבנות אחוזה, וילה או קוטג', או בית יוקרה בשטחי נחלה פסטורלית, נתונים אובייקטיבים של השטח וצורתו הגאומטרית של המגרש, נתונים אקלימיים וסביבתיים, חוקי התכנון והבניה, חוקי עזר ותקנים.

מהם מרכיבי התכנון אשר קשורים ושייכים לתחום מגרשים בסביון או לבניה על מגרש בסביון?

מגרשים בסביון פרוגראמה: פרוגראמה היא מסמך כתוב של הנחיות שמשקף תכנון פונקציונלי ודרישות התכנון שצריכות להתקיים בבית וכמובן הקשר ביניהם או במילים אחרות רשימה של העדפות לפי צורך, הרגלים, תקציב והגדרה פרטנית של גודל, קומות, חדרי משפחה וארוח, הקמת חדר עבודה או משרד בבית.
והכל בהתייחסות לנתוני תכניות בנין העיר, נתוני מגרשים בסביון או נתוני מגרש בסביון, זכויות בניה, אחוזי בניה, שימוש בחומרי גלם או סגנון ושיטות בניה, וכן בשילוב עם צרכי הלקוחות.


כמו כן, יש לנתח את שטחי מגרשים בסביון או את שטחי מגרש בסביון וגם בראיה סביבתית, לדג' נחלה פסטורלית

בשלבי תכנון בניה יש להחליט מה הקונספט ומה השפה העיצובית.
האם כדאי לבנות על שטח המגרש או עלשטחי החלקות של מגרשים בסביון אחוזה מפוארת עם כרם ענבים? או וילה עם בריכה? קוטג' כפרי? וילה מודרנית? ובאיזה סגנון עיצוב? טוסקני, פרובאנס, ארכיטקטוני, אקליקטי, רומאי? או בסגנון אחוזה שניתן למצוא דומה לה בפרברי לונדון לדוגמא.
 
יתר על כן, יש להתחשב בחוקי המדינה בכל הנוגע לתכנון של מגרשים בסביון או בניה על מגרש בסביון אשר יעודו לבניה עצמית.
 
יש להכיר את חוק התכנון והבניה, לשים לב לשטח, גבהים, פתחים, מדרגות, מעקות ועוד שלל פרמטרים אשר יש להתייחס אליהם בחוקי המדינה, חוקי העזר ובתקנות.
 
בנוסף, יש לשים לב לתקנים ונמחיש באמצעות מעט דוגמאות: תקן נגישות, תקן אקוסטיקה ותקן אריחים.
יש עוד שלל תקנים שצריך לבדוק ובפרט בהקמה של הג"א והכוונה למרחבים מוגנים כמו ממ"ד ששם צריך להתייחס לגובה, כניסות ויציאות לאוויר, סינון אוויר, מיזוג וכדומה.
 
יש להבהיר שכל תכנון או עיצוב אדריכלי של מגרשים בסביון או מגרש בין אם מצוי בסביון הוותיקה ובין אם בסביון הרחבה או אף בזמנו שהיה שייך למכרז מגרשים בסביון, היה לבדוק בין היתר את יעוד הקרקע, זכויות ואחוזי הבניה, גבולות וקווי בנין ועוד שלל בדיקות מקדמיות.
 
במאמר זה ניתן עוד מספר דגשים בנושא הליכי התכנון של מגרשים בסביון:
הבקשה להיתר הינה גרמושקה שנראית כמו אקורדיון.
 
גרמושקה הינה מסמך של שרטוטים, מקבלי ובוחני הגרמושקה הינן הפועלים מטעם וועדות התכנון.
הגרמושקה נתונים טכניים ותכנית העמדה על גבי מפת מדידה טופוגרפית שבתוקף.
חישובי שטחים, תכניות, חזיתות וחתכים, התייחסות לגדרות, מרחבים מוגנים, הדמיות.
 
התשריט לרוב מאופיין על ידי קנה מידה של 1:100.
כל קומה כוללת התייחסות לקיר, קירות, עמוד, עמודים, כניסה, כניסות, חלון וחלונות וכן התייחסות לאותה מפת מדידה טופוגרפית של שטח מגרש או של שטחי מגרשים בסביון נשוא התכנית, אשר כוללת העמדה כפי שציינו לעיל, שרטוט של חזית וכן חזיתות המבנה, חתך או חתכים וכן תכנית פיתוח אשר מתייחסת לתשתיות השונות.
 
כמובן שכאשר ניתן היתר בניה לגבי בניה על מגרש או על מגרשים בסביון, חייבים באופן חד משמעי לבנות בהתאם לשרטוט ולפי השרטוטים בגרמושקה.
 
ומכאן להתייחסות לבתים בנויים, אם בתים לא נבנו בהתאם להיתר הבניה שניתן על בסיס הגרמושקה נוצר מצב שקיימות חריגות בניה ובגינן יוטלו סנקציות.
 
מהו היתר בניה ומה הקשר שלו לבין מגרשים בסביון או לגבי מגרש בסביון לבניה עצמית?
 
היתר בניה ניתן על ידי וועדת התכנון והכוונה לוועדה המקומית לתכנון ובניה ובגין מה?
הקמה, הריסה או בניה מחדש של בנין, תוספת לבניין קיים או שינוי בקיר או בקירותיו החיצוניים וכמובן שלא הכוונה לשינויים פנימיים אשר לא נוגעים לצדדים החיצונים של הבנין וכל עוד אין פגיעה בחזית, מראה או בשלדו של הבנין, ברכושם המשותף, ציוד וצנרת של דירות אחרות וכן לא בזולת וכל עוד אין שינוי בשטח דירה.
אך, שטח של מרפסות שנסגרו כדין או שינוי של מספרם של יחידות דיור כן טעונים היתר בניה.
 
אם נקבע בתקנות העבודה לגבי עבודה בקרקע או בבנין שטעונה קבלת היתר בניה, יש לקבל היתר בניה, לבניה על מגרש או מגרשים בסביון במקרים נשוא סעיף זה וזאת כדי להבטיח ביצוע כל תכנית.
התוויה,סלילה וסגירה של דרך.
 
כמובן שאם יש חריגות מהתכנית בתצורה של סטייה ניכרת, יתכן שיתקבל היתר לשימוש חורג או הקלה.
 
הקלה אשר קשורה למגרש או מגרשים בסביון: הקלה הינהבניה בשינוי קל מהוראות התכנית אשר חלה במקום.
 
ושימוש חורג הינו שימוש אשר שונה מהשימוש אשר נקבע בפועל במקום או בהיתר הבניה שניתן.
  
זכויות בניה ואחוזי בניה אשר קשורים לתחום מגרשים בסביון או לבניה על שטח החלקה של מגרש בסביון:
 
זכויות בניה הינן היקף בניה והגבלות של בניה המותרת עבור מגרש בסביון לדוגמא.
זכויות הבניה מפורטים בתכנית המתאר שחלה על שטח הקרקע, שטח המגרש בתכנית קיימת גם התייחסות להגבלה פיזית ולהגבלה של שימושים מותרים בקרקע.
 
הגבלה פיזית בשטח מגרש או מגרשים בסביון כוללת הגבלה או הגבלות על שטח בנוי והתייחסות לקווי בנין( שטח מינימום למרחק בין קירות של הבניין לבין קצה החלקה), גובה מבנה וגם או מספר קומות וגם או אחוזים של בניה- אחוזי בניה.
 
הגבלת שימושים בשטחי מגרש או מגרשים בסביון:
הגבלה של שימושים מותרים: שימוש מותר למגורים או למסחרי, מלאכה או שצ"פ(שטח ציבורי פתוח) והגבלות מיוחדות לדוגמה כמו בנינים לשימור או אישורים מרשות העתיקות והכוונה לבניה חדשה או קיימת.
 
אחוזי בניה והקשרם לבניה על מגרש או על מגרשים בסביון:
אחוזי בניה הינם מוגדרים כהיקף השטח הבנוי המותר במגרש ספציפי. אחוזי בניה מופיעים בתכניות מתאר אשר חלות על שטחי המגרש וחשוב להבין שאחוזי הבניה כוללים את סך הבניה שמותרת.
אם לא נוצלו כל אחוזי הבניה במגרש, בעלי המגרש יכולים להגיש בקשה להיתר בניה עבור הגדלת השטח הבנוי וזאת כמובן במסגרת הזכויות המותרות.
 
יש עוד שלל מושגים שניתן להרחיב בהם כמו מהי תב"ע והסבר מפורט על הקשר לבין מגרש או מגרשים בסביון, קרקעות מוסדרות ובלתי מוסדרות, היטל השבחה בעלות במושע מחלקת הנדסה במועצה מקומית סביון ועוד, עליהם נרחיב במאמרים הבאים.
 
לסיכום תכנון ועיצוב אדריכלי של בתי יוקרה שנבנים על מגרשים בסביון או בית יוקרה מסוג וילה עם בריכה, אחוזה או קוטג' שנבנו על מגרש חייבים להיות מאופיינים באפיון מדויק של מטרות, ערכים, פונקציונליות, יוקרה, חלומות לצד שיקולי תקציב, חשיבה עתידית על הרחבת התא המשפחתי או ילדים שמגיעים ללון בסופי השבוע וצריכים פרטיות מוחלטת, כמו גם ילדים בוגרים עם בני או בנות זוג בהתאמה ולשניהם קיים צורך לתכנון סוויטות נפרדות, האם קיים צורך לחדר עבודה או קליניקה, צבעים וגוונים, חומרי גלם איכותיים שנרכשו גם אך לא רק מתערוכות בחו"ל, שטחי אירוח, האם יש לשלב בעיצוב החוץ פינות תבלין והאם יש להתאים את המטבח שכן הנכם חובבי קולינריה, חשמל חכם, גודל חדר האוכל(ישנן אחוזות בסביון עם עשרות מקומות חניה וחדרי אוכל מותאמים לעשרות אנשים), בניה אקולוגית, מערכת לשואב אבק מרכזי, מערכות טכנולוגיות לחשמל חכם אשר מופעל דרך הטלפון הסלולרי וכן אספקטים תכנונים ומשפטיים.
 
התקשרו היום,
יגאל רודה- מומחה למכירת בתי יוקרה בסביון- אל הנכס תיווך יוקרה
קוטג'ים, נחלות, אחוזות, וילות ואף מגרשים לבניה
03-5343959
052-2321675
לקריאת כתבות נוספות
http://el-haneches.co.il/index.php?type=info_page&page_id=921
 
 
 
אפיק פרסום בניית אתרים