איזור
מחדרים
עד חדרים
עיר / ישוב
ממחיר
עד מחיר
שכונה
מקומה
עד קומה
סוג הנכס
טקסט חופשי
חפש

על זכיינות,זכיינים ומה שביניהם  

על זכיינות, זכיינים ומה שביניהם

זכיינות הינה שיטה עסקית המאפשרת שימוש של הזכיינים בסימן המסחר הרשום ביומן סימני המסחר. האישור הינו לתקופה קצובה של כמה שנים (לעיתים ניתן להאריכה) והיא כפופה לכללים וסטנדרטים שונים.
כאשר מדובר ברשת סוכנויות תיווך נדל"ן מצליחה בעלת מוניטין בשוק התיווך, הזכיין נהנה ממותג טוב שהושקעו בו כספים רבים בפיתוחו וקידומו. זכיינות מקנה לזכיין הרבה ידע, כלים, שיטות עבודה ודרך מסודרת ללימוד העסק בתכניות הכשרה מאורגנות של המזכה המתבססת על היצמדות למודל של משרד תיווך מצליח.
גם רשת סוכנויות התיווך נדל"ן נהנית משיטה עסקית זו, שכן היא מקבלת תשלומים שוטפים הנקראים "תמלוגים".  תשלום עבור זיכיון הינו בדרך-כלל בצורת תשלום ראשוני שנקרא "דמי זיכיון ראשוניים" ותשלום חודשי שוטף של "תמלוגים חודשיים" המועברים למזכה על-ידי הזכיין.
הזכיינות מאפשרת למזכה להתרחב ולפתח נקודות מכירה רבות בהתבסס על אותו עסק מצליח וכן של הזכיין להקים עסק עצמאי בבעלותו. העסק אשר מוקם במסגרת עסקה זו הינו בבעלות פרטית וניהול עצמאי של הזכיין, אך הוא יוכל להפעיל את הזיכיון מבלי שיצטרך להתחיל הכול מההתחלה; רק עליו ללמוד מבעל הניסיון והידע, קרי הרשת המזכה, וליהנות מהקשרים, הניסיון, הסדנאות וחשוב לא פחות המון הקשבה – כך שהוא אף פעם לא ירגיש לבד לגמרי, אלא תמיד חלק ממשפחת הרשת המזכה.  זכיינות, האם זה מתאים לי?
הקמת עסק עצמאי או זיכיון ברשת תיווך אינו מתאים לכל אחד. 
"אנחנו מאמינים באנשים שמאמינים ביכולת של עצמם לייצר הכנסה" אומר מוטי נחום בעלים ומייסד של רשת סוכנויות תיווך  "אל – הנכס".
בכדי להקים זכיינות מצליחה של משרד תיווך בנדל"ן צריך לגייס אנשים בעלי "דרייב" להגיע רחוק עם הרשת המזכה, שיאהבו את העבודה שהם עושים.
חשוב לא פחות לאהוב לעבוד עם אנשים ושאנשים יאהבו לעבוד איתו. גם אם הזכיין יהיה בעל ידע רב ויקבל שיטות עבודה מתקדמות, אלמלא יהיו בו את התכונות הנחוצות,
ספק אם יוכל להמריא למרחקים. בנית משרד תיווך לוקחת זמן, לכן על הזכיין להיות סבלני ולהכין את עצמו גם מבחינה כלכלית לחודשים ראשונים ללא הכנסה,
להבין שהוא לא הולך לקבל באופן מוסדר תלוש משכורת כל חודש, אלא הוא יוצר ובונה לעצמו את העבודה; רק עשייה תוביל לתוצאה.
"אנחנו לזכיין יכולים לתת המון, דרך, כלים, תסריטי שיחה ושיטות עבודה מתקדמות הן בתיווך, הן בניהול והן בשיווק, יצירת מנהיגות  והנעת צוות שמתאימות לשוק הישראלי,
אך דבר אחד שאנחנו לא נוכל לעשות, זה לעבוד במקום הזכיין." אומר מוטי נחום מנכ"ל ובעלים של רשת "אל - הנכס".
רשת סוכנויות תיווך "אל הנכס", לדוגמה, מונה משרדי תיווך נדל"ן בפריסה ארצית בשיטת הזכיינות ומונה עשרות סוכני נדל"ן  ברחבי הארץ. הפעלת זיכיון מטעם רשת סוכנויות תיווך "אל-הנכס"
הופכת את תהליך הלמידה לחוויה חיובית וטובה. תכנית ההכשרה לזכיין מכילה הרבה ידע ותכנית מסודרת להקמת משרד תיווך; כך הזכיין לא צריך "להמציא את הגלגל,
ולהמציא תהליכי עבודה מההתחלה.
 
אפיק פרסום בניית אתרים